08.11.14, 21:30Blisko 54 tys. skarg do KRRiT na spot "Najbliżsi obcy"! (fot. YouTube)

Już 54 tys. skarg wpłynęło do KRRiT na spot "Najbliżsi obcy"!

Spot „Najbliżsi obcy”, promujący związki homoseksualne, stawiając je na równi z małżeństwami, który można obejrzeć w telewizji publicznej, budzi olbrzymie kontrowersje wśród Polaków.

KRRiT wprawdzie zwróciła się o udostępnienie nagrania przez TVP (ma je teraz przeanalizować), ale dzieje się tak już po tym, jak spot (i to za darmo!) został pokazany w telewizji publicznej.

Zdaniem Marzeny Wróbel, jest to spóźnione działanie. „Ci państwo poprzez niepodejmowanie decyzji wpisują się w określoną formułę walki. My walczymy o to, żeby związki partnerskie nie zostały zalegalizowane, w tym sensie, żeby nie zostały zrównane z małżeństwami. Natomiast KRRiT poprzez swoją bezczynność staje w pewnym sensie po drugiej stronie barykady. To jest nie do zaakceptowania. My bronimy wartości rodziny. KRRiT zgodnie z zapisami Konstytucji RP powinna robić to samo” – komentowała posłanka w rozmowie z Radiem Maryja.

Jak podaje toruńska rozgłośnia, do KRRiT drogą mailową przyszło już 54 tys. skarg na emisję homo-spotu.

Głos przeciwko spotowi zabrali też hierarchowie polskiego Kościoła. Abp Wacław Depo podkreślał, że  treści zawarte w spocie naruszają ustawę o radiofonii i telewizji, która jasno wskazuje, że audycje i przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców. 

MaR/Radio Maryja

Komentarze

anonim2014.11.9 1:43
Po TVN tak, ale po telewizji publicznej nie spodziewałem się czegoś takiego. Macki homo-lobby sięgają coraz dalej niszcząc tradycyjne wartości.
anonim2014.11.9 2:28
Jeszcze nikt nie dowiodl ze upublicznienie i promowanie zwiazkow homoseksualnych zagraza rodzinie. Moim zdaniem taka "rodzina" gdzie ojciec jest homo ale wzial za zone kobiete ktorej nie kochal tylko po to by sprostac oczekiwaniom spoleczenstwa to zadna rodzina.
anonim2014.11.9 6:37
@allelujaidoprzodu - akurat wczoraj, po wielu latach pozwoliłem sobie na obejrzenie Faktów w TVN:-) U nas się na szczęście "abonamentu" RTV nie płaci, ale jest całkiem spora część osób co są zmuszani do tego. Jest rzeczą niemoralną coś takiego. Skoro już się za darmo puszcza takie rzeczy, to w ramach równowagi powinno się promować Radio Maryja. Też gratis.
anonim2014.11.9 9:01
Radio Maryja cały czas jest rozsiewane za darmo.
anonim2014.11.9 11:04
"Głos przeciwko spotowi zabrali też hierarchowie polskiego Kościoła. Abp Wacław Depo podkreślał, że treści zawarte w spocie naruszają ustawę o radiofonii i telewizji, która jasno wskazuje, że audycje i przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców." Czyli dwoje ludzi w szczęśliwym i zalegalizowanym przez państwo związku to wyraz braku szacunku do religijnych przekonań katolików. Fajnie to świadczy o tej religii.
anonim2014.11.9 12:19
@Nowakowska- A co on takiego strasznego napsał