10.06.20, 08:45Screenshot Youtube - PCh24TV - Polonia Christiana

Bp Schneider: Katolicy i muzułmanie nie adorują wspólnie jednego Boga

„To, że my, katolicy, adorujemy z muzułmanami jednego Boga nie jest prawdą. Nie adorujemy z nimi. W akcie adoracji zawsze adorujemy Trójcę Świętą, nie adorujemy po prostu jednego Boga, ale raczej świadomie Trójcę Świętą – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Islam odrzuca Trójcę Świętą. Kiedy muzułmanie adorują, nie adorują na nadprzyrodzonym poziomie wiary. Nawet nasza adoracja jest radykalnie odmienna. Jest zasadniczo odmienna” – pisze biskup Athanasius Schneider w swoim oświadczeniu zatytułowanym „Nie ma wspólnej wiary w Boga ani wspólnej adoracji Boga, które byłyby wspólne katolikom i muzułmanom”.

Dalej bp Schneider w opublikowanym na portalu „Life Site News” dokumencie dopowiada m.in.: „Muzułmanie nie mają wiary nadprzyrodzonej. Muzułmanie mają jedynie przyrodzoną wiedzę o Bogu. Koran nie jest objawieniem Boga, ale swego rodzaju anty-objawieniem Boga, ponieważ Koran wyraźnie zaprzecza Bożemu objawieniu o Wcieleniu, o wiecznym bóstwie Syna Bożego, o odkupieńczej ofierze Chrystusa na krzyżu, a zatem kwestionuje prawdę o Bogu, Trójcy Świętej”.

Oświadczenie biskupa Schneidera jest krytyką „Dokumentu o ludzkim braterstwie”, który papież Franciszek i wielki imam szejk Ahmad al-Tayyeb podpisali w Abu Zabi 4 lutego 2019 r. Za „najbardziej błędne i niebezpieczne stwierdzenie” w tym dokumencie biskup pomocniczy Astany uznał fragment mówiący o tym, że „pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie. Ta boska Mądrość jest źródłem, z którego wywodzi się prawo do wolności wiary i wolności bycia różnym”.

Zdaniem biskupa Schneidera ten fragment „przeczy Bożemu objawieniu”, gdyż nie można powiedzieć, że „tak samo pozytywną wolą Boga jest różnorodność płci męskiej i żeńskiej oraz różnorodność narodów, a zatem w ten sam sposób Jego wolą jest różnorodność religii”.

Bp Schneider zwraca uwagę na fakt, że muzułmanie adorują Boga na poziomie przyrodzonym, a katolicy na poziomie nadprzyrodzonym i są to „zasadniczo różne akty adoracji: pierwszy jest aktem wiedzy przyrodzonej, a drugi jest aktem wiary nadprzyrodzonej”. Rozumienie Boga u muzułmanów jest odmienne, a „znaczna część muzułmanów ma zniekształcony i fałszywy obraz Boga jako Tego, który jest niezdolny do porozumiewania się z nami osobiście i którego nie możemy prawdziwie kochać jako naszego Ojca i Odkupiciela”. Także rozumienie Jezusa i Maryi u muzułmanów jest odmienne i nie można „zrównywać ich czci dla Jezusa z naszą adoracją” Syna Bożego – „Wcielonego Boga i Odkupiciela ludzkości”.

Bp Schneider podważa stwierdzenie, że rzekomo prawidłowo odczytany Koran kwestionuje „każdą formę przemocy”. Jego zdaniem przeczą temu m.in. sury, które wzywają do okupacji krajów niemuzułmańskich, a także sama praktyka muzułmanów i rozumienie przez nich tekstu księgi. Uczeni muzułmańscy, którzy interpretują Koran inaczej, nie posiadają natomiast „ostatecznego autorytetu”, by rozstrzygać prawidłowe odczytanie Koranu i reprezentować islam.

