07.08.15, 11:57

Braun rejestruje własny komitet wyborczy. To dla Polski źle

"Dzisiaj - 7 sierpnia AD 2015 o godz. 9.30 złożono w PKW dokumenty wymagane do rejestracji BRAUN - Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" wraz z 164 listami, na których widnieje 1863 podpisy poparcia" - podała facebookowa strona BRAUN - Komitet Wyborczy Wyborców.

"PKW przeliczyła 98 kart i sprawdziło 1083 podpisy - stwierdzono 54 błędy (0,5%) - ze względu na przekroczenie liczby 1000 dobrych podpisów liczenie zakończono o godz. 10.45" - dodają autorzy notki.

Grzegorz Braun jeszcze niedawno zapowiadał w rozmowie z portalem pch24.pl, że być może nie zarejestruje własnego komitetu. Nie zrobiłby tego, gdyby udało mu się porozumieć z innymi "antysystemowcami" w sprawie wspólnego startu.

"Zwracałem się z propozycją rozmów do bodaj wszystkich uczestników gry politycznej w tej części sceny, którą się nazywa antysystemową i w najbliższych dniach okaże się, czy zwyciężą partykularne interesy partyjne czy też będziemy mogli spotkać się we wspólnym punkcie, zgodnie przejawiając wolę polityczną" - powiedział Braun.

Wygląda więc na to, że rozmowy zakończyły się fiaskiem. Tak samo, jak fiaskiem zakończy się goniąca za fantastycznymi postulatami inicjatywa Brauna. Reżyser powinien przyłączyć się do poważnej opozycji i jeżeli naprawdę zależy mu na Polsce, robić dla kraju coś właśnie z jej ramienia. Wybrał jednak działania samodzielne, które nie spowodują niczego innego, jak tylko dalsze rozbijanie polskiej prawicy. 

Na szczęście - jak pokazują sondaże - na nic zamiary Brauna. Zjednoczona Prawica i tak ma ogromną szansę na zwycięstwo w wyborach i nie zatrzyma jej już chyba ani Platforma, ani Grzegorz Braun.

