09.10.19, 19:26Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Beata Szydło: Idźmy razem! Niech połączy nas Polska

"My ludzie, którzy mieszkamy na wsi, możemy mieć pretensje do polityków PSL, że pozwolili na to, że polska wieś i polska prowincja była w ten sposób niszczona. To był ich obowiązek bronić tego"-powiedziała europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło na konwencji w Kielcach. 

Podczas spotkania z wyborcami w województwie świętokrzyskim czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy kładli duży nacisk na kwestie dotyczące rolnictwa i rozwoju wsi. Zarzucając Ludowcom, że pozwolili na niszczenie polskiej wsi, była premier wymieniła w tym kontekście m.in. likwidację połączeń kolejowych i autobusowych, brak funduszy w samorządach na utrzymanie małych szkół wiejskich. Mieszkańcom wsi trudno było dostać się do lekarza, likwidowano również posterunki policji. 

"My ludzie, którzy mieszkamy na wsi, możemy mieć pretensje do polityków PSL, że pozwolili na to, że polska wieś i polska prowincja była w ten sposób niszczona. To był ich obowiązek bronić tego"-podkreślała eurodeputowana PiS. Polityk krytykowała rząd PO-PSL również za podwyższenie wieku emerytalnego. 

"To minister z PSL, ten człowiek, który dzisiaj próbuje mówić o tym, jak bardzo wychodzi naprzeciw emerytom - Władysław Kosiniak-Kamysz- był wtedy ministrem, który odpowiadał za podniesienie wieku emerytalnego. (…) Myśmy powiedzieli: nie ma zgody na to. Przywrócimy poprzedni wiek emerytalny i zrobiliśmy to"-podkreśliła. Beata Szydlo, mówiąc o działaniach rządu PiS na rzecz mieszkańców wsi, wymieniła m.in.: Fundusz Dróg Samorządowych, przywracanie połączeń autobusowych, posterunków policji, poczt, przeznaczenie środków na inicjatywy społeczne i kulturalne na wsiach. Była premier zwróciła ponadto uwagę, że z programu 500 Plus w największym stopniu korzystają właśnie wiejskie rodziny. 

"13 emerytura, 14 emerytura, to jest realna pomoc dla mieszkańców wsi. Co więcej, zagwarantowaliśmy najniższą emeryturę również dla osób, które pobierają świadczenie z KRUS. Do tej pory tak nie było"-powiedziała polityk na konwencji w Kielcach. 

Beata Szydło odniosła się także do sytuacji Polski na arenie europejskiej. 

"Przypominam sobie te rozmowy w Brukseli, kiedy próbowano na nas naciskać, kiedy mówiono co mamy robić. Dziwiono się bardzo, że Polska szanując prawa europejskie, szanując prawo innych do wyrażania swoich opinii, również chce by szanowano nasze prawa. To było wtedy zdziwienie. Po latach uległości okazało się, że w Polsce jest rząd, który przede wszystkim chce bronić interesów Polski"-oceniła. 

Europosłanka PiS, tak jak i inni politycy przemawiający w Kielcach, apelowała o głos. 

"Myślę, że dzisiaj, tak jak przed czterema laty i w ciągu tych czterech lat, powinniśmy znowu pójść razem i powiedzieć, niech łączy nas Polska, nas wszystkich Polaków. Bez względu na to jakie macie poglądy, niech nas połączy Polska"-podkreśliła Beata Szydło. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

Dominos2019.10.10 15:40
Co za szmata
Polak2019.10.10 9:22
Polska łączy nas w walce z antypolskim PiS.
PaniPozwoliŻeWRękęPocałuję2019.10.10 8:09
Tymek już się znalazł?
Lublinianka2019.10.10 1:13
@Cogito ergo sum - moim zdaniem to było coś dużo gorszego niż socjotechnika, bo zlikwidowanie posterunków policji, oddziałów poczty, zamykanie szkół na wsiach i likwidowanie połączeń autobusowych z większymi miejscowościami i miastami miało na celu poniżenie mieszkańców wsi i miasteczek za to, że głosują na PIS. Tak samo traktowano w całości tzw. Polskę Wschodnią, czyli Lubelszczyznę, Podlasie, Podkarpacie, Świętokrzyskie - głosowaliście na PIS?! - to odetniemy was od inwestycji i funduszy unijnych. Mieszkajcie i życie jak Ukraińcy za Bugiem - tak nas mieszkańców wschodnich województw poniewierał rząd PO-PSL. Proszę przyjechać na wsie w okolicach Zamościa i Chełma - zostali tam prawie wyłącznie starsi mieszkańcy, młodzi wyprowadzili się do Zachodniej Polski lub wyemigrowali zagranicę, porzucając rodzinne gospodarstwa 😑 Przykro patrzeć😢, jak coraz liczniej zasiedlają te tereny Ukraińcy, którzy nie kryją się ze swoimi "roszczeniami" do tych ziem...
Cogito ergo sum2019.10.9 21:07
Platforma wykonała socjotechniczny zabieg osłabienia polskiej prowincji bo to był okręg wyborczy PiS. Usiłowali przenieść Polskę Powiatową do Europy Zachodniej -emigracja- albo do dużych miast, gdzie by ich zmacerowano. To jest niezgodne z polską racją stanu. Polska musi się rozwijać równomiernie. W wielkich miastach ludzie tracą często tożsamość i są podatni manipulacji. Nie odróżnią krowy od konia i geja od faceta, baby od krowy.