W swoim oświadczeniu bp Schneider zwraca również m.in. uwagę na odmienne rozumienie takich określeń, jak „Bóg”, „wiara”, „pluralizm i różnorodność religii” oraz „braterstwo”. Jego zdaniem z „teologicznego punktu widzenia jest zatem wprowadzające w błąd i konsternujące, że biskup Rzymu podpisał wspólny dokument” z przedstawicielem islamu.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Kubiak2020.06.11 8:07
To może jest jakiś problem teologiczny dla biskupów ale naprawdę to nie ma żadnego znaczenia. Myśląc, że katolicy są bliżej Boga i nasza adoracja jest mu milsza przypisujemy Bogu jakieś słabostki ludzkie. Odbieramy Bogu ogrom majestatu sądząc, że my jesteśmy lepsi od innego jego stworzenia bo wykradliśmy Bogu cząstkę prawdy i on nas za to bardziej poważa.
wuuk2020.06.10 22:49
Bóg jest jeden...doznałam w życiu 2 momenty kiedy gdy zbliżyłam się do Boga - to zostałam ukarana za winy innych...raz podczas śmierci klinicznej - ukarano mnie za złodziejkę, rozwodnika i zboczeńca, jakby to była moja wina że tacy są a ja czuję odrazę....a teraz po odmówieniu różańca 1,5 mca w sądzie za to, że inni oszukiwali, naruszali prawo - a oskarżyli mnie...i Q kto mnie jeszcze obwini za przewinienia innych?! mam dość...nigdy już Bogu nie zaufam
Mejer2020.06.10 19:09
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego". (Jan 3, 16-18) Tyle w temacie.
Szybka Randka sex2020.06.10 16:55
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
droma2020.06.10 14:50
tak jak abrahamowi i wielu innym mahometowi archaniol michal objawil prawdziwa wiare ,ale ten powiedzial ze jest ona za ciezka dla jego ludu ,i za podszeptem szatana wysmazyl koran zbior wierzen dla sekty ,ktorych wiele ,biskup ma tu racje ,a papiez dla swietego spokoju podpisal ...
wnioski2020.06.10 14:21
Brawa dla kardynala, ale mozzna wyciagnac mocniejsze wnoski: z anglojezycznej strony pare cytatow z koranu: Allah also deceived both Christians and Jews into thinking that Jesus was crucified when in fact "it was so made to appear unto them", seeing that he never was crucified or killed. S. 4:157 He is Allah, the One and Only; Allah, The Eternal, Absolute-, He begetteth not, Nor is He Begotten; And there is none like unto Him. S. 112: 1-4 "Who is a liar but he who denies that Jesus is the Christ? He is Antichrist who denies the Father and the Son. Whoever denies the Son does not have the Father either; he who acknowledges the Son has the Father also." Thus, to the Christians Allah cannot be the biblical God since the inspired New Testament record teaches that anyone denying the Father and Son as God is Antichrist. Kazdy egzorcysta pani powie ze boskości Jezusa zaprzeczyć może tylko sam diabel, a dokładnie to robi Allah i Mahomet i jego prorok.
Bianka2020.06.10 14:00
Ciekawe co adoruje osoba, która za chwilę się wysadzi w dowód oddania Allahowi, zabijając ileś osób....swoją śmierć, czarnookie hurysy, które w rzeczywistości są diabłami przebranymi za dziewice...zresztą islam to nie żadna religia ale system polityczno-społeczno-jakiś tam...
