10.09.15, 12:30

Beata Szydło: Polska wzmocni armię. Chcemy 3 proc. PKB!

Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd premiera, mówiła na Forum Ekonomicznym w Krynicy o wielu fundamentalnych dla Polski sprawach. Szydło zapewniła, że PiS chce bardzo mocno wspierać polską przedsiębiorczość, a wszyscy, którzy twierdzą inaczej, uprawiają po prostu fałszywą propagandę.

"Na tym forum bywam od kilku lat. Byłam tutaj gdy premierem był Jarosław Kaczyński i ogłaszaliśmy ważne reformy, ustawy. Chcę powiedzieć bardzo mocno: Nie bójcie się nas! My naprawdę jesteśmy nastawieni na gospodarkę i przedsiębiorczość" - powiedziała Szydło. "Albo wykorzystamy najbliższe 10 lat i damy szansę naszej gospodarce, postawimy na nowoczesne technologie, albo będziemy zgadzali się by być państwem na peryferiach" - dodała polityk PiS.


Szydło zapewniła ponadto, że PiS nie przyjmuje absurdalnego założenia, jakoby kapitał nie miał narodowości. Jest inaczej. "Kapitał ma narodowość. Należy bronić polskiego kapitału. Trzeba go wzmacniać i dawać szansę by się budował. A więc produkcja, a więc przemysł. To szansa rozwojowa dla przedsiębiorców" - wskazała Szydło.


Jedną z najważniejszych kwestii, jakie poruszyła, była sprawa wzmocnienia polskiej siły zbrojnej. "Powinniśmy wydawać więcej na armię i to jest nasz prosty przekaz - chcemy zwiększyć wydatki na zbrojenia. Naszym założeniem jest doprowadzenie do przeznaczania 3% PKB na zbrojenia" - powiedziała Beata Szydło. Wskazała, że chodzi tu nie tylko o budowanie siły polskiej obronności per se, ale także o wzmocnienie gospodarki.

"Musimy pamiętać, że jest to jeden z elementów koła zamachowego polskiej gospodarki. Nasza gospodarka może dzięki temu tylko i wyłącznie zyskać. Mówimy tu zarówno o przemyśle, o produkcji, o budowaniu miejsc pracy, ale też o rozwoju nowoczesnych technologii" - powiedziała Szydło.

bjad/wpolityce.pl/fronda.pl

Komentarze

anonim2015.09.10 15:09
Ciekawe komu zabierze by dołozyc wojskowym.... jakoś jestem dziwnie spokojna, ze nie utnie np. funduszu kościelnego :-).. Ale spokojnie nie ma sum, których armia nie potrafiłaby do cna roztrwonić
anonim2015.09.10 18:31
A gdzież nabyła Szydło tej mądrości ? - czy na tej uczelni w USA co Kwaśniewski ?