11.07.19, 20:35(fot. pixabay)

Brawo PiS! Kolejna obietnica spełniona. ,,To najwyższa podwyżka, jaką kiedykolwiek otrzymali w ciągu roku budżetowego''

Prawo i Sprawiedliwość spełnia kolejną obietnicę! Tym razem chodzi o podwyżkę dla nauczycieli. Jak wskazał szef MEN Dariusz Piontkowski, "tegoroczna podwyżka dla nauczycieli - łącznie ok. 15 proc. - to najwyższa podwyżka, jaką kiedykolwiek otrzymali w ciągu roku budżetowego."

- Mam nadzieję, że wakacje pozwolą troszkę wyciszyć emocje i spojrzeć bardziej realnie na to, co oferuje rząd - dodał szef MEN 

- Sądzę, że nauczyciele będą zadowoleni, że dostaną dodatkowe pieniądze. Trzeba przypomnieć, że od września będzie to 9,6 proc.; w styczniu było 5 proc. Łącznie ok. 15 proc. w skali jednego roku. To jest najwyższa podwyżka, jaką kiedykolwiek nauczyciele otrzymali w ciągu jednego roku budżetowego - powiedział Piontkowski.

- Gdyby to przełożyć na realne pieniądze, to nauczyciel dyplomowany w tym roku dostanie zwiększoną pensję o ponad 500 zł. Ta skala podwyżki, myślę, że powinna już robić wrażenie. Wiem, że ktoś machał tysiącem złotych przed oczyma nauczycieli, ale trzeba brać pod uwagę realne możliwości budżetowe - dodał.

Minister podkreślił jednocześnie, że rozmowy nie zostały zakończone.

- My nie mówimy, że zakończyliśmy już rozmowy. Chcemy rozmawiać dalej. Także rozmawiać o wynagrodzeniach nauczycieli, o systemie wynagradzania nauczycieli, także w przyszłych latach - powiedział.

- Mam nadzieję, że okres wakacyjny pozwoli troszkę wyciszyć emocje i pozwoli nauczycielom spojrzeć bardziej realnie na to, co oferuje rząd, a nie tylko i wyłącznie kierować się emocjami - dodał.

bz/PAP/polskieradio24.pl

Komentarze

bona2019.07.12 8:48
Podwyżka podwyżką a nauczanie uczniów jest marne . Brakuje im wiedzy bo program jest bardzo dużo okrojony uczą się bzdur a posługiwanie się obecną techniką nie rozwija ich umysłowo . Trapi uczniów skleroza bo nie umieją posługiwać się mózgiem, racjonalnym myśleniem wyciągać samodzielnie wnioski. Nauczanie matematyki jest zawiłe a przecież mają być nauczeni logicznego myślenia . Teksty zadań są niezrozumiałe dwuznaczne i każdy może rozumieć to co chce. Ten co układał, to osoba której brakuje jakiejś klepki. Trzeba zmienić program nauczania i postawić na proste, szybkie , logiczne i prawidłowe myślenie. Filozofii niech uczy się studiując Mózg uczniów ma się rozwijać a nie stać na najniższym poziomie -" róbta co chceta". Podwyżki a co za tym idzie zmiana programu nauczania.
Polak2019.07.12 7:06
Panie Piontkowski, tym tysiącem nie machał jakiś mityczny "ktoś", tylko pański przełożony, bratobójca i deweloper Jarosław K. Więc niech pan nie kłamie o "spełnieniu obietnicy", tylko tłumaczy się dlaczego tej obietnicy nie spełniliście.
violencja2019.07.11 22:50
A gdzie plus mieszkanie??? A gdzie walka z aborcją?? Ech...
edi2019.07.11 22:37
UWAGA powyżej trzech rasowych ruskich trolli - ZAWSZE PISZĄ PRZECIW RZĄDOWI PiS - ZAWSZE !
Polak2019.07.12 7:07
Rasowe ruskie trolle popierają prorosyjski rząd PiS. Polacy PiS zwalczają jako twór antypolski.
Tomek2019.07.11 21:36
A zatrzymanie zabijania chorych dzieci aborcją czeka... Mogli to na samym początku siłą rozpędu załatwić a nie załatwili. Jeśli pojawi się na horyzoncie wreszcie prawdziwie katolicka i patriotyczna partia to PiS mojego głosu już nie dostanie.
Urszula2019.07.11 21:24
Wy lepiej się postarajcie aby w aptekach nie brakowało leków. Tak się chwalicie, że skutecznie walczycie z mafią vatowską to zacznijcie walczyć skutecznie z mafią lekową. Nie dajecie rady? Radę to sobie dajecie wyłącznie z rozdawnictwem nie swoich pieniędzy.
PiSowczyk2019.07.11 20:49
Proszę nie robić sensacji z tego faktu, bo to zostało ogłoszone już 3 lata temu. Tysiąc złotych dla stażysty? Była minister Zalewska zabrała nauczycielom dodatki, między innymi zabrała stażystom dodatek na start 3.500 tys.zł! Dlaczego o tym się nie mówi? Stażyści są w plecy o ponad 2 tysiące... i wracając do Zalewskiej... jeszcze w trakcie kampanii wyborczej ta była nauczycielka ze Śląska zarzekała się, że wyjazd do Brukseli nie będzie ucieczką od spraw polskiej edukacji. - Trzeba być tam, gdzie dzieli się pieniądze na edukację - mówiła. I co? I zapisała się do Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności!