30.03.20, 11:25

Borys Budka: Kto chce mieć 10 maja krew na rękach?

Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej, grozi prawdziwym buntem w sprawie wyborów prezydenckich.

"10 maja wybory nie mogą się odbyć. Wspólnie powinniśmy tak naciskać na tę władzę, by ugięła się pod presją obywateli. Tylko wspólne działania kandydatów i środowisk opozycyjnych mogą wywołać takie obywatelskie zaangażowanie" - powiedział Budka w radiu TOK FM.


"Koniec z polityką i ważeniem interesu wyborczego. Jeśli Kaczyński będzie dążyć do wyborów 10 maja, potrzebne jest obywatelskie nieposłuszeństwo" - dodał następnie szef PO.


Stwierdził też, że premier Mateusz Morawiecki naruszył konstytucję.


"Premier Morawiecki dopuszcza się rażącego naruszenia Konstytucji. Wbrew sytuacji w Polsce nie wprowadza stanu nadzwyczajnego. To delikt konstytucyjny" - uznał Budka.


Z kolei na antenie programu "Onet Rano" powiedział, że szef PiS może mieć "krew na rękach".


"Każdy, kto chce 10 maja robić wybory, będzie miał krew na rękach. Ta władza nie ugnie się bez wspólnego obywatelskiego nieposłuszeństwa - bez bojkotu" - ocenił szef Platformy.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze

Elektor2020.04.4 18:58
Hej, lewackie świry popierające lewackich przygłupów ! Ostatni sondaż: PIS 50% poparcia ! No to nasuwa się pytanie: Kiedy polubicie PIS ?! Nie lękajcie się, mówił Papież Jan Paweł II święty, najsłynniejszy człowiek świata. Nie lękajcie się PO-myleńcy przegranej, waszej totalnej klęski i waszego końca. I nie żałujcie czasu, który straciliście bezpowrotnie popierając kłamców, złodziei i zdrajców !!! Pytam was, bo jeśli PO wyprowadzi sztandar, co w 90% gwarantuje Butka – zostaniecie bezdomnymi, z pustymi łbami ! Tylko brzuchy będziecie mieć pełne dzieki PIS-owi, chociaż według mnie, to marnowanie żywności i marnowanie pieniędzy dla was na programy rodzinne i pomocowe.
Stachu2020.04.4 18:57
40 dni do wyborów prezydenckich ! Obowiązkiem każdego patrioty jest aktywne włączenie się w kampanię prezydencką ! Zwolennikami bandy czworga opozycyjnych ugrupowań nie ma sensu się zajmować. To zajoby, którym TVN wyprał mózgi bezpowrotnie ! Naszym celem w uświadamianiu prawdy powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! W Polsce jest 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania, to 10% z tej liczby daje 3 MLN ludzi niezdecydowanych – to sporo ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to o 5-6 MLN ludzi trzeba się bić ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze majowych wyborów 2020 ! Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Stachu2020.04.4 18:56
Głosowanie korespondencyjne rozumiane jest jako możliwość udziału w głosowaniu bez konieczności osobistego i bezpośredniego stawiennictwa w obwodowej komisji wyborczej. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach. Jeśli ktoś chce oddać głos drogą korespondencyjną powinien zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 21 dnia przed dniem wyborów. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Swoją treścią zgłoszenie obejmować powinno: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi.
Reytan2020.04.4 18:55
Mały człowiek i wielki patriota – Jarosław Kaczyński, samotny, bez bogactwa, z kotem przyjacielem ! Mały człowiek, a wielki strateg, równy Napoleonowi, mądry, przewidujący, podejmujący zawsze trafne decyzje i robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce. To nie jest proste za każdym razem wyprowadzić w pole, ośmieszyć, upodlić całą bandę lewackich ugrupowań politycznych. Do tego trzeba mieć charyzmę, umiejętność przewidywania i niesamowity zmysł organizacyjny. Pytam więc totalną opozycję i ich zwolenników: Czy jeszcze nie czujecie się upokorzeni, czy nie czujecie się debilami robionymi w „konia” przez jednego małego człowieka ?! Czy po tylu wylanych pomyjach, wściekłej i kłamliwej krytyki, pomówień, manipulacji, hejtu, nie wstyd wam, że taki mały człowiek doprowadził PIS do 50 procentowego poparcia i zdeptał was wszystkich do nieliczącej się najgłupszej opozycji na świecie ?! Taki mały człowiek udowodnił wam, że nie macie nam, normalnym ludziom, nic do powiedzenia, i nie powinniście zajmować się Polską ! Panie Jarosławie, Pan nie jesteś samotny, Pan ma miliony Polaków, którzy stoją za Panem murem w budowie naszej nowej Ojczyzny !
Piotr Nowak2020.04.4 18:55
Towarzyszu Butka, my chcemy 10 maja mieć naszego Prezydenta na następną 5 letnią kadencję ! Natomiast wy, tzn, banda czworga lewackich ugrupowań będzie miała krew na rękach ! A więc pozostańcie w domach i myjcie ręce. Po drugie po co macie tam iść ?! Toż nawet PO-je-by nie chcą na Kadawę głosować !!!
lek2020.03.31 6:11
tego Gomułki- halloyn czacha nie idzie słuchać -to tak jak Pirdziawa
trucker2020.03.31 2:33
Gomulka Jr znowu pierdzieli.
Noelek2020.03.30 21:20
Zapomniałeś Budka ,ze wybory nie są przymusowe.Nikt Cie Budka na łańcuchu do urny nie przyprowadzi. Zostań w domu i się boj. Ja pójdę z całą rodziną i zagłosuję na dr Andrzeja Dudę, bi tak mi się podoba. !!! I twój wrzask Budka nic nie pomoże.
Polak2020.03.30 19:42
