16.11.15, 12:37Fot. Wikipedia

Boniek apeluje o minutę ciszy dla Francuzów

Już we wtorek reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się w towarzyskim meczu z Czechami. Kilka elementów związanych z tym spotkaniem posłuży oddaniu hołdu ofiarom zamachów w Paryżu.

Na mecz Polacy wybiegną z czarnymi opaskami podkreślającymi żałobę. Przed rozpoczęciem spotkania odegrany zostanie hymn Francji "Marsylianka", a także nastąpi minuta ciszy ku pamięci ofiar ataków terrorystycznych.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zaapelował do polskich kibiców, by owa minuta ciszy przed meczem we Wrocławiu była prawdziwą minutą ciszy. Odnosił się tym samym do sytuacji na europejskich stadionach, gdzie często podobne gesty zatracają swój wymiar, gdy kibice na stadionie zaczynają klaskać, by w ten sposób okazać solidarność. Boniek poprosił kibiców, którzy udadzą się na pojedynek Polska-Czechy, by zachowali prawdziwą ciszę. 

Tym razem reprezentacja Polski zagra bez swoich największych gwiazd. Po meczu z Islandią ze zgrupowania wyjechał m.in. Robert Lewandowski. Początek meczu we wtorek o 20:45.

emde/onet.pl

Komentarze

anonim2015.11.17 12:07
Jakoś nie przypominam sobie aby podobne gesty były modne na świecie kiedy rosjanie odpalili ładunki w Smoleńsku.
anonim2015.11.17 19:07
A ja nie przypominam sobie, żeby takie gesty były sugerowane kiedy po wysadzeniu przez muslimów ruskiego samolotu zginęło 100 % więcej ruskich cziełowieków. Czy oni to jakiś inny gatunek ludzi ??? PS. Karlik czy to ty postujesz pod linkiem [email protected] ???