19.01.22, 15:16fot. flickr.com/Departament Stanu USA

Blinken z Kijowa: Rosja może w każdej chwili zaatakować

Rosyjski dyktator Putin może wydać rozkaz jak najszybszej inwazji na Ukrainę, powiedział to na spotkaniu z dyplomatami w ambasadzie USA w Kijowie sekretarz stanu USA Antony Blinken, wzywając władze rosyjskie do pokojowego rozwiązania kryzysu ukraińskiego, donosi Reuters.

Wiemy, że [na Kremlu] są plany dalszego zwiększenia tych sił w bardzo krótkim czasie, a to daje prezydentowi Putinowi możliwość podjęcia dalszych agresywnych działań przeciwko Ukrainie w bardzo krótkim czasie” – powiedział, Antony Blinken, sekretarz stanu USA.

Szef Departamentu Stanu przypomniał, że agresywne „działania Rosji przyciągnęły uwagę Waszyngtonu, a także sojuszników w Europie i poza nią”.

Zdaniem Blinkena wielu Amerykanów nie rozumie, dlaczego Stany Zjednoczone skupiły swoją uwagę na Ukrainie i dlaczego jest to ważne. Jednak sekretarz stanu USA ostrzegł, że bezkarna agresja Kremla na Ukrainę będzie miała poważne konsekwencje.

To więcej niż Ukraina. Bo tak się dzieje: jeden kraj, Rosja, swoimi działaniami mówi, że może po prostu siłą zmieniać granice sąsiadów, może decydować za sąsiadów, jakie powinny być ich decyzje, z kim mogą zawierać sojusze”
– wyjaśnił Blinken i dodał, że oznacza to, że Kreml żąda, żeby takie decyzje podejmowała Rosja, a nie mieszkańcy tego kraju za pośrednictwem wybranego przez nich rządu.

Jeśli pozostawimy to bezkarnie, myślę, że otworzymy ogromną puszkę Pandory. Inne autokratyczne kraje świata, takie jak Federacja Rosyjska, powiedzą: zrobimy to samo. I będzie to recepta na konflikt, recepta na chaos, recepta na ludzkie cierpienie i podważanie demokracji”
– dodał sekretarz stanu, oświadczył w komentarzu udzielonym Pod Save America.

Według Blinkena USA proponują Rosji „kontynuowanie dyplomatycznej i pokojowej drogi”. „Ale ostatecznie będzie to decyzja prezydenta Putina” – cytuje Blinkena Radio Swoboda.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia ubiegłego roku na polecenie Putina rosyjskie MSZ Rosji wystąpiło z aroganckimi i chamskimi żądaniami wobec USA i NATO, by Sojusz Północnoatlantycki nie rozszerzał się na wschód, a pozostawił sąsiadów Rosji na pastwę Kremla i żadnym czynem nie popierał te kraje w obliczu rosyjskiej agresji w sprawie ochrony ich bezpieczeństwa, niepodległości i integralności. Co więcej, Moskwa domaga się też rozbrojenia państw członkowskich NATO, które przystąpiły do sojuszu po 1997 roku, to znaczy domaga się faktycznie pozostawienia krajów bałtyckich, Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii bez parasola bezpieczeństwa NATO. Innymi słowy, Putin zażądał, aby USA i NATO podzieliły świat i przywróciły Kremlowi kontrolę nad stalinowską strefą wpływów w Europie.

Przypomnijmy, Moskwa, która rozpętała agresywną wojnę, zdobyła ukraiński Krym i część ukraińskiego Donbasu, a także zabiła 14 tys. Ukraińców, przez cały czas domaga się, aby Ukraina nie wzmacniała swojej armii i nie zabiegała o przystąpienie do NATO, bo Putin nie chce, aby ofiara jego agresji mogła się bronić. Chce, aby pozostała osamotniona, słaba i wystawiona na ciosy. W przeciwnym razie grozi rozpętaniem zakrojonej na dużą skalę wojny w Europie. Ma bezczelność otwarcie i bezwstydnie stawiać takie roszczenia i żądania!

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Kijowa zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Przypomnijmy, Rosja rozmieściła w pobliżu granicy z Ukrainą około 115 tys. żołnierzy – oświadczył Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy, podaje portal programu „TSN” ukraińskiej telewizji 1+1. Według szefa MSZ Ukrainy, Rosja koncentruje swoją armię w pobliżu ukraińskich granic od wiosny bieżącego roku.

Ostatnio propagandyci i urzędnicy państwa-agresora wzniecają histerię i sieją kłamstwo przy pomocy zakrojonej na dużą skalę kampanii dezinformacyjnej, twierdząc, że Ukraina rzekomo planuje za pomocą środków wojskowych wyzwoliać okupowane przez Rosję terytoria Donbasu. Eksperci skłonni są sądzić, że w ten sposób Kreml szuka casus belli czyli pretekst do rozpętania zakrojonej na dużą skalę agresji przeciwko Ukrainie.

Niemal w tym samym czasie eksperci i dziennikarze zauważyli znaczny wzrost poziomu antyukraińskiej histerii w rosyjskich mediach.

