11.08.19, 17:35screenshot Youtube - Polskie Radio

Biorą się za Karczewskiego. Marszałek: To nawet nie jest odgrzewany kotlet, tylko wyrób kotletopodobny

Opozycja i sprzyjające jej media wzięły na celownik kolejnego polityka PiS. Renata Grochal z „Newsweeka” opisuje między innymi jadłospis Stanisława Karczewskiego i nie podoba się jej, że ten mieszka w domu należącym do skarbu państwa.

Co ciekawe, wczoraj na portalu wpolityce.pl pojawił się artykuł, wedle którego szykowane jest uderzenie tym razem w marszałka Karczewskiego właśnie (zobacz TUTAJ). Grochal w swoim tekście powołuje się na anonimowych informatorów, którzy mają mówić między innymi:

Żaden z marszałków nie wpadł na to, by zamieszkać w premierowskiej willi. Ale Karczewski kocha luksus pod warunkiem, że to nie on płaci”.

Grochal bawi się też we wróżkę:

Gdyby mieszkał na Podkarpaciu czy w Gdańsku, latałby rządowymi samolotami na weekendy tak samo jak Kuchciński. Ale do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie ma swój dom, samoloty nie latają”.

Zacytowała też jednak stanowisko Kancelarii Senatu:

Zgodnie z ustawą o wynagradzaniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe cztery osoby w państwie – prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz prezes Rady Ministrów – mogą obejmować lokale służące do zaspokojenia potrzeb reprezentacyjnych i mieszkaniowych na czas zajmowania tych stanowisk niezależnie od posiadania innych lokali”.

Dziennikarka dociekała też, co jada marszałek Senatu. Ten zaś odpisał jej, że śniadania sam robi sobie oraz żonie, a obiady jada z nią lub w stołówce.

Okazuje się też, że o wynajęcie willi pytają już KPRM politycy. Posłanka PO Izabela Leszczyna wysłała w tej sprawie pismo z zapytaniem. Powiedziała:

Chciałabym po prostu dowiedzieć się w imieniu podatnika, co się dzieje z pieniędzmi podatników, na co one są wydawane i czy nie jest tak, że część tych pieniędzy pod stołem zostaje przekazywana na dodatkowe apanaże w tej willi. Myślę, że ludzie mają prawo to wiedzieć”.

Cały artykuł ukaże się w tygodniku jutro, zaś sam marszałek już teraz komentuje na twitterze:

Artykuł #Newsweek.a, którego jestem bohaterem, to nawet nie jest odgrzewany kotlet, tylko wyrób kotletopodobny, który - jak znam życie - jeszcze kilka redakcji odgrzeje na starym oleju...”.

W kolejnym zaś wpisie dodał:

Red. Grochal z #Newsweek rozmawiała podobno z moim byłym współpracownikiem.Dziwne, ze wszystkimi współpracownikami mam świetne relacje i współpracuję do dziś. Może w tę rolę wcielił się red. Lis? Pewnie też z miłości do bogactw jeżdżę 15-letnim autem i mam setki tysięcy kredytu”.

dam/newsweek.pl,tokfm.pl

Komentarze

.2019.08.12 7:30
Spokojnie, spokojnie Jarek pewnie właśnie się dowiedział z artykułu, zaraz mu te apartamenty pozamienia.
Wolak z Wolski2019.08.11 20:38
Tak się bawi, tak się bawi… klasa polityczna.
Reytan2019.08.11 20:21
Nastąpiło już przesycenie tematem i nie sądzę aby ktokolwiek, poza kilkoma nawiedzonymi z kodopodobnych, podniecał się tymi wynurzeniami prasy newsweekowej, typu: co Karczewski je na śniadanie? A gdzie sika? A czy na pewno oddaje mocz zgodnie ze standardami LGBT? Żałosne aby w ten sposób traktować Marszałka Senatu Rzeczypospolitej. Ci ludzie nie potrafią niczego poszanować, ani człowieka, ani urzędu, chyba, że jest to urząd miasta stołecznego Warszawy z panem Trzaskowskim na czele.
Foster2019.08.11 18:35
Za 5600 zł. wynajął willę w Warszawie, też bym tak chciał, chyba że kłamie.
xx2019.08.11 18:38
Po prostu brakuje jednego zera ;) Ale to tylko detal... :)
Karolina Karolajn2019.08.11 18:42
w Warszawie można kupić kamienicę za 50 zł,wcześniej wyrzucając do piwnicy 80 letnich lokatorów. to akurat nie jest kłamstwo. kto za tym stoi? oto zagadka
Karolina Karolajn2019.08.11 18:33
te gnoje od rozmów u Sowy mają czelność kłamać w nieskończoność i szukać źdźbła w cudzych oczach sami mając Belki:) w swoich?????!!!!!! tak, mają , bo to podłe gnoje są... nie daj Boże dopuścić ich do naszych(Polaków)pieniędzy bo nie dość ,że skarbiec opustoszeje,dowody zniszczą jak każdy rasowy złodziej,świadkowie "popełnią samobójstwo strzelając do siebie z odległości 3 metrów" -to jeszcze w każdym przemówieniu będą na okrągło mówić o "kryzysie". ale to już było....
UchachanyKarczewskiJużSzykujeSobieMowęPożegnalną2019.08.11 18:24
Dlaczego człowiek tak wiekowy ma wielkie kredyty, skoro pełni w państwie jedną z najważniejszych funkcji? Przecież to zaproszenie dla lobbystów, szantażystów, agentur. Długi na starość to powód do żartów? Chyba tylko dla PiSoidów. Kuchciński też początkowo grał chojraka, kpił i czuł się bezkarny z racji stanowiska. Dziś grzebie w śmieciach, żeby je wieczorem zjeść pod mostem.
Albert2019.08.11 18:24
Wystarczy nie oszukiwać i kraść, to nie będzie problemów. Ani odgrzewanych kotletów.
adam2019.08.11 18:15
czyli -za tydzień dymisja ...a póżniej odwolają rząd ,prezydenta....
Cogito ergo sum2019.08.11 18:14
Dawne reżimowe media mają pretensje do garbatego, że ten ma proste dzieci. Kto ma mieszkać w obiektach rządowych jak nie najważniejsze osoby w Państwie. Lis wypuścił psa ogrodnika. Lis może tylko lizać budżetową bezę przez szybę i stąd ten szał
Polak2019.08.11 18:04
Kuchciński też szedł w zaparte ze nie latał z rodziną a później z dnia na dzień pogrążał się coraz bardziej w kłamstwach...
Ja 2019.08.11 18:02
A PiS jak PO i spółka powinien mieszkać w szałasie i jeździć rowerem.
Oloo2019.08.11 17:55
Spokojnie i tak wszystko zależy od Prezesa Polski J.Kaczyńskiego. Jak każe się podać do dymisji to każdy polityk to zrobi jak w przypadku Kuchcińskiego.
Han2019.08.11 17:54
Do jasnej bitej gangreny ludzie opanujcie się, czy musicie przytaczać bzdety cepów z opozycji. Przecież to już śmierdzi na odległość. Nie róbcie tym idiotom ciągle reklamy - ta powiedziała, a ta się sfajdała, a ten puścił bąka. Kogo to interesuje? Uważacie nas wszystkich za Kiepskich????
Urszula2019.08.11 21:10
Za Kiepskich? No nie da sie ukryć.
aspiring educationalist2019.08.11 17:50
Tymczasem w prawdziwym świecie: Biłgoraj. Akcja rozpoczęła się dziś nad ranem, kiedy to rodzina wezwała policję do awanturującego się domownika. Policjanci, którzy przyjechali do domowej interwencji, próbowali obezwładnić mężczyznę, ale ten najpierw poszczuł ich owczarkiem niemieckim, a potem zaczął atakować siekierą i widłami. Uszkodził też radiowóz policyjny, wybił w nim szybę. Aby go obezwładnić policjanci użyli paralizatora i oddali strzały ostrzegawcze. Wtedy napastnik zbiegł do lasu, który znajduje się obok jego posesji. Od rana trwają poszukiwania mężczyzny. Policja ostrzega, by nie zbliżać się do niego, bo może być niebezpieczny. Mężczyzna ma problemy psychiczne, może posiadać przy sobie siekierę.
xx2019.08.11 17:49
Czyli że tak w sumie to nie zaprzeczył? :) Kolejny "skromny" i "prawy"? hahaha.