15.03.16, 21:05

Biedny Owsiak, pisze do min. Macierewicza, by ten ….

Moda na listy staje się już jakąś obsesją. Każdy by pisał i pisał. Tym razem dołączył do piszących sam Jurek Owsiak - idol nastolatków i ... nastolatków. Postanowił napisać do ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Powód? Prozaiczny, komiczny, nie wiadomo o co chodzi - po prostu Jurek miał potrzebę więc napisał.

Jurek się boi wojny. I to wojny z Rosją. Dlatego pragnie przestrzec ministra Macierewicza, by ten nie kusił losu. A wszystko przez słowa Antoniego Macierewicza o tym,że Polska po Smoleńsku była pierwszą ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie. Na co zareagowała panicznie sama Rosja. 

Więc Jurek pisze tak (na Facebooku całość):

Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gdańskim podwórku było wywoływanie wojny. Na wielkim narysowanym kole znajdowały się podziały na różne państwa. Każde miało swoją nazwę. Były więc Rosja, Niemcy, Polska, Ameryka i cała reszta. Grający rzucał kija i wypowiadał długą formułkę. Wszyscy się rozbiegali, a najważniejszy był ten, któremu wojnę wywoływaliśmy, musiał on wtedy szybko śmigać po patyk i wojna gotowa. Było zabawnie i całe podwórko bawiło się świetnie, dopóki wieczorem wszystkiego nie kończyły rodzicielskie pokrzykiwania, bo przecież jutro znów będzie dzień, szkoła, podwórko, koledzy, koleżanki i przyjaciele. (...)


Tak bardzo chciałbym od Pana, jako Ministra Obrony Narodowej, poczuć siłę opieki i czuwania nad naszym losem ludzi, którzy pracują, uczą się i tworzą ten piękny kraj, jakim jest Polska. Tak bardzo chciałbym, aby Pan uspokajał i w dyplomatycznych dialogach, jak z powieści, budował kopułę nad naszym niebem, niezwykle skuteczną i odporną na wszelkie „ciosy” z zewnątrz. [...] Tak bardzo chciałbym również, aby Pan nie musiał wypowiadać słów, które brzmią groźnie i które otwierają drzwi niepokoju, a momentami strachu i niepotrzebnych emocji.

Tak bardzo chciałbym - i ze mną miliony Polaków - tylko i wyłącznie bawić się w wojnę plastikowymi kulkami napełnionymi farbą lub wywołując ją w podwórkowym klimacie. Tak bardzo chciałbym, żeby Pan studził… żeby Pan też tego chciał.".

Sentymentalny list rockmena - niech żyje Jurek. A na poważnie. Nie bój się Jurku, nie bój!

Philo

Komentarze

anonim2016.03.15 21:47
Zote melony w sloikach POchował, to się o swoje zdobycze najzwyczajniej boi, jest sporo Milionów do spakowania w razie konfliktu i chce się na taką ewentualność przygotować, zwinąć opłacalny biznes Wosp i dac jak Tusk dyla do Brukseli.
anonim2016.03.15 21:52
Według mnie powinien zacząć inaczej: "Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gdańskim podwórku było WALENIE KONIA. I tak walimy gruchę do dzisiaj."
anonim2016.03.15 21:56
I masz "Majestic" całkowitą rację .Czapka na złodzieju gore...
anonim2016.03.15 22:41
Adresatem powinna być poprzednia władza PO-PSL, to oni sprowadzali zagrożenie a nie Antoś, Jurkowi się pomyliło.
anonim2016.03.15 22:48
Grzegorz-z-Bytomia W blocku to na woodstocku się taplacie, nie trzeba was już obrzucać gdyz w tym blocie jesteście od stup do głów umazani. Do nienawiści to jeszcze nam daleko, natomiast twoi towarzysze po stołach skaczą z złości gdy wytyka sie im nieprawidłowości w prowadzeniu Wosp opłacalnego interesiku. Nie tylko Republika Czeska jest przyjazna dla Polskiego Rządu, was niestety czerskie przybłędy przyzwyczaił Sikorski do uległości, dlatego w pierwszym odczuciu uznajesz za konflikt bronienie spraw ważnych dla Polski na Świecie.
anonim2016.03.15 23:16
Majestic swoje, fronda dalej zionie pogardą, a WOŚP dzięki takim nagonkom zebrał 20 milionów więcej - tak trzymać, widać gdzie ludzie mają Wasze brednie o Owsiaku.
anonim2016.03.15 23:17
pisza teraz te listy rozne menty, by przytuszowac te opublikowane , ktore ,,nasze" gwiazdki swiata PRL pisaly do Kiszczaka.
anonim2016.03.16 1:44
Nie wiem co tam oni za dzieciaka walili ale dzisiaj widać jak na dłoni że te całe lewactwo nałogowo masturbuje się tą swoją histerią propagandową.
anonim2016.03.16 6:10
Owsiak już podziekował prawicowym politykom, prawicowo-katolskiej szczujni medialnej, rzygającym jadem blogerom i prostym hejterowm takim ja ty, za obrzucanie go błotem." ZaPOmniałeś, jak Juras u Żakowskiego walił w stół i walczył o bzykanie młodych, aż stół ro.....ił.... .Wspaniały Idiol.....
anonim2016.03.16 6:57
Dalajlama III RP . Pokojowa Nagroda Noble murowana.
anonim2016.03.16 8:01
To jest chowanie głowy w piasek. Rosja może robić co chce łącznie z zabijaniem prezydentów, atakowaniem innych krajów i zagarnianiem ich ziem. My natomiast mamy siedzieć cicho to może nas ominą... Nie tędy droga!
anonim2016.03.16 8:03
Nie było wtedy żadnej Rosji...Baranie i kłamczuchu.
anonim2016.03.16 8:59
Philo też miał potrzebę i napisał nienawistny, obraźliwy artykuł
anonim2016.03.16 9:12
Apropo żartów http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/sprzedam-beemke-siodemke-felga-do-wymiany-bmw-duda-wypadek-przerobka-photoshop.jpg
anonim2016.03.16 11:56
"budował kopułę nad naszym niebem, niezwykle skuteczną i odporną na wszelkie „ciosy” z zewnątrz." Czy Owsiak ma na myśli tarczę antyrakietową i wojsko amerykańskie w Polsce ? Pełna zgoda.