08.05.20, 16:18Borys Budka, lider PO/YT/Super Express

Budka robi z siebie ofiarę. PO zależne od tego, ,,co postawi na stole Jarosław Kaczyński''

Jeszcze nie zapadły żadne decyzje, ale totalna opozycja wie lepiej. W końcu mają bezpośredni kontakt z Kasandrą i całym zespołów wróżbitów w kuli, jak na przykład „Soku z Buraka”.

Borys Budka był gościem w zaprzyjaźnionej z nim stacji TVN24. W rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim w programie „Jeden na jeden” TVN24, zastał zapytany, czy PO rozważała lub rozważa wymianę kandydata w wyborach prezydenckich.

Budka odpowiedział:

- Platforma Obywatelska i Koalicja Obywatelska jest przygotowana na to, by zbierać ponownie podpisy. Kandydatką Koalicji Obywatelskiej jest Małgorzata Kidawa-Błońska, ale wiemy doskonale, że Jarosław Kaczyński uwielbia zmieniać zasady w trakcie gry. Jesteśmy przygotowani na to, by w szybki sposób zebrać wymaganą liczbę podpisów po to, by zarejestrować, jeżeli będzie taki wymóg, ponownie kandydaturę.

Dodał też, że karty rozdaje prezes PiS Jarosław Kaczyński:

- wszystkie warianty będą uzależniane od tego, co postawi na stole Jarosław Kaczyński.

Po czym stwierdził też, chyba próbując uniknąć tematu porażki w debacie kandydatki PO:

- My mamy kandydatkę na prezydenta potwierdzoną przez konwencję i dzisiaj w kategoriach żartu, być może, które płyną z obozu Zjednoczonej Prawicy, gdzie rozważana jest na premiera Morawieckiego kandydatury Andrzeja Dudy, być może dlatego wszyscy zaczynają interesować się znowu Koalicją Obywatelską. Raz jeszcze podkreślam: wracamy do gry, będziemy prowadzić aktywną kampanię wyborczą na normalnych zasadach i wierzę w to, jetem przekonany i wiem o tym, że te wybory można wygrać, bo ten obóz zafundował Polakom taki chaos, że jest ostatnim podmiotem, który powinien proponować rządzenie Polską i wybory prezydenckie zostaną przez nas wygrane

 

mp/tvn24/300polityka.pl

Komentarze

polacke2020.05.17 0:05
Kto by słuchał tej mendy. Nie jestem z PiS-u ale jak widzę te gęby zakłamane i wredne to mi się wszystko wywraca i nie mam wątpliwości jak głosować. Każdy kto biega do obcych to zero.
Agnieszka Dz. 2020.05.31 13:35
Oczywiście, że jesteś fanem PiSu, bo tylko oni tak wulgarnie i nienawistnie wyrażają się o innych i tylko oni cierpią na zaniki pamięci, bo zapomnieli jak to jeździli na skargę do Brukseli.
bobik2020.05.16 23:30
Za ten balagan z wyborami odpowiedzialne jest ... PIS. Tak, bo zamiast rzadzic jak tego chce i chcial suweren, czyli narod, pertraktuja, ulagaja, sluchaja KO i reszty opozycji zamiast robic to co chce narod. Nigdzie na swiecie tak nie ma, zeby to opozycja pratycznie rzadzila, to nie demokracja ! To kompletny absurd. Do tego Polska jest chyba jedynym krajem w uni liczacym sie z opiniami tejze uni. Jak widac, inni to maja na prawde gdzies. W niektorych krajach opozycje traktuje sie "demokratycznie" palami i nikomgo to nie dziwi.
J2020.05.12 13:13
Budka to chłopczyk z piaskownicy.Będzie syndykiem masy upadłościowej.
lex2020.05.9 11:10
Idiota się odezwał, faktycznie tacy jak on absolutnie nie nadają się do rządzenia, do żadnej publicznej działalności czy funkcji, jego poziom i mu podobnych jest na poziomie IQ szympansa czy psa pociąganego za sznur kiedy ma szczekać, to właśnie obecny przewodniczący KO-PO razem z ich ubezwłasnowolnioną kandydatką.
Izydor2020.05.8 19:10
Prezes na stole postawi pierogi od Przylebskiej/
zamiast Hołowni2020.05.8 17:55
tylko charyzmatyczny i owłosiony Budka na kandydata niezależnego, bezpartyjnego na Prezydenta
wymienić Budkę na Sikorskiego ośmiornika2020.05.8 17:53
Budka nie umie grać w szachy - myśli że gra się na orlikach
ladychapel2020.05.8 16:21
"Przekazy dnia" to zwięzłe instrukcje centrali Prawa i Sprawiedliwości dla swoich parlamentarzystów, by wiedzieli, jakie jest stanowisko partii i jak należy w mediach tłumaczyć konkretne wydarzenia. Jak w nich czytamy, "bazą" do nowych wyborów jest formuła głosowania korespondencyjnego przyjęta przez Sejm, ale "zostanie [ona] nieco poprawiona". I tu jest już zgrzyt, bo Jarosław Gowin zapowiadał, że ma to być "głęboka nowelizacja". Ponadto centrala PiS każe też wypominać Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi i Robertowi Biedroniowi, jak głosowali ws. podwyższania wieku emerytalnego i nazywać ich "koalicją 67". I jeszcze chwalić skuteczność "tarczy finansowej", która ma chronić firmy przed bankructwami.
ladychapel2020.05.8 16:23
Gimby PRLu nie pamientajo... ale wszyscy pozostali - to fascynaci czasow PRLU i z sentymentem sluchaja i wierza w to co PiS. PRL+
Sylwester2020.05.8 16:34
Przekazy dnia to raczej w PO chodzą. Np. 10.04.2010 Radzio Sikorski wysyłał jak pamiętam.