Towarzyszu wiesławie ile masz komórek w mózgu? Od kilku dni zarówno członkowie rządu RP jak i PAD mówią,że jeśli chodzi o termin wyborów nic do ońca nie jest przesądzone. wszystko w odpowiednim czasie zostanie ogłoszone i na nic sie zda wasze wściekłe wycie, wasz hejt sokeim z buraka, straszenie anarchią przez samorządowców europejczykow i kolesi z nadzwyczajnej kasty zaprzyjaźnionych z wami? Państwo Polskie jest na tyle silne, że nie ugnie się ani przed anarchistami, ani przed przestępcami!!!!!!
krakus2020.03.30 18:52
Celne słowa, tak bolesne dla PiSu i ich elektoratu: starych, prymitywnych komuchów i ich potomków.
krakus2020.03.30 18:49
Wybitnie antypolski rząd PiS realizuję politykę swych mocodawców z USA i Izraela.
Bewq2020.03.30 18:48
Dla komuchów z PiS tylko koryto i lans się liczy... mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli.
Nina2020.03.30 18:46
Obecna władza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich ważny.
Jim2020.03.30 16:59
Mówi chłoptaś, który zablokował obrady Sejmu on-line
Polak2020.03.30 16:39
Czy tow, wiesław i jego partyjni kumple oprócz zwrotu "krew na rękach" zna jakies inne pojęcia? Czy udział w wyborach jest obowiązkiem, czy prawem, przywilejem?Czy politycy PiS nie mowią,ze to czy będą wybory czy nie w wyznaczonym terminie zależy od sytuacji epidemicznej!! Czy mając IQ poniżej 20 jak większość politykow totalnej targowicy trudno to pojąc? Ilu Polaków normalnie bierze udział w wyborach prezydenckich? Czy najgłośniej nie gardłują ci, którzy i tak w ogole od lat nie chodzą na wybory? Czy tow. wiesławowi chodzi o dobro Polski, o zdrowie Polaków, czy jedynie o uchronienie MKB od kompromitacji w postaci przegrania z WKK i nawet "krulem" rowerzystów, komuchów i dewiantów?
...2020.03.30 15:43
Oto faszystowskie działanie, destabilizator Państwa Polskiego, targowicka hiena, podłość poniżej wszelkich granic, grozi Polakom rozlewem krwi, może najpierw własnej...??.
krakus2020.03.30 18:58
Idealnie oopisałeś polityków PiS.
skarb2020.03.30 15:38
budka a ty czasem nie masz krwi na rekach sluchajac POprawnych lewakow nie jeden rozumny POLAK moze nie wytrzymac twych bredni glowa troche do gory niech sPOglada nie tylko w dol gdzieczelusci odchlani ,pycha ,chciwosc ,falsz POdjudzanie lepiej zamilczci w tak trudnych do zycia czasach ,gdyby to POrzadzilo byloby tak jak z innymi kleskami przyszly i pojdo nie wazne ile ludzi zginie to byla smierc przedwczesna przez taka POlityke
JR2020.03.30 14:54
Budka, a może zdechniesz do wyborów? Taka kara byłaby najlepsza.
anonim2020.03.30 14:51
Przed wystąpieniem publicznym warto też się doinformować, Panie Budka, wirus z jakim mamy do czynienia, nie powoduje krwotoków!
teraz modne czerwone koperty2020.03.30 14:42
Czlowieku komu sluzysz napewno nie Polsce tylko waskiej koszernoniemieckiej grupie, platforma jest juz dla polakow spalona czas zejsc z boiska.Dajemy wam czerwona kartke.
Grzegorz S.2020.03.30 14:36
Jak słyszę i widzę Borysława Budkę to idę na wódkę.Nie da się go ani słuchać,ani oglądać na trzeźwo.
Mgorzata K.2020.03.30 14:33
Korona wirus,wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona. Tomasz Grodzki jak Stanisław Szczęsny Potocki. Targowiczanie też mówili że są patrioci.
teraz modne czerwone koperty2020.03.30 14:36
Oni kochaja ale tylko Polskie srebrniki.
kibic2020.03.30 14:07
Głosując, potrzebujemy mniej czasu niż spędzamy w sklepie,a i kontakt z ludżmi zdecydowanie mniejszy. A Budkę opetało?
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.03.30 13:52
nawet w najbardziej cywilizowanym kraju taki smiec budku , jak bydle grodzkie dawno byłyby juz po pierwszym ostrzezeniiu słuzb specjalnych a jeszcze raz takie ruch ....
Marta2020.03.30 13:49
PR nie pomoże! Musimy zmienić termin wyborów, bo nasza kandydatka okazała się.... tym kim jest w rzeczywistości.
marianl2020.03.30 13:45
Mam pewność że odsunięci od władzy są w stanie zorganizować prowokację z tragicznym zakończeniem ...większej podłości być już nie może!
Roman2020.03.30 13:44
Ten to dopiero cyrkuśnik!!!
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.03.30 13:41
jesli byłaby to krew ZDRAJCÓW NARODU POLSKIEGO to moge ja ,bydlaku budku!!! miec na rekach!!! z woływanie Sejmu na życzenie bydląt sowieckich z poPO to nie krew na rękach!!! obys zdechł pomiocie z NKWD!!!