Mój Bóg jest lepszy niż twój2020.06.10 12:48
Hanys672020.06.10 12:33
MOZAIZM - czyli religia mojżeszowa, religia Pięcioksięgu, religia Narodu Wybranego - to jest religia Żydów z czasów Jezusa, religia w której się wychowali Apostołowie i ich rodziny a nie żaden średniowieczny "judaizm". +++ NIC nie łączy chrześcijan z muzułmanami. +++ NIC nie łączy chrześcijan z judaizmem i nie są oni naszymi "starszymi braćmi w wierze", bo judaizm jest młodszy niż chrześcijaństwo. +++ judaizm nie ma NIC wspólnego z MOZAIZMEM
AVA2020.06.10 12:49
Nie bądź taki mądry, to nieprawda, co piszesz! Uważasz się za mądrzejszego od św. Jana Pawła II, a jednocześnie sadzisz, że ty właśnie jesteś dobrym chrześcijaninem. Pycha niestety zalała ci mózg!! Dalej modlimy się za pomocą Psalmów i my i judaiści, a judaizm nie skasował bynajmniej 10 przykazań!!! A czy współcześni katolicy są tacy sami, jak uczniowie Chrystusa? Też nie i wielu ludzi mogłoby powiedzieć, że współczesne chrześcijaństwo to herezja i nic go nie łączy z Apostołami. To są bardzo trudne sprawy i nie można ich tak prymitywnie i radykalnie rozstrzygać.
Darek2020.06.10 13:14
Ale akurat Księga Psalmów to po części z wierzeń egipskich pochodzą i z kultu Boga Słońca Athona. Psalm 104 z biblijnej księgi psalmów został napisany przez Amenchotepa IV (Ehn-Athona) ku czci boga Słońca Athona, wersja biblijna zmienia tylko imię boga. Dziś to się wydaje plagiatem, ale prawa autorskie faraona tak jakby wygasły, a w zasadzie nikt o nich wówczas nie słyszał.
Maz2020.06.11 7:37
Nie używam nigdy Imienia Boga nadaremno, ale tu wykrzyknę: O JEZU!!! Ratunku! Panie Darku, proszę się uszczypnąć! I poczytać coś mądrego! Co Pan plecie? Wszystkie Psalmy zostały napisane w języku hebrajskim, raczej Egipcjanie po hebrajsku nie pisali. To od początku była żydowska (hebrajska) literatura religijna, liturgiczna, mądrościowa. Psalm 104 jest pierwszym psalmem, w którym użyto słowa ALLELUJA - czyli "HalleluJah"; "chwalmy Jahwe!", chwalmy Pana! W żadnym wcześniejszym psalmie nie ma tego okrzyku chwały dla Boga. Życzę nawrócenia. I nie szukania po niewiarygodnych stronach internetowych, łatwo dać się zmanipulować i oszukać. https://encyklopedia.pwn.pl/materialy-dodatkowe/haslo/Ksiega-psalmow;4970718;4970718.html https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Psalm%C3%B3w A tu proszę - Psalm 104 śpiewany w starożytym jęz. hebrajskim: https://www.youtube.com/watch?v=--UABwqW9Sg&feature=emb_logo
2020.06.10 12:50
Szlunzok, pier­dolisz głupoty, albo jak głupek je powtarzasz. Więc spier­dalaj łaskawie na szychtę.
Ma\305\202gorzata2020.06.10 12:32
Rzeczą niezrozumiałą jest , że miało być lepiej i MĄDRZEJ w Polsce po tej SOLIDARNEJ z Kościołem posoborowym TRANSFORMACJI i EWNAGELIZACJI J.P.II i wołaniu Ducha a co widzimy i słyszymy mamy CHAOS, KRYZYS prowadzący do ROZŁAMU. Potwierdzeniem tego sa wystąpienia pojedynczych biskupów wydających osobiste dokumenty i OPINIE medialne PROSTUJĄCE NAUKĘ POSOBOROWYCH PAPIEŻY. To co się dzieje nie tylko PODWAŻA WIARYGODNOŚĆ Nauczania Posoborowego kościoła chrześcijan reprezentowanego dziś przez Bp Bergollio ale daje podstawy do postawienia pytania : Jaki duch prowadzi tych włącznie z J.P.II , którzy wprowadzili niszczące Kościół Katolicki REFORMY IISW ? Dziś wmawia się nam wierzącym , że mamy budować JEDNOŚĆ ze wszystkimi nawet heretykami i to ma być znakiem przynależności do Pana Jezusa. To FAŁSZ . Do Jezusa należą ci , którzy naśladują Jezusa wypełniają Przykazania Boże ,Wolę Boża , przyjmują NIEZMIENNE NAUCZANIE Jednego Świętego Kościoła Rzymsko-Katolickiego a nie "jakiegoś" EWOLUUJĄCEGO , ekumenicznego kościoła chrześcijan prowadzącego do SAMOZNISZCZENIA nie tylko tego co katolickie ale co ludzkie i normalne. ZRÓWNOWAŻONA , POKORNA Opinia TEOLOGICZNA Ks.Bp. Schneidera budzi nie tylko konsternację ale i uzasadnione OBURZENIE , gdyż NAUKA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO TO NIE ZESTAW OPINII BISKUPÓW TYLKO JEDNA SPÓJNA NAUKA .
AVA2020.06.10 13:23
Zawsze tak było, nawet św. Piotr kłócił się ze świętym Pawłem, o czym czytamy w Dziejach Apostolskich. Jesteśmy wszyscy grzesznymi ludźmi, bardzo ograniczonymi w swoim poznaniu spraw Bożych. A nauczanie Kościoła Katolickiego nie było takie niezmienne, jak się wydaje. Zmieniała się liturgia i msza św., na przykład w Mediolanie odprawia się ciągle msze według zasad św. Ambrożego; sama byłam na takiej mszy w kościele San Lorenzo; bardzo mi się podobało! Kiedyś chrzciło się przez zanurzenie w wodzie i to OSOBY DOROSŁE! Celibat duchownych kształtował się przez wiele wieków, był zalecany w stosunku do pewnej kategorii duchownych, ale prawnie został wprowadzony dopiero przez papieża Grzegorza w wieku XI !!!! A problem udzielania komunii pod dwiema postaciami? Ja uważam, że liturgia we własnym języku jest dużo lepsza, niż w martwej łacinie - bez porównania!!! Ale na przykład już odwrócenie kapłana twarzą do wiernych w czasie mszy wzbudza wiele sprzeciwów, choć na pewno msza w ten sposób sprawowana bardziej przypomina przecież Ostatnią Wieczerzę. Problemem nie są zasady wprowadzone przez II Sobór Watykański, ale ich ułomna realizacja i nadużycia. Jan Paweł II, nawet jak był bardzo chory, starał się klękać w czasie Podniesienia i Komunii, z wielkim wysiłkiem, a we współczesnym zachodnim kościele już prawie zupełnie to zarzucono. Myślisz, że jesteś mądrzejszy i lepszy od Świętego Papieża, a przemawia przez ciebie tylko pycha, niestety.
AVA2020.06.10 12:01
Mówienie o pluralizmie religijnym, o wolności wiary i wolności bycia różnym jako owocom Boskiej Mądrości zaprzecza odkupieńczej ofierze Chrystusa, zbawieniu, które dokonało się dzięki męce krzyżowej Bożego Syna. Zaprzecza poleceniu Chrystusa: " Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" (Mt 28,19). I Jego słowom: «Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" (J 14, 6). To naprawdę straszne, gdy Papież odrzuca Chrystusa jako Odkupiciela człowieka i przyjmuje pluralizm religijny jako sytuację naturalną i nie wymagającą ewangelizacji. Franciszek robi to od początku, gdy zaprzestał tradycyjnego pozdrawiania tłumu ludzi: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (Sia lodato Gesu Cristo po włosku), a zamiast tego mówi zawsze: Dzień dobry (Buongiorno). Czy innym jest nawracanie siłą, a czym innym głoszenie Chrystusa "w porę i nie w porę", jak pisał św. Paweł (2 TM 4). Trzeba się gorąco modlić za Franciszka, żeby nie głosił herezji, bo wyraźnie ma do tego skłonności.
a2020.06.10 11:26
Nawet Matki Ziemi nie chcą adorować razem z Franciszkiem
Darek2020.06.10 10:56
To ilu jest tych bogów? Islam to monoteizm, monoteizm jak każdy monopol prowadzi do patologii. Ale politeistyczny katolicyzm z największą liczbą świętych bóstw na planecie to też patologiczny monopol, tyle że Kościół odebrał monopol Bogu i przyznał go sobie.