kad

Komentarze

anonim2015.08.7 12:02
ulubiony temat frądy - czyli kopanie patrioty i polskiej racji stanu
anonim2015.08.7 12:32
Frondo, dokąd zmierzasz? Gnoisz jedynego kandydata, który Chrystusa ma wprost wypisanego na sztandarach! Popierasz PiS, który wcale jednoznacznie nie deklaruje chrześcijańskich wartości.? Dlaczego mącicie???!!! Słucham wystąpień Brauna, które są dostępne w internecie nie widzę tego "gwiazdorstwa", o którym piszecie. Gość mówi ROZSĄDNIE o naszej historii, pokazuje, jak nas rozgrywają światowe potęgi, radzi jak przetrwać te intrygi. A wy go gnoicie pewnie dlatego, że straszy "pewnym państwem położonym w Palestynie"? PO OWOCACH ICH POZNACIE Frondo, i nie każdy kto woła Panie, Panie...
anonim2015.08.7 13:03
Reżyser zadaje tylko pytanie... Skoro mniej więcej (tak wiem, mniej więcej to - dwa palce w dupie - jeden mniej, drugi więcej) wiemy, że jest "długie ramię Moskwy", to czy i gdzie są "długie ramiona" Waszyngtonu, Tel Avivu, Berlina czy Paryża... Ja rozumiem, że są środowiska specyficznie uczulone na narodowy patriotyzm. Czy można Grzegorz Brauna winić za tak zdefiniowany realizm? Podobał mi się jego pomysł odnośnie polityki wizowe USA. Nie chcą na przyznać prawa do ruchu bezwizowego? To wprowadźmy wizy dla nich. Niech stoją w kolejkach do ambasady RP...W jakich to aspektach obywatele USA są lepsi od nas? Kto z aktualnych pretendentów do rządzenia Polską jest w stanie wyartykułować takie stanowisko? Obudźmy się! W polityce międzynarodowej nie ma przyjaciół. Najwyższy czas odrobić lekcję. Poza tym nie ma przeciwwskazań, żeby nie współpracował z Prawicą...
anonim2015.08.7 13:06
Grzesik, czy przeprosisz teraz za kłamstwo o tym że Braun będzie tworzył wspólne ugrupowanie ze Stonogą?
anonim2015.08.7 13:13
ein PiS ein Szydło ein Duda, wszystko co nie z PiSu to be? Katolicka(?) flondra nawet po katoliku jeździ, a proinvitrowiste chwali #czasPrawicy
anonim2015.08.7 14:32
Pan Grzesik zapewne?.. - pluje na Polaka?
anonim2015.08.7 15:02
Czy Grzegorza Brauna mozna traktowac powaznie? :) "Komitet Wyborczy Wyborcow(!)", "Szczesc Boze" to cos jak Komitet Wyborczy "Dzien Dobry", albo Komitet Wyborczy "Milego Dnia". Mega infantylne I pretensjonalne. Usmiech wywoluje, ale wyobrazam sobie, ze ludzi prawdziwie, acz skromnie I bez fanfar religijnych, moze zniesmaczyc traktowanie Boga jak proporczyka I uzywanie go jako politycznego wabika. W dodatku zwazywszy fakt, ze p. Braun jest dosc oderwany od rzeczywistosci, nawet ten Bog na sztandarze raczej nie pomoze w uzyskani jakiegos znaczacego poparcia...
anonim2015.08.7 15:08
Może wabik, a może po prostu "tak - tak, nie -nie" czyli prosto z mostu i program zawierający się w samym już tytule. Po co wielosłowie i pustosłowie?
anonim2015.08.7 15:32
//Na szczęście - jak pokazują sondaże// hehehe Zagłosuję na Brauna!
anonim2015.08.7 16:38
"To dla Polski źle". Bo jeszcze nieobyty czytelnik mógłby nie daj Chryste Panie pomyśleć, że to dobrze...
anonim2015.08.7 16:40
@Karmelek A jakie sa konkrety zawarte w "Szczesc Boze"? Czy to, ze Grzegorz zyczy sobie/wszystkim swoim wyborcom/szerszej grupie ludzi (?) szczescia od Pana Boga? Podejrzewam, ze kazdy kto chce byc wybrany bedzie szczerze, czy nieszczerze zyczyc szczescia swoim wyborcom. Nic innego im po prostu nie wypada. Ale oprocz tego mowia, o co im chodzi i dobrze by bylo, gdyby mialo to chocby watle, ale jednak osadzenie w realich. A, w zyczeniu "Szczesc Boze" nie jest nawet zawarta zadna kielbaska wyborcza typu milion mieszkan dla mlodych, wypasione emerytury itp.. Nic... Bezlitosna pustka. W dodatku Grzegorz nawet w ten sposob nie obiecuje, ze bedzie wspieral w osiagnieciu tegoz "szczescia". Bo przeciez to zalezy od p. Boga i juz. Ale Grzegorz Wam tego zyczy:) Z kampanii prezydenckiej Grzegorza pamietam wylacznie jojczenia i narzekania. A, i jeszcze te zabawne historie o wprowadzaniu monarchii, koronowaniu Chrystusa na Krola Polski I generalnie duzo taniego patosu i jazdy na Chrystusie . Jednak, mimo mizernego wyniku Megaloman Grzegorz nadal sie pcha do politykierstwa. I niech mu tam. Wyniku nie bedzie, ale i smutno nie bedzie.
anonim2015.08.7 17:23
Aniasz A, co jest zabawnego w postulacie o wprowadzaniu monarchii, czy koronowaniu Chrystusa na Króla Polski ?
anonim2015.08.7 17:24
@Michalinka To podaj te dowody, a nie sie przechwalasz, ze cos masz. Moim argumentem, jest fakt permanentnego wycierania sobie przez tego Pana wiecznie zacietej geby Bogiem w celu pozyskania Wyborcow. Nie ma zadnego konkretu w programie przewidujacym koronowanie Chrystusa na krola Polski, tudziez wyzwolenie kraju z roli "kondominium" jakiegos tam, wprowadzenie monarchi (????) ktore nie wiadomo co ma zalatwic, a jest atrakcyjne dla garstki spragnionych sensacji a znudzonych i sfrustrowanych, Ach, jeszcze lekcja pogladowa na temat zamkniecia korony orla (no superistotne sprawy dla dobrostanu naszego panstwa :)) Wybacz, ale dla mnie to sa jakies supermichaly. Kazdy kraj ma takie polityczne dziwadla i u nas tez robi sie w tym sektorze gesto: Korwin-Mikke, Kukiz, Braun, Kononowicz...
anonim2015.08.7 17:45
