04.09.21, 09:00Fot. Europeans Peoples Party via Flickr, CC BY 2.0 / Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0 / Europeans Peoples Party via Flickr, CC BY 2.0

Blokada środków unijnych dla Polski - marzenie PO!

1. Niefortunna wypowiedź komisarza ds. gospodarki włoskiego socjalisty Paolo Gentiloniego na środowym posiedzeniu połączonych komisji ds. budżetu i komisji gospodarczo-monetarnej w Parlamencie Europejskim, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Polską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy (KPO) jest odbywająca się w Polsce dyskusja o wyższości prawa krajowego nad unijnym, wywołała w naszym kraju, medialną burzę.
Niestety politycy Platformy w swoich wypowiedziach sprawiali wrażenie usatysfakcjonowanych taką wypowiedzią komisarza, ba wyrażali przekonanie, że środki dla Polski z KPO, zostały zablokowane.
Donald Tusk natychmiast wyemitował w internecie nagraną wcześniej wypowiedź, że „dziś UE wstrzymuje miliardy euro pomocy, której nasz kraj potrzebuje jak tlenu” i później „że kiedyś ominął nas Marshalla, bo byliśmy krajem bezprawia rządzonym autorytarnie przez komunistów” i dodał „dzisiaj zaczyna się podobnie”.

2. Kilka dni wcześniej na Campusie Polska Rafała Trzaskowskiego, była unijna komisarz, a wcześniej wicepremier i minister rozwoju w rządzie Donalda Tuska, Elżbieta Bieńkowska, opowiedziała się za zastosowaniem wobec Polski wysokich kar za każdy dzień zwłoki w stosowaniu się do rozstrzygnięć TSUE, a jeżeli to nie poskutkuje, to za całkowitym zablokowaniem unijnych środków dla naszego kraju.
Nie przeprowadziła jednak w swej wypowiedzi żadnej merytorycznej analizy relacji pomiędzy naszym krajem, a unijnymi instytucjami, tylko twardo domagała się karania Polski, wpisując się zresztą w tej sprawie w linię postępowania realizowaną od ponad 6 lat przez europosłów Platformy i Lewicy.
Trzeba przypomnieć, że to właśnie europosłowie Platformy Jan Olbrycht i Janusz Lewandowski pracowali w PE nad sprawozdaniami dotyczącymi tzw. mechanizmu warunkowości tzn. uzależnienia wypłat z unijnego budżetu od przestrzegania tzw. praworządności.

3. Taki mechanizm ostatecznie powstał, KE przygotowała projekt rozporządzenia w tej sprawie ale ponieważ Polska i Węgry zaskarżyły jego treść do TSUE, Komisja zdecydowała się czekać na to rozstrzygnięcie.
Mimo tego, że lewicowa większość z Parlamencie wspierana przez tzw. chadecję, do której należą europosłowie Platformy, uchwaliła parę rezolucji wręcz żądających od KE jego stosowania, ta nie poddała się temu dyktatowi.
Tak jak uzgodniono na posiedzeniu Rady Europejskiej w grudniu 2020 roku z udziałem przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen, Komisja przygotowuje do tego rozporządzenia tzw. Wytyczne, uwzględniające wszystkie zalecenia Rady i poczeka z jego stosowaniem do rozstrzygnięcia TSUE.

4. Wiadomo, że komisarz Gentiloni nadużył swojego stanowiska, ponieważ na posiedzeniu komisji w PE sugerował, że to są postanowienia KE, w sytuacji kiedy komisarze przez cały sierpień, rotacyjnie byli na urlopach i nie odbywały się żadne posiedzenia KE.
Co więcej po decyzji KE, że nie będzie stosowała rozporządzenia dotyczącego warunkowości, mimo nacisku PE, zanim o jego zgodności z unijnym prawem rozstrzygnie TSUE, wszystko wskazuje na to, że przewodnicząca Von der Leyen nie chce konfliktować się z żadnym z krajów członkowskim.
