04.10.19, 16:25Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

Beata Szydło miażdży PO-KO: Polaków trzeba szanować!

Była premier, a dziś- europosłanka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło na spotkaniu z Kołem Gospodyń Wiejskich w Osiecku w ostry sposób wypowiedziała się na temat stosunku polityków opozycji do Polaków. Wyraźnie słychać aluzję do ujawnionych dziś przez PO taśm Sławomira Neumanna. 

"Są tacy politycy w Polsce, którzy nie szanują Polaków, którzy o mieszkańcach różnych miejscowości mówią bez szacunku. To jest ten moment, już za tydzień, żeby w polskiej polityce dla takich ludzi nie było miejsca, bo Polaków trzeba szanować"-podkreśliła Szydło. Jak wskazała polityk, wszyscy Polacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają i co robią etc., zasługują na szacunek, gdyż Polska jest naszą ojczyzną, "domem nas wszystkich". 

"Cztery lata temu obdarzyliście nas ogromnym zaufaniem. Najpierw to okazaliście państwo prezydentowi Andrzejowi Dudzie, a potem PiS. Zdawaliśmy sobie i zdajemy sprawę z tego, że to nasz najcenniejszy kapitał i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale mieliśmy pełną świadomość, że tego kapitału nie możemy zmarnować"-podkreśliła eurodeputowana. 

Była premier zwróciła przy tym uwagę, że w bieżącej kampanii obowiązkiem polityków PiS jest rozliczyć się z czterech lat rządów. 

"Jeżeli dotrzymaliśmy słowa, to dziś ośmielam się prosić państwa o zaufanie na kolejne cztery lata, o głos, byśmy po raz kolejny wspólnie podjęli się trudu i byśmy dali szanse na to, by dobry czas dla Polski mógł trwać"-powiedziała Beata Szydło. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego przekonywała, że wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy programy społeczne "są dziś w Europie stawiane za przykład" i "stały się kołem zamachowym polskiego rozwoju". Szydło zastrzegła, że choć wiele obszarów funkcjonowania państwa udało się już naprawić, to nie da się zrobić wszystkiego naraz, dlatego obóz dobrej zmiany potrzebuje kolejnej kadencji. 

"Każdy Polak zasługuje na szacunek i na godne życie, i to jest nasz plan, to jest nasz pomysł na Polskę"-wskazała polityk. Była premier apelowała również o jedność. 

"Nie dajmy się podzielić, bo jest niestety w Polsce bardzo dużo polityków, którzy chcą ciągłej awantury i podziałów. Nie dajmy sobie wydrzeć tego, co najważniejsze, czyli naszej wspólnoty"-podkreśliła Beata Szydło. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.10.4 21:44
Czy synek się już odnalazł?
Dr Aloha2019.10.4 18:51
Beata Szydło ma racje. Polaków trzeba szanować: homoseksualistów, wegetarian, lewaków i prawaków. Ten biedny zagubiony frondowy ludek też trzeba szanować. Nawet oszalałemu posłowi z Żoliborza trzeba okazać odrobinę empati. Brawo.
lolek kremowka2019.10.4 18:28
Beata Szydło w rodzinnych stronach to już nie "nasza Beatka". W zeszłorocznych wyborach samorządowych przegrał popierany przez Szydło kandydat na burmistrza pobliskich Brzeszcz. Redaktor naczelny lokalnego portalu FaktyOświęcim Paweł Wodniak tłumaczył wtedy: – W pewnym momencie mieszkańcy zaczęli mieć jednak dość bizancjum, które zaczęła tutaj tworzyć. momentem przełomowym była budowa nowej drogi do jej domu i zamknięcie jej przez BOR, a teraz SOP
MatkaTymkaCebulaDymkaRazowaMorda2019.10.4 17:25
Oborowa Szydłowa we właściwym otoczeniu - wiejskich bab w plastikowych koralach z wierzchu i stylonowych majtach z lat 70-tych pod spodem. W Europarlamencie oborowa Szydłowa ani me ani be, zero głosów, zero głosu, żadnych zaszczytów, sama żenada i sromota. Za to wśród wiejskich bab, jej szeroka jak morga i płaska niczym stolnica morda się nie zamyka. Pewnie opowiada, jak jej Tymcio bawił się w papieża na gumnie.
Tasman2019.10.4 17:15
Problem w tym, że pani Beata Szydło jest pierwsza na liście tych, którzy Polaków nie szanują.
BOGAnieMA2019.10.4 17:14
Beatka! Kury głodne!!!
Maria Blaszczyk2019.10.4 17:07
A tymczasem: Pogarsza się kondycja polskich firm przemysłowych. Nowe zamówienia spadają najszybciej od ponad dekady - wynika z najnowszego raportu IHS Markit. Indeks PMI dla polskiego przemysłu spadł z 48,8 pkt do 47,8 pkt. Wynik okazał się gorszy od prognoz. Ekonomiści prognozowali 47,9 pkt.
Marian2019.10.5 6:17
A Walesa to sikal do kropielnicy
katolik2019.10.4 16:49
straSzydło miała na myśli te cytaty PiSdzielców: „Rowerzyści, wegetarianie, absolutny establishment, łże-elity, ciemny lud, lemingi, element animalny, ukryta opcja niemiecka, element antypatriotyczny, nie naród polski, mający krępującą przeszłość, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, odspawani od stołków, ludzie, którzy mają niesprawne głowy, ludzie posiadający gen zdrady, nie naród polski, popiskujący, niemający nic wspólnego z tradycyjnymi, polskimi wartościami, ludzie oderwani od koryta, ci, którzy w ostatnim czasie wiele stracili, uprawiający politykę wstydu, gestapowcy, obrońcy korupcji, gardzący polskością, dzicz, faszyści, komuniści i złodzieje, oszuści, kolaboranci, konfidenci, targowiczanie, zdrajcy, oprawcy z UB, gorszy sort, ubeckie wdowy, lewackie świnie, esbeki, hołota, zwyrodnialcy, koderaści, kodomici, lewaccy ekoterroryści, element animalny, Targowica, łotry, lumpy polityczne, awanturnicy, bojówki KOD, mordy zdradzieckie, kanalie, kawiorowe protesty, establishment, wymuskane twarzyczki, lewaki, zdrajcy, ubeki, esbecy, UBywatele, mainstream, bolszewicy, grupa ludzi w Polsce, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa, broniący układu, donosiciele, szmalcownicy, bydło, swołocz, konfidenci, ścierwo ubeckie, folksdojcze, warchoły, hałastra, chuligani, ludzie pragnący, by Polska stała jak najniżej, ci, którzy się dali uwieść propagandzie, otumanieni, depczący wszystko, co dla Polaków święte, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, świnie, łajdaki, mendy, kreatury, ci, którzy stoją tam, gdzie stało ZOMO, ubeckie szmaty, resortowe dzieci, lewactwo”…