15.11.14, 18:37Władmiir Putin (fot. Wikipedia)

Australia wita Putina: „Spadaj, morderco! Nikt cię tu nie chce!”

Władimir Putin poleciał do Australii na szczyt G-20, jednak nikt go nie witał z entuzjazmem. Na lotnisku oczekiwał na przylot samolotu  tylko rosyjski ambasador i… wiceminister obrony Australii – donosi portal Kresy24.pl.

Australia, której 38 obywateli zginęło 17 lipca w wyniku zestrzelenia nad Donbasem na Ukrainie boeinga Malaysia Airlines, należy do największych krytyków Putina, a premier Australii publicznie obarczył winą za śmierć cywilów właśnie Rosję i wspieranych przez nią separatystów – przypomina tvn24.pl.

Setki demonstrantów niezadowolonych z obecności Władimira Putina w Australii protestowały na zewnątrz budynku, w którym odbywa się szczyt G20. Manifestacje przeciwko obecności Putina mają charakter pokojowy, mimo to  porządku pilnuje około 6 tys. policjantów. Wśród demonstrantów są także solidaruzijący się z Ukrainą australijscy Polacy.

Ra/Kresy24.pl, Tvn24.pl

Komentarze

anonim2014.11.15 18:50
"Australia wita Putina: „Spadaj, morderco!" A jak tam w Australii z aborcjami sprawa wygląda? Czy są bez grzechu by rzucać w Putina kamieniem?
anonim2014.11.15 19:33
Fronda cytuje tvn, krytykuje Ruch Narodowy, koniec świata... w d...ch się poprzewracało?
anonim2014.11.15 19:40
@Agnieszka Nowak Nie wiem, zapewne nieprzyjemnie, ale jak na razie noworosja nie podskakuje do prezesa Australii.
anonim2014.11.15 20:03
A to "paskudni" Australijczycy (pewnie "banderowcy") - nie to co RN w Polsce, a enrike111, różne obserwery1920 i inne Michalinki na Frondzie - ci by witali kwiatami swojego idola...
anonim2014.11.15 20:29
To także w Australii są oduraczeni Polacy ? Myślałem, że tylko u nas banderowska propaganda odnosi rekordowe sukcesy. Dyżurny banderowiec GenesisX czujny jak zwykle :)
anonim2014.11.15 23:42
@enrque111, zachował czujność kagiebisty....Putin byłby z ciebie dumny...pochwała z pewnością cię nie ominie a na dokładkę wręczą ci medal z kartofla.
anonim2014.11.16 3:58
Oni go mniej grzecznie przywitali - nie "spadaj", a sp... :) *** Putin ma wyjechać wcześniej ze szczytu G20 " Przywódcy najbardziej rozwiniętych krajów świata z grupy G20, którzy przyjechali do Brisbane w Australii albo omijają szerokim łukiem rosyjskiego prezydenta albo wprost go krytykują. Wszystko w związku z działaniami Rosji na Ukrainie. Sam Putin prawdopodobnie rozważa skrócenie wizyty w Australii. To pierwsza tego typu konfrontacja Władimira Putina ze światem od czasu rosyjskiej aneksji Krymu. Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu światowi liderzy nie szczędzili mu krytyki. - Nie przyjechaliśmy tu wprawdzie rozmawiać o Ukrainie, ale ta sytuacja jest przedmiotem naszej nadzwyczajnej troski - mówił odchodzący szef Rady Europejskiej Herman van Rompuy. Niemiecka kanclerz Angela Merkel i brytyjski premier David Cameron nie wykluczyli dalszych unijnych sankcji wobec Rosji. A amerykański prezydent Barack Obama mówił, że rosyjska agresja na Ukrainie zagraża całemu światu. - Widzieliśmy to przy prawdopodobnym zestrzeleniu samolotu malezyjskich linii lotniczych, kiedy zginęło wiele niewinnych osób - podkreślał Obama. Ostracyzm wobec Putina widać także w kuluarach szczytu w Australii. Rosyjskiemu prezydentowi przydzielono miejsce na końcu sali i nie dopuszczono go do wspólnego zdjęcia z przywódcami Australii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chin. Premier Kanady uścisnął co prawda dłoń Putinowi, ale miał mu przy tym powiedzieć: Wynoś się z Ukrainy. (...) Według nieoficjalnych informacji z Kremla, podawanych przez brytyjskie media, Władimir Putin ma skrócić wizytę na szczycie G20 i opuścić Australię w nocy polskiego czasu." http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/475201,presja-zachodu-ws-ukrainy-putin-ma-wyjechac-wczesniej-ze-szczytu-g20.html