genus2020.03.30 13:29
Budka nawoływanie do nieposłuszeństwa wyborów powinno być karane,Państwo powinno stosować odpowiednie narzędzia i ogniska zapalne likwidować skutecznie, Prawo wyborcze nie jest obowiązkiem i właściwego wyboru dokonuje obywatel Bandycka PO z perfidnym , cynicznym wodzem stąje się organizacją antypaństwową
ciemny lud2020.03.30 13:03
Zajmij się krwią na rękach którą ma Platforma, niewyjaśnione zgony, dziwne wypadki samochodowe, szczególnie po 10.04.2010, ale również wcześniejsze.
NIECHCEM ALE MUSZEM2020.03.30 13:15
wtajnych archiwach mosadu napewno wszystko zapisane
NIECHCEM ALE MUSZEM2020.03.30 12:40
Panie Budka daremny twoj trud diaspora w polsce i w unii podjela juz decyzje ze pelo zrobilo juz swoje i sie wypalila.Teraz naczelny kretacz brukselski bedzie organizowal nowa antypolska partie w ktorej sie nie znajdziesz bo nie jestes z jego bajki.Wiec juz teraz usmiechaj sie do tygrysa bo on ostatno zbiera wszystkie odpady polityczne.
Nina2020.03.30 12:54
No i tygrysa wybrał sobie Tusk na prezydenta bo wie,że on mu będzie posłuszny jak pies, tak się zawsze Kosiniak zachowywał względem Tuska.
anonim2020.03.30 12:22
Proszę ten swój język obrazowo-wyobrażeniowy, zachować na seansy partyjne. W dyskursie publicznym ograniczmy się do logosu, jeżeli nie jesteśmy w stanie, milczmy!
milczące ofiary ze szkłem w płucach2020.03.30 12:21
z Grodzkim nie unikniesz Trybunału Narodowego za partyjne gierki
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 12:19
Budka nie dorownasz Tuskowi w robieniu fermentu politycznego nie masz wsparcia niemcow nie masz niemieckich odznaczen nie jestes pacholkiem p angeli a i sorosz jest ci nieufny.Poprostu jestes cienki bolek podobny do Gomulki uzywasz duzo slow a malo w nich tresci.
gnida bez fajknjuwza gnije i zdycha2020.03.30 12:13
tupogęba nie umyła łap z gowna
Matwiej Bej2020.03.30 12:02
Oj Borysie Durak z Czerwonego Zagłębia. Prezes ustawia PO-KO do pionu.Czyli WYTRĄCIŁ Wam Argument KRYTYKI.Czyli wprowadzi Stan Nadzwyczajny minimum na 1 ROK,a nie zdziwię się ,że na 3-TRZY Lata. Zaczniecie Duraki z PO Krytykować ,to Was wyśmieje.Czyli powie WYBORY ,lub Stan Nadzwyczajny.Oj Borys,Borys TY DURAK.
jula2020.03.30 11:51
Proszę się nie golić panie prorok.
był, jest i będzie drugim BUL lewatywą2020.03.30 11:47
cześć Władzio Gomułko
Bazyli2020.03.30 11:47
a 9 maja?
w tył zwrot, sztandar wyprowadzić: WON wszyscy2020.03.30 11:45
dopóki jeden POplatfus, nawet łysa pipa, niesie sztandar to partia PO jest żywa jak idea Lenina
krakus2020.03.30 18:55
Komuch czy złodziej jesteś? Takie poparcie ma PiS.
Piotr Nowak2020.03.30 11:43
Ja, i my wszyscy Polacy !!! To będzie krew pokonanych na polu walki PO-je-bów !!! To będzie krew ostatecznego zwycięstwa nad komunizmem, lewackim debilizmem i tęczową zarazą !!!
Dam2020.03.30 11:56
Dziwne rzeczy piszesz. Wygrana człowieka komunistycznej partia miałaby zwyciężyć nad komunizmem?
Realista2020.03.30 11:40
Wyborów w maju prawie na pewno nie będzie. Nikt normalny zresztą by na te wybory nie poszedł. Za duże ryzyko dla zdrowia. To jednak ciekawe, że sondaże pokazują, że betonowy elektorat PIS na wybory by się wybrał. To sporo mówi o ograniczeniu umysłowym tej grupy.
NIECHCEM ALE MUSZEM2020.03.30 12:43
Icek szczekasz jak wsciekly pies bo ograniczono wam wladze
Nina2020.03.30 12:50
Jdsli jestem zdrowa i chodzę do sklepu na zakupy, a inni zdrowi pracują i spotykają się w zakładzie pracy z innymi pracownikami to mniejsze jest zagrozenie pójścia na wybory niz powyzsze czynności. Jestes pacan jak tego nie rozumiesz.
.2020.03.30 13:04
Nikt normalny, to racja. Ale o ile zakład, że wielu wyznawców PISu by się "poświęciło" aby Duda wygrał?
Realista2020.03.30 13:51
Dodam tylko, że to nie ma już wielkiego znaczenia czy Duda po trupach swoich wyborców będzie wybrany na drugą kadencję czy nie. PIS i tak jest już skończony. Rząd PIS kompletnie nie jest przygotowany na kryzys ekonomiczny jaki się zaczyna. A wyborców PIS wprawdzie nie interesuje konstytucja, trójpodział wadzy, praworządność itd, ale jak nie będą mieli pracy i kasy to skończy się miłość do Kaczyńskiego. Oczywiście obawiam się, że te ciemne masy przejmie jeszcze większy populista. Przekonamy się. Ale PIS jest skończony.