Ze względu na sytuację urlopową KE spowolniła przyjmowanie KPO, 18 tych planów zostało zaakceptowanych, 7 jest w trakcie procedowania (musi je także zaakceptować Rada Unii Europejskiej czyli w tym ministrowie finansów krajów członkowskich), a dwa kraje Bułgaria i Holandia jeszcze swych planów nawet nie przesłały do Komisji.
Z 18 krajów którym zaakceptowano KPO, tylko 10 otrzymało zaliczki na ich realizację (czyli 13% ich części grantowej jak wynika z rozporządzenia w tej sprawie), pozostałe środki mogą być przekazywane tylko po realizacji i rozliczeniu danego przedsięwzięcia, które zostało przez kraj członkowski zakwalifikowane do realizacji ze środków planu odbudowy.

5. Po akceptacji polskiego planu przez KE i zatwierdzeniu go także przez Radę, nasz kraj w formie zaliczki otrzyma ok. 3 mld euro (13% z naszej części grantowej, która wynosi 24 mld euro), a pozostałe środki tak jak wspomniałem, będziemy otrzymywali sukcesywnie po realizacji i rozliczeniu przedsięwzięć zawartych w KPO.
Nawet więc po akceptacji KPO przez KE, nie będzie żądnego „gradu” unijnych środków jak sugeruje Donald Tusk, zresztą na podobnych zasadach przekazywane są środki z unijnego wieloletniego budżetu (zaliczki na minimalnym poziomie, a zasadnicza ich część to refundacja poniesionych kosztów).
Smutne jest tylko to, że nawet sugestia zatrzymania unijnych środków dla Polski, budzi tyle radości u polityków Platformy, ciągle chyba mają nadzieję, że gdyby coś takiego kiedyś nastąpiło, to Polacy w kolejnych wyborach przywrócą ich do władzy.
Nic bardziej błędnego, kto źle Polsce życzy, ba kto robi wszystko aby Polsce zaszkodzić, nie może w naszym kraju wygrać żadnych wyborów i dobrze by było, żeby to wreszcie dotarło do polityków Platformy. 

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

fajne focie2021.09.5 9:33
szkop. ruSSki i parch
Marek2021.09.5 7:52
Trudno się połapać kto w Polsce rządzi. Wszystkim nieszczęściom winni są Tusk albo opozycja. Kuźmiuk za co kosi kasę w UE? A reszta europosłów z PiS?
richi2021.09.4 21:56
Jak trzeba nienawidzic Polski i Narodu Polskiego aby tak nisko upasc,i domagadz sie kar finansowych dla wlasnej ojczyzny,przeciez z ich twarzy bije nienawisc do tego co polskie,widac jak wychodzi zwykla brzydota na ich licach,pojdziecie w zapomnienie jako zdrajcy splukani z odchodami.
Hue2021.09.4 14:19
I te wszystkie ponizsze rzeczy to wina opozycji? -Stan wyjątkowy w pasie nadgranicznym -„Stan wyjątkowy” w stosunkach z UE ( wstrzymane pieniądze) -konflikt z Czechami o ogromne pieniądze - nierozstrzygnięty -inflacja ponad 5% -drożyzna w sklepach -zimna wojna z USA -fatalne stosunki z Niemcami -fatalne stosunki z Izraelem -Kompromitacja Policji ( już trzy niewyjaśnione śmierci z udziałem funkcjonariuszy na Dolnym Śląsku) -zapaść służby zdrowia (11 września duży protest) -bałagan w oświacie -bunt w budżetówce -nepotyzm na niespotykaną skalę
Huej2021.09.4 15:01
Jest tak źle, no i huej mi w pupcie!
"fatalne stosunki z Izraelem"2021.09.4 15:03
https://www.youtube.com/watch?v=zVITV2xh3Zo
genus2021.09.4 17:19
Takich hejterów - mało pożytecznych idiotów powinno się bez zwłoki utilizować
JM2021.09.4 13:39
Tym trzem na zdjęciu brakuje tylko munduru gestapo. Wygląd twarzy pasuje idealnie.
