23.06.21, 09:30fot. yt/komisja europejska

Bundesliga oburzona, że UEFA nie chce walczyć z Orbanem?

Po uchwaleniu przez węgierski parlament zakazu promocji homoseksualizmu w mediach publicznych i szkołach oraz reklamowania tzw. „zmiany płci”, burmistrz Monachium Dieter Reiter, który chciał, aby stadion, na którym ma odbyć się dzisiejszy mecz drużyny węgierskiej i niemieckiej został podświetlony w barwach LGBT. Miałby to być protest wobec polityki Victora Orbana, który przeciwstawia się lewicowej rewolucji.

- "Przy okazji meczu Niemcy - Węgry chcemy wysłać widoczny sygnał solidarności do społeczności LGBT na Węgrzech, która cierpi z powodu nowego prawa przyjętego przez tamtejszy rząd" – napisano w oświadczeniu władz Bawarii.

UEFA zdecydowała, że nie wyraża zgody na takie działanie. Podkreśliła, że jest organizacją neutralną politycznie i religijnie. Zasady przyjęte przez UEFA stanowią, że w trakcie Euro 2020 stadion może być podświetlony jedynie w barwach narodowych reprezentacji, które właśnie rozgrywają mecz.

Ta decyzja organizacji piłkarskiej spowodowała niezadowolenie wśród niektórych klubów sportowych, wśród któych prym wiodą drużyny niemieckiej Bundesligi, m.in. VfL Wolfsburg, FC Augsburg, a także drużyny z Berlina.

UEFA zaproponowała natomiast, żeby stadion podświetlono kolorami LGBT w innym terminie - poza rozgrywkami.

 

mp/onet.pl/dorzeczy.pl

Komentarze

Tchórze rządzą Polską2021.06.23 13:25
No i co? Odważny Orban pokazuje prawdziwe oblicze męża stanu, jak walczyc o interes swojego kraju i obywateli, Nie bojac sie pohukiwań i grożenia palcem, czy rzekomej praworzadnosci, wbrew naszym skorupowanym maniniakom, tchorzom przy wladzy, chodzącym na pasku merkel, niszczących wlasny kraj.Zdrajcy!
Prawda2021.06.23 12:40
Niemcy przz Niszczenie rodziny Katolickiej zostali --Zniszczeni przez brak Dzieci ==Niemiec ma --Kota --Psa i 1 dziecko a Islam w Niemczech od 6 do 8 dzieci ====Niemcy Kaput --
Anonim2021.06.23 9:54
Ja wciąż nie wiem na czym polega "promocja i reklamowanie" zmiany płci. Prawaczki są tak niepewne swojej seksualności, że aż boją się że ktoś ich przekona do przerobienia się na kobietę czy jak?
Anonim2021.06.23 10:00
Niestety tak to u komunistów się zawsze odbywa najpierw zmiany mają dotyczyć tylko bezspornych przypadków. A jak się już na nie pozwoli to potem dotyka to wszystkich. Tak było z mordowaniem w Niderlandach i Belgii - najpierw eutanazja była tylko dla nielicznych cierpiących, a teraz jest już przymusowa dla niektórych niepełnosprawnych. Już nie pytają o zgodę.
co za anonimowy belkot2021.06.23 10:25
spoko z toba lewizna juz nie idze nic zrobic
taki2021.06.23 11:13
Ty głupa rżniesz? czy głupi jesteś??? a może masz problemy ze zrozumieniem niektórych zjawisk - w takim razie komentuj na pudelku.
Po 11 ...2021.06.23 9:45
Dwa kluby z Bundesligi, czyli FC Koeln i Eintracht Frankfurt już potwierdziły, że w środę, ramach protestu i jednocześnie solidarności z Monachium, ich stadiony zaświecą się barwami tęczy. Niewykluczone też, że do tej akcji włączą się pozostałe kluby z niemieckiej ekstraklasy. Media wymieniają w tym gronie VfL Wolfsburg, FC Augsburg, a także drużyny ze stolicy Niemiec. Zatem zamiast jednego kolorowego obiektu w stolicy Bawarii, świecić się będzie kilka, w całym kraju. Wobec takiego posunięcia ze strony klubów UEFA jest bezradna.
Anonim2021.06.23 9:48
ale co na to Greta - czy to ekologiczne tak marnować prąd i niszczyć planetę?
Anonim2021.06.23 9:50
ty geju jeden
lewacki belkot zboczenca2021.06.23 10:29
pasujesz na niemieckiego niewolnika co za miske ryzu bedze nadstawial odbytnice starym bezdzietnym hipisa bo nazisci przyjechali z kosmosu i zmusili niemcow juz nie pierwszy raz do robienia wojen i mordowanie ludnosci europejskiej
@Po 11 ...2021.06.23 13:08
Ile może w twoim zawodzie zarobić, tzn. kręcić się po stronach internetowych w poszukiwaniu "adekwatnych jenformacyji"? Chyba że robisz to z miłości do syna geja lub córeczki lesbijki. Ale czy nie marnujesz swoich lingwistycznych talentów?
Jaś2021.06.23 9:43
Tak, jak pisze robaczek, deutche to zakłamani zboczeńcy i szaleńcy. Zboczenia seksualne wydają się być głównym sensem ich życia. Ale żeby nawet stadiony dekorować kolorami przypominającymi o tej strasznej chorobie jaką są zaburzenia seksualne?
niemcy to angliki DNA2021.06.23 10:33
znajac historie to nie tylko zboczenia ale i bastjalskie mordowanie ludzi w europie nalezy do habby tych pseudogermanow co maja prawie zero germana w swoim DNA ale nazwiska niemieckie istny smiech
Zboczenia seksualne2021.06.23 9:43
...to objawy choroby psychicznej. Nie leczone prowadzą do zbrodni. Przypomnę: Ponad 70% WSZYSTKICH czynów pedofilskich dokonali pederaści. A tych jest PONIŻEJ 1% w społeczeństwie. Jakieś pytania? Walcie śmiało!
Jaś2021.06.23 9:46
Wkrótce do głosu we Francji i Niemczech a także w innych krajach dojdą do głosu partie muzułmańskie. One już doszły do głosu ale na razie na poziomie lokalnych i nieformalnie. Chociaż wiele francuskich samorządów już pozwala stosować szariat w strefach no-go. To będzie oznaczało kres wszelkich wynaturzeń seksualnych bo mahomety się nie szczypią.
muzumany to tez zbaoki2021.06.23 10:37
narazie muzumanie sie sprzedaja niemca i sa na ich uslugach widac to po druzynie pilkarskiej niemieckiej
robaczek2021.06.23 9:34
OJ WY TE IDEOLOGIE WSCHODU TO UWIELBIACIE JEDNAK :] ................. nadaja na komunistów a sami wprowadzają ich ideologie ........................................... nadaja na Putina....................... a wspieraja jego ruchy w UE ................................. wy tacy glupi czy zakłamani ??? ;;]