Rodryg2020.06.10 10:50
W porównaniu z Buddyzmem to jedno i drugie adorowanie to straszna bzdura.
metobor ein2020.06.10 11:18
Zaiste, tłusty, spasiony budda zgłębił istotę rzeczy - nirwana, samodoskonalenie, samozadowolenie, zgłębianie samego siebie - religia dla korpoludków, celebrytów, muzyków, aktorów i im podobnych egocentryków.
Mistrz żarcia! 2020.06.10 12:57
Zgadza się! Wszystko zgłębił tylko nie mógł przestać wpie*dalać. Samodoskonalenie u gościa nie obejmowało ruchów gęby przy żarciu.
AVA2020.06.10 13:53
Uczestniczyłeś kiedyś w nabożeństwach buddyjskich? Można się zdziwić, jak przypominają one nabożeństwa katolickie - modlitwy do różnych wcieleń Buddy i ich adoracja!!! Ofiary tym wcieleniom składane, prośby i modlitwy dziękczynne. Tak to właśnie wygląda w praktyce.
Maz2020.06.11 7:10
Ależ nie ma się co dziwić - zawsze demony małpowały nieudolnie to, co prawdziwie Boskie. Te "wcielenia" to żadne wcielenia żadnego Buddy, to po prostu demony, złe duchy, jak zwał, tak zwał - w każdym razie istoty duchowe wrogie prawdziwemu Bogu, i ta "liturgia" też taka naśladowcza. Tak to właśnie wygląda w praktyce (teorii zresztą też). Nie ma się czym zachwycać, żadna podróbka nie dorówna doskonałemu Oryginałowi.
aukorygik_192020.06.10 10:47
Muzułmanie (przynajmniej część z nich) myślą, że katolicy to błędnowiercy idący na wieczne potępienie. Mogą uważać chrześcijan za politeistów, którzy nie wierzą w NIEPODZIELNOŚĆ i jedyność Boga. Czy według nich katolicy czczą trzech bogów albo Boga, który składa się z części albo "ma kształt trójkąta równobocznego"? Dla niektórych ludzi zrozumienie, że trynitarny Bóg jest jednym, jedynym, i także niepodzielnym Bogiem jest bardzo trudne. Trzeba posłusznej wiary w Biblię i dogmatykę katolicką, bo bardzo trudno może być ludzkim rozumem zaakceptować nie tylko jedność i jedyność, ale tym bardziej niepodzielność Boga trynitarnego, fakt, że nie jest on bytem złożonym z trzech elementów. Jak odeprzeć ataki muzułmanów twierdzących, że chrześcijanie nie wierzą w Boga, który jest The Indivisible (Niepodzielnym)? Gdyby Bóg był podzielny przy Swojej trynitarności, to ta trynitarność nie byłaby czymś tak wspaniałym, niepojętym, niezwykłym, niesamowitym, różnym od tego, co widzimy w stworzeniu.
AVA2020.06.10 12:38
A jak zrozumieć olbrzymi Wszechświat, którego odległości nie możemy objąć nawet wyobraźnią? Jak zrozumieć, że ten Wszechświat ciągle się rozszerza i my na swojej mikroskopijnej we wszechświecie planecie lecimy gdzieś razem z naszą galaktyką z olbrzymią prędkością? Jak się ma długość naszego życia do milionów lat świetlnych? I po co to wszystko? Nasz umysł w stosunku do Bożego jest może taki, jak umysł muchy w stosunku do naszego, a najpewniej proporcja jest jeszcze dla nas gorsza. Biorąc to pod uwagę, czy dziwne jest, że nie rozumiemy, nie możemy sobie wyobrazić Trójcy Świętej? Nie mamy do tego receptorów po prostu; wszystko, co mamy to Objawienie, czyli to, co Bóg nam o Sobie przekazuje. Wiemy więc, że życie ze śmiercią się nie kończy, ale się zmienia, że przykazanie miłości Boga i bliźniego jest najważniejsze, że istnieje piekło, bo mówił o tym Sam Chrystus. Wiara i miłość muszą być tam, gdzie nasz ludzki rozum zawodzi.
