12.07.20, 10:35Fot. via Pixabay - ds_30 / mvrtvasik

Brawo Polska! Oddziały ABB przejęte przez Hitachi. W Polsce pojawią się nowe rozwiązania technologiczne

Przejęcie przez Hitachi części ABB to znak, że przed Polską pojawią się nowe możliwości - mówi PAP dyrektor zarządzający Hitachi ABB Power Grids Poland Paweł Łojszczyk.Dyrektor wskazał, że otwarcie rynku japońskiego i nowe technologie od Hitachi to wielka szansa dla naszego kraju oraz znak, że  Polska na mapie gospodarczej świata odgrywa coraz większą rolę.

Za 80,1 proc. udziałów japoński koncern zapłacił 6,85 mld dol!. Hitachi ABB Power Grids daje możliwość tysięcy miejsc pracy w wielu krajach. Połączenie da Polsce impuls do rozwoju w takich branżach jak sektor IT czy odnawialne źródła energi.Zakłady produkcyjne ABB  w Przasnyszu i Łodzi stały się częścią Hitachi ABB Power Grids.„To tam dziś produkujemy aparaturę wysokich napięć i transformatory, które trafiają chociażby do farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Jednym z głównych odbiorców jest duński Oersted” - przypomniał Łojszczyk.Fuzja jest konsekwencją nowej strategii ABB, w której firma skoncentrowała się na robotyce, automatyzacji itp. To nie ostatnie mocne zdanie wypowiedziane przez naszą firmę. Czekamy na kolejne działania ABB.

Rr,forsal.pl,

Komentarze

grimm2020.07.12 12:45
z www.gov.pl : "jako technologiczny lider z ponad 130-letnim doświadczeniem, chętnie zaangażowaliśmy się we współpracę z fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości." 130 lat temu Polski nie było na mapie świata. Grupa ABB w Polsce działa od 1992 r. Więc po co ta manipulacja. Sprawa dotyczy Hitachi -holding ABB. A Polski oddział jest pod nadzorem. Organ Nadzoru: DAVID WILLIAM NICHOLL ,KHALID MANDRI, FLAVIA SANCHEZ. Manipulacja ot co !
Marian2020.07.12 11:14
Zaraz zaczną wrzaski lewactwa ze to agitacja wyborcza.
Anonim2020.07.12 11:11
Japończycy kupili sobie cząstkę niemieckiego koncernu i brawo Polska??? Brawo Polska, bo handlują sobie na polskiej ziemi???