Brytyjscy przywódcy wojskowi ostrzegają, że ryzyko konfliktu zbrojnego jest teraz większe niż podczas zimnej wojny.

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maliar powiedziała Financial Times, że zachodni wywiad ostrzegał przed wysokim prawdopodobieństwem destabilizacji przez Rosję już zimą. Według niej potwierdzają to również dane ukraińskich służb specjalnych.

Partnerzy Ukrainy wyciągnęli takie wnioski nie tylko na podstawie informacji o liczebności wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą, twierdzi Maliar. Oznacza to, że Waszyngton ma dodatkowe informacje o intencjach Władimira Putina.

Jak informowaliśmy wcześniej, na początku listopada szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns odwiedził Moskwę, gdzie spotkał się z dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem w celu ostrzeżenia Kremla przed konsekwencjami nowej ofensywy przeciwko Ukrainie.

Jagiellonia.org

Komentarze

Anonim2022.01.22 22:57
pier.do.lo.ny jasnowidz żydoski
Chcesz wiedzieć kim jest Skrzypek?2022.01.19 23:08
Jest to sk urwysyn żyd nazwiskiem DANIEL PASSENT !!!
Chcesz wiedzieć kim jest Skrzypek?2022.01.19 23:07
Jest to sk urwysyn żyd nazwiskiem JERZY URBAN !!!
Chcesz wiedzieć kim jest Skrzypek?2022.01.19 23:07
To jest ŻYD sk urwysyn nazwiskiem JAN HARTMAN!!!
Chcesz wiedzieć kim jest Skrzypek?2022.01.19 23:06
Jest to prowokator k urwa żydowska nazwiskiem JAN HERTRICH-WOLEŃSKI !!!
Skrzypek na dachu2022.01.19 22:51
The most gay , the most trans , the most fake postal vote fraud administration ever in the history of the USA .
Kiky ynglysz2022.01.19 23:13
1) the most FAKEST postal vote fraud administration ever in the history of the USA . STINKS! 2) the fake ballot-by-mail fraud administration of all time in US history. MUCH BETTER!
Skrzypek na dachu2022.01.19 22:46
Smutny moskal boi sie skoczyc , bo juz by skoczyl a to tylko krzyki wydaje jak glodne bydle .
Mister Secretary Blinken!2022.01.19 19:04
I expect from you, from my government, SWIFT action. If you know what I mean!
Skrzypek na dachu2022.01.19 22:48
Let's Go Brandon . Fake Bajdon , Fajk Blintzken . Trump won in 2016 and 2020 .
Trump won ...2022.01.19 23:24
https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
Anonim2022.01.19 17:42
Z pandemią jako zródłem strachu nie wyszło to teraz drugie żródło - wojna
Styki2022.01.19 17:38
Rozprawa nad tym światem rozpoczęła się, kiedy otworzyły się wrota. Ona już trwa. -Ojcze, świat do góry nogami stanął – wyrwało mi się nie wierząc co widzę. -Widziałaś otwierane wrota? -Tak. -Dlaczego? -Hmm… „Przywróć ustalony porządek”? -Tak się wszystko pogubiło, tak rozjechało… Sama widziałaś. -Widzę wielkie wrota, czuję od nich gigantyczny ziąb, energię, są głęboko w ziemi pod kątem 45 stopni… One są otwarte. -Raz się otworzyły i już ich nie zamkniesz. Zamknie cykl. -Te wrota mają złamaną pieczęć… -Lecz jeździec jeszcze nie wyjechał, względny pokój jest jeszcze na świecie. -Jaki to jeździec? – pytam. -Na siwym koniu… Widzę go, jest biało–siwy… Pieczęć jest złamana. -Cykl je zamknie. -Kiedy się zamknie? -Jeszcze się nie zaczął. -A kiedy się zacznie? -Przecież wiesz, jeszcze jesteś. -Czyli kiedy odejdziesz… – przypomniałam sobie słowa Ojca. -Pogrom, przeczytaj apokalipsę. -Nie wierzę… Kto ja? Taki głupi? -Jesteś głupi, że w to nie wierzysz. -Wrota piekieł… słyszę…
Antyniemiecka nagonka Frondy2022.01.19 17:35
https://demagog.org.pl/fake_news/niemcy-nie-zgodzily-sie-na-przelot-samolotow-do-ukrainy-fake-news/
konrad2022.01.19 17:25
A od kiedy to Krym należy do Ukrainy .I owszem w pijanym zwidzie Chruszczow zakreślił palcem na mapie tatarski Krym dla swych ziomali ale w ramach socjalistycznej republiki radzieckiej której rząd miał siedzibę w Moskwie
katolik2022.01.19 17:21
LUDZKOŚĆ WYSZCZEPIONA UMIERA I UMRZE W CZASIE> MASONI MORDUJĄ LUDZKOSC ! CHEMIA GENETYCZNA----- w ciele osób wyszczeponych namnazaja się stułbie( hydry) i do tego jest potrzebny grafen który jest podawany w chemii. ! Stułbioe wnikają do wszystkich tkanek
A antyniemieckie fejki2022.01.19 17:07
nadal wiszą na Frondzie: https://ukdefencejournal.org.uk/we-made-a-mistake-sorry/
hehehe2022.01.19 16:48
Wystarczy żeby Ukraińcy kupili sobie w sklepach myśliwskich czy składnicach harcerskich po pół miliona stingerów, spike-ów, M4 i M82 a nie trzeba by było nawet armii z koszar wywlekać żeby kacapy zostawili im 300 tysięcy ton złomu na sprzedaż i z 20 tysięcy ton mięcha armatniego do zwrotu w kawałkach wagonami bydlęcymi. Po takiej akcji ruskie by same putlera ze skóry obdarły gołymi ręcami :-)
Olej2022.01.19 16:21
Módlcie się ludzie za pokój gdyż świat jaki znacie może się niespodziewanie skończyć.
ruSSkie to tchórze i oszuści2022.01.19 16:17
Same ruSSkie nie zaatakują. Atakować będą ruSSkie kundle od lukaSSenki i donieckie psy. Plus zbrodniarze z grupy wagnera.
Anonim2022.01.19 16:10
skoro tak amerykanski zydek uważa to tak bedzie ,ano wojna,tylko kto pozwolił żeby ta pier.do.lo.n stacja benzynowa i dom wariatów alkoholikóww onucach tak zaczął rozrabiać? no kur..wa kto??
ruSSkie bydło ma problem2022.01.19 16:09
...bo jak zaatakują Ukrainę, to stracą bardzo wiele. Nie tylko w ludziach. Wątpię, by ruSSka oligarchia pozwoliła putinowi na atak.
Olej2022.01.19 16:07
Nie wielu zwykłych ludzi zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. 2022 r. może być ostatnim rokiem pokoju na świecie, który ogarnie powszechna wojna i runie wszystko co ludzie gromadzili i zbudowali przez ostatnie 50 lat. Może się zacząć Armagedon.
Anonim2022.01.19 16:16
a jakby sobie zdali sprawe ,to coś zmieniłoby? uważasz że mielibyśmy sie czym bronić w ciągu paru miesięcy?
Olej2022.01.19 16:27
Gdyby opinia społeczna świata zdawała sobie sprawę co się święci w 1939 r. być może nie doszło by do tego co nastąpiło później. Obecna sytuacja jest podobna, nikogo nie obchodzi ,,jakaś'' tam Ukraina W Paryżu czy Londynie, w Berlinie czy New Yorku. Nikt sobie nie zaprząta głowy gdzieś daleką polityką. Społeczeństwa są konsumpcyjne, zatomizowane i apolityczne. Zatem wojna, polityka i groza wtargnie do ich domów, do ich życia, z dynamiką bomby atomowej. Wtedy będzie już za późno na reakcję. Wydarzenia polecą siłą inercji wyzwolonej energii zła. Obym był fałszywym prorokiem.
Styki2022.01.19 16:57
Jezdzcow z Apokalipsy sw. Jana w stajni niebianskiej juz nie ma. Zaraza, wojna i glod. Jest to juz nieuniknione.
Anonim2022.01.19 17:48
wtedy też doskonale sobie zdawali sprawe ,tylko stopien przygotowania i doktryna była niedostosowana do prowadzenie wojny przez niemcy ,mocno zaspały tłuste koty
sl_ko2022.01.19 15:59
Jeśli ruskie zdecydują się na atak, to obstawiam, że wystartują w czasie trwania zimowej olimpiady w Chinach. Ale zapamiętajcie sobie kacapy - BÓJ TO WASZ BĘDZIE OSTATNI !!! TO BĘDZIE KONIEC tego czegoś, co nazywacie Rosją i wszystkiego, co się z tym czymś wiąże.
Anonim2022.01.19 16:14
a ja mysle ,że bedzie jak w 38 ,spedalony zachód z niecheci do jakiegokolwiek działania + przekupione przez kreml tysiące niemców hiszpanów włochów i innych zasra.nców ,zdradzi wszystko co sie na wschód od odry znajduje i tyle jasnowidzenia kmać
sl_ko2022.01.19 16:44
A ja myślę, że w przypadku wojny, ten tzw. "zachód" się opamięta i górę weźmie zdrowy rozsądek i pragmatyzm.
Anonim2022.01.19 17:53
tylko że te biedacy w ramach oszczednosci rozpuścili jak sie kiedyś mówiło siły zbrojne ,to co maja to okrojone stany bez wielkiej wartości bojowej do działań masowych ,a dla odmiany wschodnie mongolskie bydło wręcz odwrotnie ,jak maja pieniądze i wpływy od razu robią carat,albo cccp . na syberii po staremu zimno jak cholera
sl_ko2022.01.19 18:50
Niestety Masz rację :)
Anonim2022.01.19 21:47
no, niestety,pozdro
Anonimus2022.01.19 15:59
Luty blisko, wtedy bedzie bum, bum.
w oparciu Memorandum Budapeszteńskie2022.01.19 15:50
trzeba Ukraińcom wysłać broń by mogli się skuteczniej bronić