25.04.19, 09:15screenshot TVP Info / Fot. Pixabay, CC 0

Brexitu nie będzie?! Ryszard Czarnecki: Wielka Brytania może pozostać w UE

Mam wrażenie, że rośnie szansa, że Wielka Brytania pozostanie [w Unii Europejskiej – red.]” - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Eurodeputowany w rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał, że obecnie nikt w Parlamencie Europejskim nie założyłby się o duże pieniądze, że Wielka Brytania ostatecznie z Unii Europejskiej wyjdzie. Jak dodaje Czarnecki – może się to stać w wyniku kolejnego referendum lub nowych wyborów do Izby Gmin, przez co nowy brytyjski gabinet uzyskałby legitymację do zmiany decyzji.

Czarnecki dodaje też, że ważnym momentem w rozwoju sytuacji na temat brexitu będzie frekwencja w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na to się nakłada również kwestia walki pani premier Theresy May o pozostanie dalej lokatorem Downing Street 10 i myślę, że ona w kwestie brexitu trochę wplata ten swój plan polityczny, aby dalej być w butach „żelaznej damy” Margaret Thatcher. Stąd też dalej jest jak w czeskim filmie - nikt nic nie wie, ale nikt nie może wykluczyć, że Wielka Brytania jednak pozostanie Unii Europejskiej, choć też nikt nie może powiedzieć, że jednak będzie UE27”

- mówił europoseł.

dam/PAP,Fronda.pl

 

Komentarze

12019.04.25 11:00
POwiedzial obatel Richard z Samoobrony.
kaszel2019.04.25 11:03
Ryszardiej Obatelowicz Czarnieckij, miłośnik banderowców.
kaszel2019.04.25 10:53
Nie ma dnia żebyście nie dali p. Czarneckiego. Wyraźnie pompujecie tego osobnika, znanego miłośnika banderowców, drącego w europarlamencie papę (sława ukrainie, gierojam sława) przed eurowyborami. Wiadomo, że celujecie w ciemny elektorat pisowski, mało, w zasadzie bardzo mało analizujący, ale w komentarzach na Frondzie dominują raczej przeciwnicy PiS.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:50
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:50
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....