Janusz Barwinek2020.06.10 10:37
Bardzo precyzyjne i trafne określenie różnic pomiędzy islamem, a religią obiawioną przez Jezusa Chrystusa. Bóg zapłać!
legrandbleu2020.06.10 10:31
Nasz omam jest lepszy niż twój ! :)
f232020.06.10 10:28
To prawda. Bóg opisywany przez Schneidera to imitacja (ten muzułmański pewnie też).
MójTwój2020.06.10 10:20
Bo mój bóg jest lepszy niz twój!!! I mojszy jest też!!!
Glaudiusman2020.06.10 10:18
Oczywistym jest fakt, że Islam jest zupełnie inną religią, nie mającą nic wspólnego z katolicyzmem. Nie może być zatem mowy o wspólnej modlitwie do Boga, bo Allach muzułmanów nie ma nic wspólnego z naszym Bogiem Trójjedynym. Dotyczy to również wszystkich innych religii. Tylko Jezus jest Panem, Odkupicielem i Zbawicielem człowieka. I nikt inny. I tylko On ma władzę i moc panowania na niebie i ziemi. A wszyscy wierzący w Niego mają upodobniać się do Niego przez całe swoje życie. Odstępstwo od prawdziwej wiary było zawsze surowo karane. Dlatego nie ma żadnych punktów wspólnych w liturgii z innymi religiami. Również z protestantami (bo Luter utworzył herezje) ani z Judaizmem.
ala wilk2020.06.10 10:21
No właśnie. Teraz trzeba zburzyć pomniki św. JPII bo modlił się razem z muzułumanami zamiast nawoływać do ich zabijania.
Darek2020.06.10 10:59
Islam wywodzi się w prostej lini z chrześcijaństwa i w początkowych wiekach muzułmanie byli uznawani za chrześcijańska sektę.
Maz2020.06.11 7:03
O ja cie nie moge... Kolejny znawca (podobnie jak niejaka "ala wilk" kilka postów wyżej). Luuudzie! Co Wam dolega? W dobie Internetu to jest takie proste: poszukać sobie trochę materiałów i poczytać! Czytanie nie boli! W "początkowych wiekach"... Dobre. Islam powstał w I poł. VII wieku, pewien herszt zbójecki M. (jego zgraja napadała na karawany kupieckie) wymyślił sobie, że "poprawi " inne dotychczasowe religie monoteistyczne tamtego rejonu i czasu (judaizm i chrześcijaństwo), że opowie ludziom, iż miał jakieś ważne objawienia anielskie (tak naprawdę - demoniczne, w końcu demon to też anioł, tyle że upadły) i że stanie się od tej pory bardzo ważną osobistością. Wziłą po trochu to tego, to tamtego, to coś wspomniał o Abrahamie, tu o Mojżeszu, tam o Jezusie, tam o Maryi Matce Jezusa... I powstał taki miszmasz, takie nowe dzieło objawienia, taki groch z kapustą. Bez ŻADNEGO związku z chrześcijaństwem czy judaizmem. Jeśli już, to związki "krwi", przelanej przez islamistów w imię mściwego al.lla.cha, krwi chrześcijan przede wszystkim.