Seneka2021.09.4 16:39
Ten z lewej,to wehrmachtowiec.
B522021.09.4 13:27
POstkomuno przekonaj mnie żebym na was kiedyś zagłosował
Agola2021.09.4 12:59
Mordy III Gatunek-Horror Serial, Odcinek 2050 Produkcja, Niemcy ,ZSRR,Izrael, Bruksela, PZPR
Laki2021.09.4 14:45
Stary komuch woła, Łapaj komucha.
x2021.09.4 12:43
Dobrze, żeby UE nie finansowała Putna, Łukaszenki ani Kaczyńskiego. Polscy patrioci o to proszą.
Anonim2021.09.4 13:25
żenada i macie nadzieje że przez to POstkomuna odzyska władzę PO prostu Polakom do końca obrzydzicie kołchoz i nic po za tym
PRAWDA2021.09.4 12:30
Tak wyglądaja Pachołki Niemieckie i niszczą Polski Przemysł dla dobra Niemiec ==
x2021.09.4 12:46
Gdy wrócą rządy prawa w Polsce, to sądy zajmą się tymi, jak to nazywasz, "niemieckimi pachołkami". Jeszcze sprawiedliwość dopadnie Kaczyńskiego i jego pachołków.
x2021.09.4 12:48
dzisiaj mi sie pier-oli.
GÓWNO PRAWDA2021.09.4 12:57
Grunt, że nie dla kacapów, jak PiS.
Czy było już o tym na Frondzie?2021.09.4 12:05
https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-smierc-25-letniego-ukrainca-w-izbie-wytrzezwien-jest-nagranie-z-kamer-policjanci-zawieszeni-5397615
Anonim2021.09.4 11:56
Co za wybór? Pieniądze i pożyczka albo wolność? Pieniądze i pożyczka albo suwerenność Ojczyzny?
anonimku półanalfabeto2021.09.4 12:55
Niepotrzebnie tak kombinujesz. JAK KACAP POD GÓRĘ.
Piotr Nowak2021.09.4 11:37
To nie Polacy ! Ci ludzie o zdeformowanych poglądach, wyrzekli się i wyparli Polskości. Mówią, że Polskość to nienormalność , a udowodnili to poprzez bojkot nawet najważniejszych świąt państwowych i bojkot zaprzysiężenia Prezydenta. Obrazili się na Naród polski, bo wybrał A. Dudę na Prezydenta. Oni gardzą Polakami, i obrzydliwie zdradzają naszą Ojczyznę ! Liderzy opozycji domagają się likwidacji niepodległego państwa, ponieważ nim nie rządzą, a ich zwolennicy, polskojęzyczni obywatele różnego pochodzenia traktują Polskę nie jak własny kraj, lecz teren podbity, jak ich żerowisko. To jest prawie połowa społeczeństwa, które upatruje swój interes w likwidacji suwerenności. Oni uważają, że skoro wszędzie królują patologie to należy zrezygnować z normalnej i sprawnej państwowości, a przyjąć patologie ! Musimy oczyścić Polskę z lewacko-liberalnego śmiecia. To obóz zdrady narodowej, który powinien być usunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, i nie powinni zajmować się Polską !
Anonim2021.09.4 11:51
Szczęśliwie to nie PiSdzielski stulejarz decyduje o tym, kto jest Polakiem a kto nie.😁😁😁
W dodatku nadający z Hamburga.2021.09.4 12:05
jw.
Co za dodatek?2021.09.4 13:00
Ucz się pisać po polsku!