j1042020.03.31 8:52
TY filozof z zabraną ubecka emeryturą,napisz jakies rozsądne rozwiazanie.piszesz tylko Pis Pis Pis.na pisie swiat sie nie konczy.
janstan2020.03.30 22:54
Realisto- twój horyzont- w sklepach normalni ludzie ,żywi ,zdrowi ludzie, na budowach normalni zdrowi ,żywi ludzie, transport działa,telefony działają, stacje tele nadają. A 10 maja nie pójdziesz na wybory; normalnie na łonie natury delektować sie będziesz demokracją, bo nikt nie zmusza ciebie, abyś szedł . Twój real, to TVN.
Nina2020.03.30 11:35
Budka ty pajacu ile sobie osób zycie odebrało jak przez wasze rządy-nierządy tracili pracę,lub rozbijali rodzinę bo musieli wyjechac za chlebem. To wasze rzady doprowadziły,że macie krew na rekach, a dzici traciły rodziców.Jesteście obrzydliwi kłamcy, niszczyciele Polski i Polaków. Nigdy więcej KO z Budki.Buraczanych soków.
krakus2020.03.30 18:53
Prymitywny bełkot.
ed2020.03.30 11:34
Chłopie do 10 maja to włosy Ci mogą urosnąć !!!!
Dariusz2020.03.30 11:41
Nie widzę szans.Na jałowej glebie nic nie urośnie.No,może chwasty.
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 12:25
tak mu urosna wlosy jak gruszki na wierzbie
wania2020.03.30 12:26
on ma pogiety karnister
anonim2020.03.30 11:34
Niech Budka bzdur nie opowiada. Ja , moja żona i dorosłe dzieci idziemy na wybory. Bo to jest MÓJ PATRYIOTYCZNY OBOWIĄZEK. Żadnej krwi tu nie widzę. Z tego co wiem idzie b.dużo znajomych .
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 12:21
Moze go ktos z pelo oblal sokiem z buraka.
Lobo2020.03.30 15:07
Krzyżyk wam na drogę.
Sandra2020.03.30 22:00
A tobie Biedroń na drogę.
Kinga2020.03.30 11:31
Odejdż psie!!!
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 12:23
Ten pies jest wsciekly na Polakow Pozostale dla niego diaspory sa okej
Daria2020.03.30 12:29
Pies to Terlecki.
lewak2020.03.30 12:46
chyba na baby... PO to pies typu: po trupach do koryta!
lewak2020.03.30 12:48
przepraszam to nie pies to świnia, bo do koryta
J.P2020.03.30 13:31
Prezes Jarosław do twego opisu pasuje jak ulał. Czyli po trupach do koryta. A teraz napisz jakiś konktetny argument, że tak nie jest nim mnie wyzwiesz.
lewak2020.03.30 13:37
Dziwne masz postrzeganie jak w opisie widzisz JK. Argument, wystarczy, że odczepisz się od Soku z Buraka i rozejrzysz się wkoło. Sam SzB jest argumentem, i to sam SzB cie obraża i robi wariata...
J.P2020.03.30 14:29
To nie jest argument, to jest zbycie mnie. Sok z buraka mnie nie obchodzi podobnie ja telewizja Trwam. Argument za tym, że Kaczyński idzie do celu po trupach jest oczywisty, chociażby wybory prezydenckie, ustawy pod osłoną nocy, nie liczenie sie z konstytucją i opinią publiczną. Tragedia smoleńska też mu pomogła. Utrzymywanie Antoniego Macierewicza i jego komisji to też granie na elektorat, granie za moje pieniądze i w tym przypadku dosłownie po trupach do celu.
lewak2020.03.30 15:24
Tak, nie masz nic wspólnego z SzB&company a kłamstwa i insynuacje takie same. Gdzie masz trupy jeśli chodzi o wybory prezydenckie. Mówię odpuść sobie na chwile te niepoważne media(TVN,GW i tym podobne). Sprawa wyborów nie jest do końca rozsądzona i wszystko zależy od stanu epidemii, ale skąd ty możesz o tym wiedzieć... TS w czym mu pomogła? Żyjesz już ponad 4 lata pod rządami PiS i czego ci brakuje w porównaniu z 8 latami rządów PO? Zlikwidowanej luki vatowskiej (ponad 250 mld złotych), zlikwidowanych szpitali, laboratoriów, czy komisariatów, braku pomocy społecznej, a może demokracji i wolności słowa ( robicie co chcecie), bezwzględnych komorników w stosunku do ludzi nieuprzywilejowanych? Czego ci brakuje? gdzie te trupy?... Jak się oderwiesz od niepoważnych mediów to ci podrzucę kilka trupów (linków) PO...
lewak2020.03.30 15:28
Jeśli chodzi o TS to u mnie w pracy dokładniej i rzetelniej badają wypadki przy pracy niż to zrobił tusk i jego komisja z TS.
J.P2020.03.30 16:22
To nie klamstwa, zaklinasz rzeczywistość. PiS mi niczego nie dał. Jestem przedsiębiorcą.
lewak2020.03.30 16:31
ale mnie zbyłeś