21.09.14, 09:27Bp Kazimierz Ryczan (fot. J. Kruk/Wikipedia)

Bp Kazimierz Ryczan ostrzega: Przyjęcie ustawy o przemocy w rodzinie to wprowadzanie gender

„Polska potrzebuje ołtarzy, kościołów i krzyży” – mówił na Jasnej Górze bp Kazimierz Ryczan. Dodał, że ojczyzna bez ołtarzy taci swoją tożsamość.

Duchowny wskazał na przykład krajów zachodnich, gdzie sekularyzm już zebrał owoce. I przypomniał, że traktat lizboński nawet słowem nie wspomina o chrześcijaństwie, na którego gruncie wyrosła przecież europejska kultura.

Bp Ryczan zaapelował do polityków, by pamiętali, że to od nich zależy polskie prawo. Krajowy duszpasterz ludzi pracy nawiązał ponadto, do głosowania nad przyjęciem ustawy o przemocy w rodzinie, które ma się odbyć już w przyszłym tygodniu. Wyjaśnił, że jest to wprowadzanie tylnymi drzwiami gender. I wyraził nadzieję, że prezydent nie podpisze tej szkodliwej ustawy.

MaR/Wiadomosci.gazeta.pl

Komentarze

anonim2014.09.21 9:39
bp. Ryczan-Lexsus chyba nie widzi co z tymi kościołami się w krajach zachodnich dzieje, stoją puste i popadają w ruinę a ten chce ich jeszcze więcej w Polsce budować!
anonim2014.09.21 10:02
Ks. biskupie Polska przede wszystkim potrzebuje gorących pobożnych serc, wiernych Panu Bogu. Życie KK dokonuje się w ludzkich sercach przed krzyżem i w świątyni. Silny podział w KK wynika z wysokich stanowisk ludzi kościoła, którzy udają że prawa Boga są im bliskie. To oni pod fasadą miłosierdzia wprowadzają sekularnym mieszający dobro Boga ze złem szatana. Gender kwitnie dzięki pomocy tak zwanych chrześcijan. Pan Jezus pouczył nas, jak mamy poznawać ludzi podszywających się pod pobożnych chrześcijan. Poznacie ich po owocach. Słowa mają siłę zwodniczą, lecz dopiero postawa w działaniu, ujawnia zamysły ich serca.
anonim2014.09.21 19:52
To nie sekularyzacja jest przyczyną pustoszenia kościołów, bo z natury człowiek jest istotą religijną. Przyczyną jest brak zagospodarowania tej religijności przez Kościół.