25.01.19, 18:03Zdj. screen TVN24

Jerzy Bukowski: Czy Magdalena Adamowicz pogoni polityków?

Czy Magdalena Adamowicz pogoni polityków?

Wokół wdowy po prezydencie Gdańska Pawła Adamowicza rozpoczął się swoisty danse macabre przybierający formę proponowania jej na wyprzódki startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z jednej strony kusi Platforma Obywatelska, z drugiej nęci Robert Biedroń.

Nie minął jeszcze tydzień od pogrzebu męża, a Magdalena Adamowicz już poddana została wielkiej presji politycznej, co jest moralnie ohydne. Wiadomo przecież, że proponuje jej się wejście w politykę nie dlatego, że ma w tej materii jakiekolwiek kwalifikacje czy doświadczenie, ale wyłącznie z uwagi na nazwisko.

Mam nadzieję, że pani Adamowicz nie ulegnie tym niecnym podszeptom i z godnością oraz stanowczo odmówi mizdrzącym się do niej przedstawicielom różnych formacji politycznych. Gdyby postąpiła inaczej, uwłaczyłaby pamięci swojego małżonka.

Jerzy Bukowski

Komentarze

YARO2019.01.27 12:03
TAK SOBIE MYŚLĘ. GDYBY ONA KOCHAŁA MĘŻA, TO NIE MIAŁ SIŁ ABY, BĘDĄC W GŁĘBOKIEJ ŻAŁOBIE, TAK JĄTRZYĆ , OSKARŻAĆ! A PROPOS. NARODZIŁ SIĘ NA NASZYCH OCZACH KULT ŚW. PAWŁA OD 37 KONT...
Komar82019.01.26 15:48
Pozwolę sobie zwrócić uwagę na ilustrowane Wydanie Specjalne "Bieżących" nr 61, tutaj: http://infoprezesa.blogspot.com/  W rozdziale "Łono Abrahama, styczeń 2019", skrót telegraficzny brzmi:  "Zabójstwo Pawła Adamowicza - Droga Mleczna w żałobie - Adamowicz natchnieniem Europy - Paweł Adamowicz Wielki Największy - Subito Santo - Co wczoraj złe, dzisiaj dobre - Anita Gargas do pudła, za szarganie przenajświętszej pamięci Gdańszczanina Wszechczasów – Adamowicz... aferzysta wielki, mały, żaden (niepotrzebne skreślić) - Owsiak łka, Kościół szlocha – Dominikanin szybszy od Pana Boga i Sądu Ostatecznego – Media rządowe w totalnej żałobie (nie będzie Bitwy pod Kurskim) – Obrazki z pogrzebu - Tylko krowa nie zmienia przekonań, ale czy polityk daje mleko? – Przysięga Hipokrytesa – Ciało w Bazylice Mariackiej (na Wawelu za ciasno?)"  Po czym następują "szczegóły starannie przez redakcję ponumerowane". Jeden z nich jest poświęcony o. Wiśniewskiemu, który stracił nie tylko zimną krew, ale i… strach pomyśleć, rozum. Miejmy nadzieję, chwilowo.
olek2019.01.26 11:58
Na ganieniu polityków mową nienawiści - pod pozorem UWAGA : miłości bliźniego zna się najlepiej Pan Owsik... Który osobiście nawoływał do empatii i przemocy wobec polityków i to na swoim koncercie - już nie pamiętacie ??? - czego skutkiem jest, to co się stało również na jego koncercie z Adamowiczem - PROSZĘ TEGO POSŁUCHAĆ... mówi naćpanej młodzieży: pierd...ć polityków i nawołuje do empatii - a potem oni GINĄ www.youtube.com/watch?v=HX15P90isko Na koncercie - pod koniec na pożegnanie, owsik mówiąc między innymi pierdołami tak: "pier....ć polityków, kór.a, nie igrajcie z rockendrolem, etc " pan Owsik najwyraźniej GROZIł lub wzywał do czynów ??? Gdzie jest prokurator ??? a te koncerty nadal są legalne !!! ile świrów wdraża w czyn to co pan Owsik implementuje ???
MistrzŚwiataKombatantów2019.01.26 5:49
Już łasi się do świeżej wdowy. Bo gdzie pogrzeb, grób i trup - tam Bukowski zjawia się z propozycją zostania rzecznikiem postawienia pomnika albo zapisania martwej duszy do jednej z 3827 organizacji kombatanckich, które Bukowski obsługuje, napędza i nobilituje swoją obecnością.
Coco2019.01.25 22:08
M. Adamowicz od samego początku czuje wiatr w żaglach i jako wdowa czyje się doskonale, jakby śmierć Pawliczka uwolniła ją od kłopotów. Chyba nie ze względu na troskę o grób siedzi jeszcze w Polsce , czy na hejt, którego się rzekomo bała. Im szybciej powróci do Anglii tym dla wszystkich lepiej !!!
stanislawa2019.01.26 9:04
Do Stanow , bo tam nauke rozpoczela starsza corka. Bardzo mnie dziwi zachowanie , wyglada jakby zrzucila z siebie jakies jarzmo
Mirek2019.01.25 21:16
Ta kobita budzi u mnie złe przeczucia . Powiem tak . Baba atakuje ponieważ zauważyła że atak jest najlepszą formą obrony . A ona ma czego bronić .....oj ma . Podobne metody stosuje Bolek , Władek od tirów , Profesor były pierwszy sędzia . To stara zasada .
Laura2019.01.25 19:35
A niby jakich to polityków ona moze POgonić??Ja za chwile pogonia jak nie bedzie szczekać na PIS i Kaczynskiego
Piotr Nowak 2019.01.25 18:46
To dziwne że obie panie Gosiewskie poszły w politykę z prędkością meteorytu, a tu takie pieprzenie... A co by było gdyby
marta2019.01.25 18:51
Czy to też było 6 dni po pogrzebie?Nowak ten wpis to nawet jak na ciebie slaby.
Piotr Nowak 2019.01.25 18:57
"Politycy pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej chętnie widzieliby Magdalenę Adamowicz, na listach do Parlamentu Europejskiego – twierdzi portal braci Karnowskich." Czyli po pierwsze - twierdzi tak tylko kolejna pisowska szczujnia A p drugie to - oni mogą sobie chcieć- sama zadeklarowała że jak to się skończy to chce wyjechać. Z resztą brat Adamowicza też.
Jaro2019.01.26 0:05
Zostaw Nowaka w spokoju ;) Facet posiada em....patię poziom hard :D
Gwizda2019.01.25 20:32
Meteoroidu, gwoli ścisłości :) To pokazuje tylko, jak maleńką mądrością rządzony jest ten świat.
Jaro2019.01.26 0:08
Nawet nie wiesz jak wiele masz racji Jerzy ;D
stanislawa2019.01.26 9:01
Pierwsza zona w polityce byla nim zginal Gosiewski zas 2 zona weszla do pilityki 4 lata po smierci to tak gwoli uczciwosci