27.08.19, 15:41Zdj. Grzegorz Jakubowski, Kancelaria Prezydenta, edytowane

Brak słów! Byli ambasadorowie atakują Polskę przed historyczną wizytą Trumpa! 'Przybywa Pan do kraju, który...

Byli ambasadorowie Polski zwrócili się do prezydenta Trumpa w "Liście otwartym Konferencji Ambasadorów RP do J.E. Donalda J. Trumpa, Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki".

"Pana wizyta w Warszawie związana jest z obchodami 80-tej rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. 1 września 1939 to w naszej historii tragiczna data, początek wojennej gehenny, terroru, masowej eksterminacji, a także gospodarczej ruiny, przesiedleń i bratobójczych walk.

Dzień ten przypomina też o dramatycznym w konsekwencjach osamotnieniu Polaków, których porzucili najbliżsi sojusznicy, uznając że kraj nad Wisłą nie przynależy do Zachodu. Pod koniec wojny wielkie mocarstwa potwierdziły takie myślenie oddając Polskę pod całkowitą kontrolę ZSRR. (...) Polska osamotniona, otoczona nieprzyjaciółmi, skonfliktowana z sąsiadami i zdana – jak przed II Wojną Światową – wyłącznie na odległe geograficznie sojusze, to prosta droga do kolejnej katastrofy.

W tym kontekście rola „konia trojańskiego”, kraju dryfującego na obrzeża wspólnoty wolności i demokracji, dokąd spycha Polskę obecny rząd, jest dla nas i dla naszych sojuszników, w tym także USA, destrukcyjna. W naszym euroatlantyckim związku chcemy być poważnym i wiarygodnym partnerem. Partnerem gotowym także do poświęceń, ale nie wyłącznie klientem i wykonawcą zadań, które spójności NATO nie służą"- piszą ambasadorowie.

"w Polsce od kilku lat narasta proces łamania i naginania naszej Konstytucji. Rozmontowywany jest trójpodział władzy, niszczone niezawisłe sądownictwo. Prawa człowieka są ograniczane, a narastająca opresja wobec politycznych oponentów oraz mniejszości – etnicznych, religijnych, seksualnych – jest nie tylko tolerowana, lecz wręcz inspirowana"-dodają.

"Panie Prezydencie, przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny. Pana mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne. Tylko wolne, demokratycznie zarządzane państwa mogą tworzyć trwałą i skuteczną wspólnotę zdolną obronić się przed zalewem agresji, autorytaryzmu i kłamstwa. Spragnieni wolności Polacy będą Pana słuchali. Wezmą sobie Pana słowa do serc"--uważają byli polscy dyplomaci.


Pod listem podpisali się: Ryszard Schnepf, Jan Barcz, Iwo Byczewski, Mieczysław Cieniuch, Maciej Klimczak, Tomasz Konthe, Maciej Kozłowski, Maciej Koźmiński, Andrzej Krawczyk, Henryk Lipszyc, Grażyna Sikorska, Piotr Łukasiewicz, Wojciech Tomaszewski, Piotr Ogrodzińśki, Tadeusz Diem, Urszula Gacek, Jerzy Maria Nowak, Piotr Nowina-Konopka, Agnieszka Magdziak-Miszewska, Andrzej Krzeczunowicz, Grzegorz Dziemidowicz, Adam W. Jelonek oraz Maria Krzysztof Byrski.

Tysol.pl

Komentarze

XYZ2019.08.30 12:09
Pewnie ich posłuchał i odłożył wizytę.
Edek2019.08.28 7:32
Pozbawić drani obywatelstwa. To ewidentne działanie na szkodę Państwa.
helojz2019.08.28 7:31
tytuł artykułu odpowiednio brzmi...Byli moskiewscy ambasadorzy
Thomas2019.08.28 2:42
Tym koniem trojańskim to jesteście wy platfusy. Ten list ma następujący podtekst: "Prezydencie Trump , niech pan zrobi,żeby było tak jak było. Chcemy powrotu do koryta za wszelką cenę "
Thomas2019.08.28 2:24
To sowiecko - żydowskie kundle.
Hak Ci w smark2019.08.28 0:35
Trump chciał kupić Grenlandię ale Duńczycy mają godność i pozdrowili Trumpa środkowym palcem. Co może Polska opchnąć USA? Proponuje całą Polskę klacy B i C gdzie poparcie dla PiS jest największe, Reszta sobie spokojnie poradzi :)
Krzysztof2019.08.27 20:20
Wszelkiej maści kvrvów rezydujących w tym naszym nieszczęśliwym kraju, ci u nas dostatek.
edi2019.08.27 17:42
Jedyna Prawdziwa Matka, Królowa Polski to Matka LGBTowska Tęczochowska! Króluj nam Jasnogórska Panienko i miej LGBT w swojej opiece! Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga a najbardziej ci prześladowani przez chorych z nienawiści "ludzi" uważających się za katolików!
Thomas2019.08.28 2:45
Cóż ty możesz mądrzejszego napisać?
Beno2019.08.27 17:17
To jest chamstwo, bo nigdy opozycja tak sià nie zachowywała. To jest zdrada interesów narodu, jego bezpieczeństwa, rozwoju... Czy jest jeszcze taki kraj w Europie, gdzie opozycja tak się zachowuje? Trzeba by napisać teraz drugi list do prezydenta i wyjaśnić mu, kimy byli i są ci oponenci? Byli Ubecy, kundle ZSRR, którzy niszczyli - najpierw ich ojcowie, a potem oni przez dziesięciolecia, demokrację, wolność, rozwój gospodarczy, izolowali Polaków od cywilizowanego świata, niszczyli i mordowali tych, którzy krytykowali jedyną partię PZPR, propagowali wsteczniactwo. Gdy naród cierpiał, oni mieli się dobrze. Dlatego teraz odsunięci od władzy i honorów, wrzeszczą i kwiczą. Zwykła swołocz, ludzie bez kultury, ogłady i honoru, szkodnicy państwa i narodu. Takich ludzi, którzy szkodzą interesom państwa powinno się zamykać. Oj potrzebny Piłsudski na tą swołocz. On by z nimi zrobił porządek.
PiS=UWbis2019.08.27 17:14
List był ewidentnie pisany pod dyktando Żydów. Co nie dziwi bo po pierwsze oni od 1945 na rozkaz Stalina opanowali MSZ, więc ambasadorzy są albo żydami, albo ich wychowankami i filosemitami, a po drugie ciągle w grze jest 447. Nawet forma zdradza, że autorzy nie identyfikują się z Polakami. Na pohybel z wami! Dla kogo robił Schnepf ? http://www.bibula.com/?p=374
tadek2019.08.27 17:11
O kurka ile idiotów, zdrajcow, przymułów. Ale dobrze się stalo, pare lat rzadow PIS i ziarno zostało przesiane. Teraz wreszcie wyraznie widac kto jest kto. Wcześniej stroili piękne minki w zaprzańskiej telewizji i ludzie byli skołowani.
anonim2019.08.27 17:08
SPRAWA WAŻNA ! LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
zuzia2019.08.27 16:49
Domyślam się że to Polak Schnepf pisał, piękny paszkwil na Polskę, niestety drodzy "ambasadorowie - psubraty" Trump jest mądrzejszy niż myślicie
bezlitosny internauta2019.08.27 16:30
Nie "Polskę" tylko wasz pisowski rząd. I nie atakują a krytykują.
...2019.08.27 17:07
Jesteś beznadziejny
Lech Keller-Krawczyk die eine kleine jüdisch läuse2019.08.27 16:24
