10.11.21, 11:05Fot. kremlin.ru, cc 4.0

Białoruski dysydent: Sankcje powinny dotyczyć także Kremla, nie tylko Mińska

- Współodpowiedzialność Rosji za kryzys migracyjny jest oczywista i musi być brana pod uwagę. Jeśli Europa nie będzie zwracać na to uwagi, to doprowadzi do kryzysu o wiele poważniejszego niż obecna operacja z użyciem migrantów - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Andrej Sannikau, dysydent i były wiceminister spraw zagranicznych Białorusi.

- Nie widzę wystarczającego zaangażowania UE w kryzys na granicy. Należałoby wyznaczyć specjalnego przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw tego problemu, którego służby w Brukseli pracowałyby 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i monitorowałyby sytuację - powiedział Sannikau.

Białoruski dysydent podkreślił, że Rosja jest współodpowiedzialna za kryzys migracyjny z jakim mamy do czynienia obecnie przy wschodniej polskiej granicy. Nie ponosi ona jednak żadnych kosztów z tym związanych, a co więcej nawet na tym kryzysie zyskuje.

- Współodpowiedzialność Rosji za kryzys migracyjny jest oczywista i musi być brana pod uwagę. Jeśli Europa nie będzie zwracać na to uwagi, to doprowadzi do kryzysu o wiele poważniejszego niż obecna operacja z użyciem migrantów - powiedział były wiceminister spraw zagranicznych Białorusi.

W opinii Sannikau Zachód nie reaguje adekwatnie do konieczności, co najprawdopodobniej doprowadzi do eskalacji obecnej sytuacji, dopóki problem nie zostanie wyeliminowany u jego źródła, a Putin – jak dodał - „obserwuje sytuację i bardzo cieszy go, to co się dzieje, to, że UE nie umie odpowiedzieć na kryzys”.

- Rosja powinna być objęta sankcjami, choćby i za wsparcie okazywane Łukaszence. Łukaszenka powinien być sądzony za zbrodnie, które popełnił, a tymczasem Putin go chroni – stwierdził były wiceszef MSZ Białorusi.

 

mp/polskieradio24.pl

Komentarze

Juanhola2021.11.10 15:38
Ten enkawudzista Putin nie zna historii swego kraju. A przecież kilka lat temu z jego rozkazu przekazano na grobowce książąt Czartoryskich w Sieniawie kilkadziesiąt tysięcy dolarów, aby odnowić szczególnie grobowiec Adama Jerzego Czartoryskiego polityka, który opracował w l. 1804-1806 doktrynę polityczną Rosji jako IMPERIUM na najbliższe 200-250 lat - gdzie stoi wyraźnie w jego memoriale że Rosja ma prowadzić imperialną politykę !!! Memoriał ten wydrukowano oficjalnie w Rosji !!!
GRIZLI2021.11.10 13:20
POpieram