@enrque111 Mnie (i nie tylko mnie) bawi naiwna wiara, ze wprowadzenie monarchii cos poprawi. Dlaczego monarchia ma byc lepsza? Co mialoby zmienic jej wprowadzenie? I kto mialby byc krolem? Bo jezeli Jezus Chrystus, no to musialby byc tu przynajmniej jeden jego przedstawiciel. Kto to mialby byc? Ktos powolany przez Grzegorza? Czy wybrany demokratycznie? Tego ostatniego nie zakladam, bo demokracja jak rozumiem nie wchodzi w gre w przypadku dojscia do wladzy przez tego czlowieka? :) wiec kto, pytam: "KTO"? W cywilizowanym swiecie w naturalny sposob odchodzi sie od decyzyjnosci monarchow, w krolestwach krolowie sa bardziej atrakcja turystyczna niz rzeczywistymi decydentami. I nie dzieje sie to w wyniku rewolucji, tylko ewolucji. A ta jest procesem naturalnym i takie zawracanie kijem rzeki, jakie proponuje Grzegorz Braun moze wywolac wylacznie usmiech. Poza tym, co ma zmienic koronowanie Chrystusa na Krola Polski? Jaki ma to miec wplyw na zycie Polakow? Jakie maja byc tego konsekwencje dla nas? Ma to nam poprawic samopoczucie? Jakosc zycia? Przed smiercia czy po? Wszystkim? Wiekszosci? Tylko wyborcom p. Brauna? Tylko wierzacym? Gdzie jest w tym konkret? Zasadniczo rowniez nie sadze, zeby wieksza grupka ludzi byla zainteresowana zmiana ksztaltu korony orla w naszym Godle, a to z tego co kojarze jest kolejnym, dla mnie kuriozalnym punktem programu pretendenta do wladzy. Naprawde, trzeba byc naiwniakiem, zeby uwierzyc, ze taki "program" przekona wieksza grupe ludzi.
anonim2015.08.7 19:10
Nie bardzo wiem, co to jest ta Zjednoczona Prawica, ale wiem, że PiS ma ogromną szansę na zwycięstwo w wyborach, tylko trudno mi zrozumieć, co ma oznaczać zdanie "nie zatrzyma jej już chyba ani Platforma, ani Grzegorz Braun" jednym haustem wymieniające antypolskich bandytów i złodziei w garniturkach z PO wraz z G. Braunem, niezwykle spostrzegawczym i inteligentnym facetem, którego należy szanować jako element odradzającej się elity patriotycznej, wolnorynkowej i katolickiej, a nie flekować i za przykład dawać jakichś wrażliwców społecznych, czyli katolickich socjalistycznych karierowiczów.
anonim2015.08.7 19:58
@Michalinka Jestes naiwna niestety. I dalas sie latwo uwiesc nosnym, powierzchownym haselkom Grzeska. A od razu widac, ze facet jest zimny, nieczuly i zachwycony soba. Badz ostrozna... :)))).
anonim2015.08.7 20:07
@Michalinka A ponadto: I co z tego, ze Braun jest praktykujacym katolikiem? Co wiesz o jego praktykach poza tym, co sam powie lub co zobaczysz w mediach?
anonim2015.08.7 22:10
@Michalinka W tym materiale, do ktorego podalas link nie ma nic przekonujacego, wiecej, nie ma nic konkretnego. To jest nadal pustoslowie, a w dodatku pachnie terrorem. Co znaczy, ze Braun i cie ksieza chca Polski katolickiej? Chca panstwa wyznaniowego? Na czym ma polegac "Polska katolicka"? Na obowiazkowych chrztach, chodzeniundo kosciola z wyznaczona czestotliwoscia a potem udawaniu, ze sie wierzy w Boga? Co to znaczy, ze Braun jest za "Prawda" ? Czy prawda jest to, co p. Braun i jego grupa wspierajace uzna za prawde? p. Braun niestety wpisuje sie na liste dziwadel probujacych politykowac. Ale zadziwia mnie jego wiara, ze mu sie uda:)
anonim2015.08.8 13:44
@Jack_Holborn® "...trudno mi zrozumieć, co ma oznaczać zdanie "nie zatrzyma jej już chyba ani Platforma, ani Grzegorz Braun" ..." Odpowiadam Jack: To oznacza dokładnie to samo o czym już wielokrotnie pisałem i w czym ronimy się oceną - G. Braun prowadzi działania wspierające rozdrabnianie, skłócani i wprowadzanie w błąd polskich środowisk patriotycznych - po prostu intensywnie pracuje rozbijacko jak rosyjski agent wpływu - działając w ten sposób w interesie Rosji, przeciw interesom Polski i w ten sposób wspiera działania antypolskich organizacji wewnątrz państwa, do których należy miedzy innymi PO. Pitolinka to bezrozumna fanatyczka, ale że Ty Jack nie chcesz tego przyjąć do wiadomości (bo rozumieć, to rozumiesz na pewno, tylko się nie przyznajesz) - to trochę się dziwię. Poparcie dla sprawy straconej (na szczęście G. Braun to maleńki polityczny plankton bez szans), w dodatku przeciw interesom Polski, nie jest dobrym pomysłem
anonim2015.08.8 15:05
Brawo! Paszkwil rodem z najmroczniejszego okresu stalinowskiego terroru wobec Polski, Polaków i tego co polskie! Zaś komentarze popierające tę antypolską nagonkę, jaką jest ten artykuł, jedynie potwierdzają tezy G. Brauna o tym, że Polska jest rządzona przez obcą Polsce i Polakom i temu, co polskie, agenturę i posłusznych jej przekupnych durniów i paputczików. To nie jest teza zresztą, to są fakty. I te fakty, oraz wiele innych, wskazuje G. Braun. Nie potraficie się do tego odnieść rzeczowo więc sięgacie po oręż czerwonej propagandy. Zero konkretów - tak w tym artykule, jak i w komentach go popierających za to wielkie obnażenie swojej wrogości do Polski, Polaków i tego, co polskie, swojej absolutnej ignorancji w obszarze geopolityki, polityki, państwowości i obyczajów, swojej nienawiści do Kościoła, do Boga, do wiary, do tradycji, do historii, do rozsądku, do prawości, do uczciwości, do rzetelności, do kompetencji, do odpowiedzialności, do miłości, do nadziei i przed wszystkim - DO WOLNOŚCI!