AVA2020.06.10 12:22
Pamiętaj, że Bóg Ojciec Jezusa Chrystusa, to Jahwe Starego Testamentu; że sam Chrystus mówił: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić" (MT 5, 17). Chrystus piętnował fałsz, który grzeszni ludzie dla własnej wygody wytworzyli w stosunku do Boga. Podobnie może być niestety wśród chrześcijan, a nawet katolików - wiele dziś mamy przykładów takich ludzi, którzy się za dobrych katolików uważają, a niewiele mają wspólnego z nauczaniem Chrystusa. Na przykład hołownia święcie oburzony, że ktoś nie chciał mu udzielić komunii, zapewnia, że podpisałby ustawę o związkach partnerskich, popiera aborcję eugeniczną, finansowałby in vitro z budżetu zdjąłby krzyże z przestrzeni publicznej. A obecnie duchowni katoliccy mu komunii UDZIELAJĄ. Czy myślisz, że Chrystus poparłby związki partnerskie? Że nic nie miałby przeciwko udzielaniu komunii człowiekowi, który usuwa Jego Krzyż? Ale "surową" KARĘ za odstępstwo od wiary pozostawmy jednak Bogu, a nie człowiekowi. Chrystus nigdzie nie mówił o karaniu niewiernych, ale o ich nauczaniu.
Maciej Łagodny.2020.06.10 10:07
Biskupie KTO ZGRZESZYŁ w Raju? Człowiek ,czy Bóg? Kto dokonuje odkupienia grzechu Pierworodnego? JEZUS CZŁOWIEK ?,Czy Jezus ,,bóg"?. Bóg Jest Wiekuisty,a Jezus Syn Człowieczy ,WYSŁANNIK Boga Wiekuistego,Nauka i Droga Boga ,,Ojca--Stwórcy Człowieka". Tylko w takim aspekcie można Mówić Bóg Ojciec.
f232020.06.10 13:23
Bóg podesłał węża, żeby przyspieszyć wypędzenie z raju, a potem posłał na męczeńską śmierć jedynego syna, żeby siebie samego za to przeprosić. Czego nie rozumiesz?
AVA2020.06.10 13:36
Jezus nie jest wysłannikiem, lecz Synem Bożym! Bogiem i Człowiekiem jednocześnie, obie te natury są w Chrystusie NIEROZDZIELNE. Dziwne, że tego nie rozumiesz. A co oznacza określenie: Syn Człowieczy musisz się dowiedzieć, bo tu bynajmniej nie chodzi o człowieka takiego jak ty czy ja. I to musisz się dowiedzieć od znawców Biblii, a nie z Wikipedii.
wicek2020.06.10 9:59
Póki co papież jest papieżem i stwierdził stan faktyczny. Biskup zaś powiedział twardo jak w oczach teologów wygląda islam. Nie ma tu żadnej sprzeczności. Biskup powiedział czego wielu przywódców tego świata nie chce przyznać: islam nie jest religią pokoju tak jak chrześcijaństwo. Papież zaś powiedział, że różnorodność religii jest skutkiem wolnej woli człowieka. A że wolna wola prowadzi do grzechu to rzecz oczywista. I to stwierdzenie jest w publikacji biskupa. Czyli: wypowiedź biskupa jest odważnym uzupełnieniem wypowiedzi papieża. Tyle.
ala wilk2020.06.10 10:01
Hitler i Stalin przecież nie byli muzułumanami a pokojowi to oni nie byli. Putin też nie jest muzułumaninem a wywołał wojny w Gruzji, Ukrainie i Syrii w których zginęło 30 tys. chrześcijan.
A.G.2020.06.10 10:28
Różnorodność ras też jest skutkiem wolnej woli człowieka?
wicek2020.06.10 11:18
każdy głupi zna na to odpowiedź więc zapewne Ty też
202awka 2020.06.10 18:16
Wolna wola prowadzi do grzechu? Czyli Bóg dając ludziom wolną wolę podstępnie nakłania ich do grzechu. Coraz ciekawsze głupoty można wyczytać na tym portalu.
.2020.06.10 9:39
"Mój Bóg jest lepszy niż twój"
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.10 9:28
A Latający Potwór Spaghetti to ten sam bóg co bóg chrześcijan, czy raczej muzułmanów? A może to oddzielny bóg?
Po 12 nie szukaj dziury w całym2020.06.10 10:08
Faryzejska ironia gdy brak argumentów. Talmud masz w genach.
src2020.06.10 15:27
Icek?
anonim2020.06.10 9:17
Bóg nie istnieje. Żaden. Zatem klecha z logicznego punktu widzenia ma całkowitą rację.