Filip2021.09.4 11:30
Rządzący od 2015 roku łamią praworządność, a nie opozycja. Jeśli wielomiliardowe dotacje z Funduszu Odbudowy zostaną zablokowane, to z winy rządzących, a nie opozycji. Tytuł artykułu "blokada środków unijnych dla Polski marzenie PO!", może sugerować, że za blokowanie tych środków odpowiedzialna jest opozycja i chodzi o zmylenie czytających. Pragnę przypomnieć, że w 2014 roku Andrzej Duda jako eurodeputowany w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. W okresie tym Tadeusz Rydzyk i Zbigniew Ziobro w Brukseli twierdzili, że Polska nie jest krajem demokratycznym i wzywali do ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy. Teraz rządzący łamią konstytucję i mają pretensję do UE, że przeszkadza im w łamaniu praworządności. Hipokryzja rządzących jest ogromna!
Piotr Nowak2021.09.4 11:38
Aleś wyskoczył durniu, jak Filip z konopii !!!
cam2021.09.4 11:49
Ty za to wylazłeś z krypty. Wracaj do swojego średniowecza.
Józef2021.09.4 12:29
Prawda boli prawaków, ale jaja.
P.O2021.09.4 11:26
Na tym zdjęciu to trzej POsrani Tuskowidowcy, opłacani przez hitlerowców
mp2021.09.4 12:44
Poważnie? Nie masz merytorycznych uwag i wyskakujesz z czymś takim? Przedszkolaki już lepiej potrafią się sprzeczać.
Felek2021.09.4 11:21
Fajna ta zabawa, która trwa już wielu lat, czyli zrzucanie nieudolności i łamanie prawa przez rząd na opozycję. No ale skoro ciemny lud to cały czas kupuje to czemu nie.
Zupełnie jak rewolucja bolszewicka2021.09.4 11:11
Żydzi robią pod szkopami i za ich kasę. Ostatni skończyło się kradzieżą Rosjanom ich państwa.
jle_ffm2021.09.4 10:45
A może wybitny ekonomista Kuźmiuk napisze coś o szalejącej inflacji w Polsce o tym wzroście cen, praktycznie za wszystko (no, może jachty i lokomotywy potaniały). O tym dodruku pieniędzy przez NBP i prawie zerowych stopach procentowych, gdzie inflacja zjada ludziom oszczędności a taki stan rzeczy jest na rękę rządzącej pisowskiej klice ale już nie obywatelom?
cam2021.09.4 11:35
Inflację celowo nakręca PIS, bo to ratuje budżet państwa kosztem oszczędności Polaków. Ale dla pisowskiego rozwielitkowego elektoratu to za trudne do wydedukowania.
trio antypolskich świń2021.09.4 10:45
hitlerowiec, ruSSki i żydokomuch
ala2021.09.4 10:40
Europosłowie z totalnej kilka razy głosowali w parlamencie europejskim, za sankcjami dla Polski. Jak trzeba bardzo nienawidzić własnego kraju, w którym się człowiek urodził, wychował, mieszka, uzyskał wykształcenie, i ma to wszystko co ma? Jeszcze nigdy w państwie polskim, nikt nigdy tak w jawny i nienawistny sposób nie występował przeciwko swoim współobywatelom.
Filip2021.09.4 11:37
W wyniku łamania praworządności przez rządzących, Polska może stracić wielomiliardowe dotacje z Funduszu Odbudowy. Zbigniew Ziobro i posłowie z "Solidarnej Polski" w Sejmie głosował przeciwko przyjęciu tego Funduszu. Jak bardzo trzeba nienawidzić własnego kraju, żeby łamać konstytucję narażać Polskę na utratę tych dotacji?
Filip2021.09.4 11:51
Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło do głosowania przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska, na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej. Przegrał w stosunku 27:1, a wynik tego głosowania uznał za zwycięstwo. Wcześniej Jarosław Kaczyński powiedział Angeli Merkel, żeby nie popierała kandydatury Donalda Tuska, bo on może trafić do więzienia. Chcąc usprawiedliwić bezprecedensowy przypadek w UE głosowania przeciwko własnemu obywatelowi, politycy z PiS-u zarzucali Donaldowi Tuskowi "zdradę", choć sami nie wiedzieli na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Obwiniali go za katastrofę smoleńską, którą w wyniku nie przestrzegania procedur sami spowodowali. Wielokrotnie złamali konstytucję, a ustawami zmieniają ustrój przez co doprowadzili do groźby utraty dotacji z Funduszu Odbudowy. Znowu za własne winy obwiniają opozycję, która w przeciwieństwie do nich nie łamie praworządności!