anonim2014.11.16 4:08
villain napisał: " Po co go zapraszali na ten szczyt!? " Spotkanie było uzgodnione dużo wcześniej, jeszcze zanim kacapy lub ich poplecznicy zestrzelili pasażerski samolot. Później dawano Putinowi do zrozumienia, że nie będzie tam mile widziany - jednak facet się uparł, pojechał na bezczelnego, no i dostał to, co dostał. Bez wątpienia doznanego afrontu i wywołanej tym wściekłości ten bandyta nie omieszka odreagować - w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych zbrodni.
anonim2014.11.16 4:13
@amandil 1. Z Ukrainą solidaryzuje się każdy, kto sobie ceni zachodnią cywilizację - to, że ta ostatnio podupada, nie ma nic do rzeczy, bo Rosja to jest DZICZ, którą należy separować od naszych granic. 2. Jak na razie, to Ukraińcy mają ogromne problemy, nie czas teraz na dociekania historyczne, te zostaną poprowadzone, gdy Ukraina okrzepnie w swojej państwowości i dołączy do bloku zachodniego.
anonim2014.11.16 8:51
GenesisX - już ty banderowcu o naszych rodakach się nie wypowiadaj, gdyż tylko bezcześcisz ich godność. Polacy na Litwie i Ukrainie na każdym kroku spotykają się z szykanami ze strony takich jak ty nienawistników naszego narodu, więc doskonale wiedzą, kogo mają popierać. Niestety nie mogą liczyć na wsparcie rządu w Warszawie, który woli pilnować interesów wszystkich, tylko nie własnych rodaków na Wschodzie. Polacy na Kresach doświadczyli wiele, a teraz Polska odwróciła się od nich i stała się rzecznikiem ich prześladowców, nacjonalistów litewskich i ukraińskich. Wcale się nie zdziwię, jeśli tym razem masz rację, że w wojnie z "separatystami" wolą popierać ich, niż banderowców, którzy w potworny, bestialski sposób wymordowali 200 tys. Polaków, nie oszczędzając kobiet ani dzieci.
anonim2014.11.16 9:00
"Setki demonstrantów niezadowolonych"? Toż to nie jest cała Australia, jak sugeruje tytuł. Zachowajcie proporcje.
anonim2014.11.16 9:51
@GenesisX "Ale to litewscy Polacy popierają terrorystów donbaskich, natomiast ukraińscy Polacy jednoznacznie stają po stronie niepodległej Ukrainie, przeciw Moskalom, czego choćby dowodzi zdjęcie z flaga czerwoną-czarną młodych ukraińskich Polaków studiujących w Przemyślu. I to są polscy patrioci!!!" Polscy patrioci ??? Przeczytaj zatem felieton w dodatku do GW "Duży Format" z 06.11.2014 r. a dowiesz się, że nie są to żadni Polacy, tylko banderowscy nacjonaliści, którzy podstępnie wyłudzili "kartę Polaka" aby studiować w naszym kraju (jedna z uczestniczek nawet powiedziała, że im "Hitler się podoba"). Wystąpiono już nawet o cofnięcie im "karty polaka" i relegowano z uczelni. Ty banderowcu nie musisz kłamać, gdyż i tak wyłazi z ciebie nienawiść do Polski i naszych rodaków. Tfu, plugawa gadzina !
anonim2014.11.16 10:19
Putin powinien dostać w mordę a żeby się nogami nakrył
anonim2014.11.16 10:37