Andy2020.06.10 9:49
Jak nie ma Boga, to nie ma życia po śmierci. Jak nie ma życia po śmierci to po co żyć??? Ciało do piachu na wyżerkę robalom??????
Bartek2020.06.10 10:23
W samej rzeczy. Robalom. Gdzie tu jest błąd logiczn? Jeżeli jakaś logiczna konkluzja ci się nie podoba, nie oznacza to, że jest nieprawdziwa. Logikato nie chciejstwo.
Zbych2020.06.10 11:02
Oj Stachu, Stachu - ZERO logiki. Możesz jedynie powiedzieć (logicznie), że nie wierzysz... i tyle.
metobor ein2020.06.10 11:10
Ty też nie istniejesz - umierasz i zostaje po tobie kupka zepsutego powietrza, środowiska, itp. Zatem istniejesz?
ala wilk2020.06.10 9:07
Rząd PiS powinien przywrócić pobór do wojska i wysłać polską patriotyczną młodzież głosującą na PiS i Konfederację do Syrii żeby wybiła tam terrorystów islamskich. Dość herezji pacyfizmu!
ala wilk2020.06.10 9:04
Prawica powinna utworzyć sobie swój kościół międlarokatolicki bo Franciszek to lewak. JP II i BXVI też byli zresztą posoborowymi lewakami - modlili się razem z muzułumanami zamiast ich zabijać.
Pat2020.06.10 9:02
Bóg Koranu to bóg silnych w przeciwieństwie do Boga chrześcijaństwa.Kiedyś bywało inaczej.
ala wilk2020.06.10 9:06
Tęsknisz za silnymi chrześcijanami z 1914 i 1939?
src2020.06.10 15:26
Bardzo!
Andy2020.06.10 9:46
Bóg Koranu to Bóg bez litości i miłosierdzia, używający muzułmanów jak mięso armatnie do rozbojów i gwałtów nad chrześcijanami.
ala wilk2020.06.10 10:00
Tylko ciekawe kto kolonizował Syrię, Egipt. Algierię, Libię, Maroko, Kazachstan itp. Czy nie chrześcijanie przypadkiem?
Maciej Łagodny.2020.06.10 10:12
@ Pat Islam to Religia Siły ,Ataku ,Agresji,to Religia Nomadów-Wojowników.A Chrześcijaństwo swą Religie opiera o PASYWIZM Jezusa.
ala wilk2020.06.10 10:20
To ciekawe że Hitler i Stalin wychowali się w rodzinach chrześcijańskich a w XIX wieku chrześcijańska Europa kolonizowała kraje islamskie w Afryce i Azji.
Maz2020.06.11 6:48
Co??? Pani cokolwiek na te tematy przeczytała? Proszę się nie ośmieszać. Już widzę, jak to Europa kiedykolwiek "kolonizowała kraje islamskie w Afryce i Azji". Pani chyba zwariowała. A tam "Pani", "ala wilk" to jakieś dziecko gimnazjalne, no nie może być inaczej... Ludzie, już nie mam nawet siły się śmiać. Do widzenia. PS. "ala wilk" też pewnie jest chrześcijanką, założę się, że ma w papierach metrykę chrztu. A że nie utożsamia się z tą wiarą, to cóż... Taki Stalin czy Hitler pewnie się utożsamiali, prawda? Nie wspominając nawet tego, że Hitler był nieślubnym synem austriackiego Żyda, do tego najpewniej chorym psychicznie. Podobnie jak Stalin.
anonim2020.06.10 9:00
I nie miejmy złudzeń, że na tej masońskiej mistyfikacji(dokument podpisany przez Papieża) można zbudować trwały pokój. Tylko na prawdzie, w oparciu o Boga w Trójcy Jedynego, można o tym myśleć. Tak że c,i którzy przeciw wywrotowym decyzjom Franciszka nie protestują wcale nie pragną pokoju, ale spokoju. Niestety nieświętego!