Hue2021.09.4 14:12
Jakże Rydzyk musiał nienawidzić Polski, że nazwał ją państwem totalotarnym. Jakże ziobro musiał nienawidziec Polskę, że skarżył na nią do wszystkich w UE. https://www.wprost.pl/kraj/250555/ziobro-w-polsce-tuska-z-demokracja-jest-gorzej-niz-w-botswanie.html
współpraca żydokomuny i hitlerowców2021.09.4 10:35
A później znowu będzie kwik i szukanie winnych.
bismarc12021.09.4 10:22
całe to zawszaństwo ,czyli Totalni to gnidy , które należy wyłuskać , spalić ,piętnować po wsze czasy. To folksdojcze 21 wieku w RP, zdrajcy ojczyzny zasługujące na najwyższą kare.
Anonim2021.09.4 10:33
Sprawdź kalesony, bo wygląda na to, że popuściłeś od tej napinki.😁😁😁
Foster2021.09.4 10:21
Co się tak martwicie, najwyżej zwali się na opozycję. Suweren to połknie. Nawet przez myśl mu nie przejdzie, że w Polsce nie ma demokracji i praworządności. Przecież w TVP Info by coś powiedzieli.
Foster2021.09.4 10:27
....oczywiście żeby być precyzyjnym, nie myślałem o braku, ale o naruszaniu demokracji parlamentarnej (reasumpcje wg życzeń wodza partii rządzącej) i praworządności (KRS, Izba Dyscyplinarna, Obsada Trybunału Konstytucyjnego).
mlody2021.09.4 10:31
W POLSCE JEST DEMOKRACJA TYLKO WTEDY KIEDY ZYDY RZADZAI LUPIA POLAKOW. KIEDY WY POTOMKOWIE ZYDOKOMUNY ZROZUMIECIE, ZE W TEN KRAJU JUZ NIGDY NIE BEDZIE JAK BYLO ZA WASZYCH CZASOW.
Anonim2021.09.4 10:34
Znów jakiś polaczek-półanalfabeta.
Wyborcy Polscy2021.09.4 10:18
Kto źle Polsce życzy, ba kto robi wszystko aby Polsce zaszkodzić, nie może w naszym kraju wygrać żadnych wyborów i dobrze by było, żeby to wreszcie dotarło do polityków Platformy.
olo2021.09.4 10:33
to sa zakute lby i nie dotrze
Józef2021.09.4 10:16
Panie Kuźmiuk, PiS już rządzi tyle lat, a zawsze wina Tuska. To może oddajcie władzę bo nie umiecie rządzić. UNIA ma wam dać kasę, abyście mogli rozdawać swoim znajomym na lewo i prawo i nie ma prawa się spytać dlaczego to robicie.
Foster2021.09.4 10:29
Kuźmiukowi nie tłumacz. Już za późno.
Skrzypek na dachu2021.09.4 10:09
Pan deBill Wroty sypie z samolotow proszki na chmury aby zacmic slonce bo chce zniszczyc zycie na ziemi .
Skrzypek na dachu2021.09.4 10:11
Podle bezbozne globalisci z PO wspieraja szatanskie plany Billa Gejtsa .
Anonim2021.09.4 10:08
No jak to, przecież i pan premier Morawiecki, i pan komisarz Wojciechowski mówili, że wszystko dogadane, wszystko ok. Czyżby kłamali???? Niemożliwe, im kłamstwo przez gardło nie przechodzi! (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia)
otto II2021.09.4 10:26
zgadzam się ale żeby się dogadać to trzeba mieć z kim. Czy z lewakami, niewiernymi gojami można się dogadać, czy ze zdrajcami ojczyzny można się dogadać, czy z największymi wrogami Union Sowietic i faszi można się dogadać, czy na udawanych przyjaciół możemy liczyć, NIE , róbmy swoje .
Anonim2021.09.4 10:01
Nie zgadzam się z tezą. Platfusy to złodzieje tacy sami jak pisowcy i aż przebierają nogami do tych dotacji żeby było co kraść, tylko oczywiście dopiero jak oni będa u koryta. Marzenie o blokadzie dotacji to mam ja! Te ich dotacje to takie samo oszustwo jak 500+. Najpierw zabierają biednym ludziom (a w Europie całym państwom) a potem łaskawie rozdają. Żebractwo, łajdactwo, złodziejstwo! Na żebraninie okradaniu i rozdawnictwie chcecie budować pomyslność? We łbach sieczę bolszewicka macie, w sosie kościelnym wprawdzie, ale bolszewicką!
Skrzypek na dachu2021.09.4 9:58
Pan Klaus Schwab to bezbozny globalista , daje rozkazy dla totalnych idiotow z PO .
cam2021.09.4 9:48
Da Da Da Frondo, a może tak?: "Blokada środków unijnych dla Polski - marzenie PIS! Będzie mogło obrazić się na UE i budować pro-polexitową narrację."
Precz z żydokomuna PiS i chamokomuna reszty2021.09.4 9:46
https://prawy.pl/115664-syndrom-katowanej-kobiety-czy-bitego-psa-polska-dyplomacja-znow-sie-lasi-do-izraela-felieton/
Precz z żydokomuna PO i chamokomuna reszty PSL2021.09.4 10:02
żydy tusk budka i trzaskowski
Skrzypek na dachu2021.09.4 9:45
Najnowsze badania potwierdzaja ze naturalna odpornosc czlowieka jest 14 razy bardziej skuteczna niz jakakolwiek chemia w zwalczaniu kazdej infekcji .
WIKTOR2021.09.4 9:43
Ryje, 5 lat bez wyroku.
Prawda2021.09.4 9:35
Niemiecka Parti PO=Tuska wszystko robi aby Zniszczyć Polski Przemysł ==Po co Lotniska w Polsce jak mamy w Berinie -- Po co Huty jak mamy w Niemczech gdzie Polacy remontuja potęzne Hoty === Ostnim czasie byłem w 4 Hutach w Niemczech ==itd ==
mniam2021.09.4 9:31
Na jednym portalu zobaczyłem stwierdzenie typu: zaszczepieni rzadziej umierają. No to dałem odpowiedź:
mniam2021.09.4 9:31
Po pierwsze popatrz na Izrael czy Anglię i to jak już walą III dawkę - u nas też - bo się okazuje że dwie pierwsze przed niczym nie chronią a w Izraelu stwierdzono, że odporność naturalna jest 13x bardziej skuteczna niż sztuczna. A po drugie jedynym formalnie dopuszczonym "lekiem" w terapii kowidowej prócz "szczepionek" jest respirator. No to nie ma takiej siły by nie było śmierci. Po trzecie słabszych wykończyły NOP-y więc wśród wyszczepionych zostali ci silniejsi co bez "szczepionki" i tak daliby sobie radę.
mniam2021.09.4 9:36
Po czwarte można dodać, że do NOP-ów można zaliczyć też rozwaloną odporność co oznacza że "szczepionki" w ogóle nie chronią bo trzeba dawać dawki przypominające. Już jeden z szefów Pfizera mówi o tym, że wystarczy im 95 dni na zrobienie kolejnej wersji zajzajeru na kolejny wariant a Fauci straszy, że co 5 m-cy kolejny strzał. W każdym razie hospitalizacje w Izraelu i Anglii (a zapewne za chwilę we wszystkich "wyszczepionych" krajach) świadczą o tym, że "szczepionki" nic nie dają. W końcu Izraelczycy stwierdzili, że naturalna odporność jest 13x skuteczniejsza niż ta wymuszona. A mają materiał do obserwacji. Hospitalizacje to nie lekkie przechodzenia jak się nam to wmawia od początku "szczepionkowego" holokaustu.