Krótki rachuneczek; przez ostatnie 7 dni Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse jako 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳., 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, itp., spędził 80 godz. tylko na blogach Frondy, czyli ponad 3 pełne doby. A licznik bije. Dedykacja warta odnotowania, stary czerwony pionier (ma ponad 70 lat), komsomolec z sekcji bolszewickiej propagandy. Ale spedza czasu Nowak-robaczek? Tyle samo, na koszt państwa, na koszt katoli, roboli, moherów i prawaków.
oficer LWP2019.08.27 18:05
pozdrawiam pisowskiego onanistę
szcze na PiS i rydzykowi prosto w ryj2019.08.27 16:16
Tump przylatuje by zrobić znowu jakiś interes na polskich naiwniakach a że PiSdzielski rząd to przestępcy! najwidoczniej prezydentowi USA to nie przeszkadza!
Jahu2019.08.27 16:11
Panie prezydencie Trump, przybywa pan do Kraju, którego społeczeństwo w czasie wyborów kopnęło nas w du... i my teraz z wściekłości na ludzi donosimy panu, że nie wiemy jak żyć, jak żyć panie prezydencie bez koryta, no jak?
widziane z boku2019.08.27 16:02
W 2016 r. Obama przylecial na konferencje NATO do W-wy, troszke wczesniej PO wpie... wyborcze dostalo. I co robilo PO i ich przyjaciele zza Odry, w NYT, Washington Post? Obrzydzali Polske Obamie, aby nie przylatywal bo Polska jest juz niemal faszystowska. Polska sie taka zrobila w dwa dni, tj. po wyborach w ktorych PO wpie.... dostalo. I co robia dzisiaj ci sami "ambasadorzy, przyjaciele zza Odry, z Washington Post", itp. Dokladnie to samo. Slowo "targowiczanie" jest wyswiechtane konieczne jest nowe. Czekam na pomysly.
Jam2019.08.28 8:59
Nie "targowiczanie" ale bżydale.
jeszcze dopowiem2019.08.27 15:59
Panie Trump nie słuchaj pan judaszy, oni gdyby mogli to by pana w łyżce wody utopili, to zdradzieckie mordy są, w Polsce ludzie patrzą na nich z odrazą
robaczek 2019.08.27 15:53
NIE POLSKE GŁĄBY tylko PIS. wy dalej nie widizcie różnicy. I TO JEST WASZ PROBLEM miśki;] eh wstaliscie z kolan??? ;] gdzie kurde??? jq tam was widze dalej na klęczkach!! ba!! na wznak!!! ;] przed wodzem przed kosciolem przed trumpem przed ziobrem przed misiewiczami itd to jak to jest miski? co z tymi wielkimi haslami o oczyszczeniu? moze jednak warto zasnatowic sie i nie wierzyc slepo we wszystko co PIS mówi? moze nie warto w imie msciwosci zgorzkniecia i wlasnych nipowodzen niszczyc Polski i jednosci narodu? WY POWAZNIE NIE WIDZICIE MANIPULACJI PIS? czy w imie "to nasi" dajecie z siebie idiotów robic? byle tylko nie przyznac sie do błędu? to jest ten patriotyzm?
Zwalczać zarazę!2019.08.27 17:18
Misiu widzisz łapki nikt cię nie słucha nie istniejesz pypciu.
hihihihi2019.08.28 0:27
Ty dalej słuchaj "prawdy" głoszonej przez złodziei PO,powielanej przez POsłuszne media, a do reszty zgłupiejesz. Już ta "prawda" wyszła bokiem Polakom,gdy skradziono pieniądze z OFE,podnoszono podatki i wiek emerytalny wbrew wcześniejszym obiecankom.Rozumiem tych chcących głosować na PO,którym odstawiono koryto;pozostali zwolennicy PO to imbecyle do kwadratu.
Wania bolszewik2019.08.27 15:47
Pytam, czy wsrod tych Polskich ambasadorow jest choc jeden polak
Barbi2019.08.27 16:16
Uwaga Uwaga!!! Robie listę hańby kobiet. Lewackie dziwki, których nie należy traktowac z szacunkiem na tym portalu,które trzeba niszczyć, wyzywać, hańbić i gonić: 1. Maria Błaszczyk 2. Agnieszka Dz. 3. Urszula 4.....dopisujcie jak sobie jakąś przypomnicie.
...2019.08.27 23:54
nie, ale doskonale znają nasz język