03.12.19, 16:33zdj. screen Youtube/RMF FM

Bodnar krytycznie o słowach Frasyniuka: Muszą budzić sprzeciw

"Ja namawiam państwa, żeby cytować Frasyniuka, żeby cytować więźniów politycznych z czasów stanu wojennego: "Je..ć pisiora, i się nie bać"-powiedział podczas jednej z demonstracji w obronie sędziów działacz opozycji czasów PRL, Władysław Frasyniuk. Do jego wypowiedzi odniósł się Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. 

"Podczas jednej z niedzielnych demonstracji solidarności z sędziami Władysław Frasyniuk wypowiedział słowa, które muszą budzić sprzeciw i zaniepokojenie"-stwierdził RPO. 

Adam Bodnar zaznaczył, że podczas jednej z niedzielnych demonstracji solidarności z sędziami doszło do użycia słów, które muszą budzić sprzeciw i zaniepokojenie. "Wypowiedział je we Wrocławiu wybitny działacz opozycyjny czasów PRL Władysław Frasyniuk" - dodał. Jak przypomniał Rzecznik, w ostatnim czasie występował w obronie Władysława Frasyniuka, w sytuacji, "gdy zagrożone były jego prawa i był niewłaściwie traktowany przez funkcjonariuszy policji i wymiaru sprawiedliwości". Jednocześnie Bodnar podkreślił, że "nie można się zgodzić na publiczne wypowiedzi, które poprzez treść lub formę mogą dążyć do wywołania u odbiorców uczucia wrogości czy nienawiści".

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę, że w przestrzeni publicznej pojawia się, niestety, coraz więcej tego rodzaju wypowiedzi. W związku z tym Bodnar zaapelował "do uczestników wszystkich demonstracji i zgromadzeń publicznych, jak również do polityków, o powściągliwość w wyrażaniu emocji, unikanie mowy nienawiści oraz ograniczenie zachowań i gestów, które mogłyby prowokować przemoc".

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

y2019.12.4 1:08
Jak długo ta szmata bedzie pełnić ta funkcję??