Anonim2021.09.4 9:38
Po piąte totalniactwo równie zapalczywie popiera "szczepienia" a może nawet bardziej niż rządzący. Nie jest to usprawiedliwianie władzy. Jeden z wpisów też był taki, że połowa Konfy jest wyszczepiona. Nie mam danych czy to prawda, ale dobrze by było sprawdzić.
Anonim2021.09.4 9:42
Mamy w Polsce prawie 20 000 000 milionów zaczepionych osób na Covid, ile z nich zmarło z powodu NOP-ów? Prosiłbym link do źródeł, ewentualnie statystyk GUS o śmiertelność Polaków.
Przecież to UBecka żydokomuna2021.09.4 9:30
Mają te same poglądy i metody co ich rodzice i dziadkowie,
Foster2021.09.4 10:34
Tylko czemu tak bardzo sobie upodobali PIS ?. Nie rozumiem.
przykre2021.09.4 9:20
Nienawiść i chęć władzy odbiera totalnej opozycji resztki rozumu, o jakimś honorze czy przyzwoitości to nawet nie ma co wspominać bo tego totalni po prostu nie posiadają. Wychodzą z założenia że skoro oni Polską nie rządzą to dobrze by było aby cały świat Polską poniewierał
Grizzly2021.09.4 9:15
Trzeba być kretynem aby wierzyć w takie artykuły. Martwi mnie fakt że jest ich dużo w naszym kraju...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.09.4 9:10
Rządzą nami bandyci i złodzieje którzy są Pazerni i Skorumpowani!
mlody2021.09.4 10:41
Maszracje icek w tej brukselce to dotyczy wiekszosci zydow i ch pazernosc nie zna granic.Przykladem jest NACZELNY oszust brukselski ciagle mu malo.
Anonim2021.09.4 9:07
Coś wam wyznam w zaufaniu. Ale niech to zostanie między nami! Otóż, jestem tzw. kryptopedofilem (to taka nowa płeć – nr 213 wg najnowszej klasyfikacji WHO oraz nowatorskich badań pań profesorek: Środy, Płatek i Senyszyn). Moja obsesja polega na tym, że wszędzie w Kościele widzę pedofilów. Wiem, że ich praktycznie tam nie ma, a ci nieliczni to są geje, którzy zmylili czujność przy rekrutacji do seminariów. Niektórzy z nich to byli też TW komunistycznej bezpieki, którzy za kasę i profity donosili na Kościół. Mój plan jest taki: jeśli będę bez przerwy piętnował księży-pedofilów i biadolił nad losem ich ofiar, to - mam nadzieję - moje wstydliwe skłonności jakoś się ukryją i ujdzie mi to na sucho. Fajnie to wymyśliłem, co? Pozdrawiam Lucyfera swoim obleśnym, chrapliwym buhahahahaha!!!
Anonim2021.09.4 9:21
Tylko wiesz, że to grzech to co robisz i będziesz się musiał jutro z tego wyspowiadać. A jak nie dasz połowy emerytury na ojca dyrektora Rydzyka to Jezus ciebie nie rozgrzeszy?
jle_ffm2021.09.4 9:06
Jak zwykłe niezawodny od rana europoseł Kuźmiuk ze swoją pisowską, zakłamaną propagandą.
Polak2021.09.4 9:08
Jak zwykle, niezawodny od rana Anonim, pod kolejnym nickiem, dostarcza nam LOLcontent.
Anonim2021.09.4 9:32
Głupi to się ze wszystkiego śmieje, zrozumie kawał to się śmieje, nie zrozumie kawału też się śmieje...
jle _ffm2021.09.4 10:04
Jak zwykłe niezawodny od rana europoseł cimosiewicz ze swoją komuszo powską, zakłamaną propagandą.
ala2021.09.4 10:48
Szkoda, ze społeczeństwo nie zauważa, ze to właśnie PO wprowadziło politycznych zbirów do PE - Cimoszke, Millera i Belke