" Władimir Putin przedwcześnie opuścił Brisbane w Australii, gdzie przywódcy dwudziestu najbogatszych państw świata obradowali nad sposobami przyspieszenia wzrostu gospodarczego i ograniczenia bezrobocia. Był tam postponowany koniecznością pospolitowania się z mniej znaczącymi potentatami, bo prezydent Obama się zadawał raczej z delegatami Unii. Ci zaś obwieszczali kolejne sankcje dla Rosji. David Cameron to twardo Putinowi uświadomił, mówiąc że je nałożą jak w rejonie Donbasu jeszcze raz zobaczą rosyjskie wojsko. (...) Władimir Putin stoi w niewygodnej sytuacji, bo ciągle straszy wojną, ale stale jej nie rozpoczyna. Niedługo więc jego groźby przestaną być traktowane poważnie. Musi więc co prędzej dokonać wyboru albo ruszy do zbrojnej rozprawy ze światem, albo powściągnie separatystów. Stan zawieszenia jest katastrofalny dla jego wizerunku, bo jak zauważa Winiecki, Federacji Rosyjskiej nie stać na odbudowę przyłączonych siłą ziem, a skutki sankcji mogą w obliczu czekającego państwo kryzysu urosnąć w opinii publicznej do większych rozmiarów niż rzeczywiste. To wszystko godzi w wizerunek Putina, który wbrew temu czego pragnie może przejść do historii jako jeden z najgorszych przywódców swojego państwa. Czeka nas więc chyba przełom. " http://stary.salon24.pl/615792,atomista
anonim2014.11.16 13:50
@GenesisX Żaden Polak na Ukrainie nie popiera banderowców. Jak dowiedziono, również ci studiujący w Polsce Ukraińcy, którzy wymachują banderowską szmatą, nie mają żadnych polskich korzeni, ale wyłudzili "kartę Polaka" podstępnie. Nawet teraz Ukraińcy w Polsce wskazują, że "nie powinni mówić prawdy", jeśli chcą coś uzyskać od Polski (art. GW "Duży Format" z 06.11.2014). Poza banderowską flagą, studenci ukraińscy na owym sławetnym zdjęciu uwidocznieni byli z wyciągniętą ręką w faszystowskim geście, co tłumaczą w reportażu, że: "To nie jest faszystowski gest, ale takie nasze przywitanie w Gródku...". Związek Ukraińców w Polsce przeszedł sam siebie w tłumaczeniu swoich faszystowskich rodaków, stwierdzając, że "zdjęcie studentów to PROWOKACJA. Warto zadać sobie pytanie, kto skorzysta z naszej wzajemnej wrogości ?". A, to ci dopiero - nawet ukraińscy studenci, gloryfikujący zbrodniarzy banderowskich, okazują się ..... agentami Putina :))) Na szczęście banderowskich studentów relegowano już z przemyskiej uczelni, a prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze pod kątem propagowania faszyzmu oraz wyłudzenia Karty Polaka.
anonim2014.11.16 15:57
GenesisX - swoje wyobrażenia oraz pro-banderowskie ciągoty zostaw dla siebie. Żaden Polak, tym bardziej ten, który mieszka na Ukrainie nie ma wątpliwości, że najpotworniejszych zbrodni na naszym narodzie dopuszczali się Ukraińcy wspierający Hitlera, których dzisiejsi ich pogrobowcy wychwalają, stawiają im pomniki, nazywają ulice, urządzają faszystowskie marsze, niosąc portrety bandytów, nazistowskie flagi , skandując bandyckie okrzyki i wychwalając morderców z OUN-UPA i SS-Galizien. Obecnie niemal we wszystkich miastach Banderlandu urządzane są faszystowskie marsze z nienawistnymi hasłami, wyjętymi wprost z tradycji rezunów, którzy w 1943 r. mordowali polskie kobiety i dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=NAP6JC8_1Jk https://www.youtube.com/watch?v=yjReu6_aZdY http://www.youtube.com/watch?v=VQMiQZYbZPo
anonim2014.11.16 17:52
GenesisX - dla ciebie, banderowska łajzo, nawet gdyby sami UPA-owscy bandyci się oskarżali, to dalej szedłbyś w zaparte, ale to nic - piszę dla innych :) Proszę bardzo - oto tegoroczny tzw. "marsz wyszywanek" we Lwowie z okazji rocznicy powstania SS-Galizien: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/we-lwowie-trwa-marsz-ku-czczi-ss-galizien http://histmag.org/Lwowscy-weterani-SS-Galizien-przeciwko-marszowi-ku-swojej-czci-9403
anonim2015.09.21 11:57
W Dreźnie natomiast demonstranci skandowali Merkel na Syberię Putin do Berlina.