15.05.21, 08:55Fot. via wikimedia - domena publiczna / pixabay - comfreak

Były żołnierz wojsk specjalnych USA skazany za szpiegostwo na rzecz Rosji

Były członek Zielonych Beretów, specjalnej jednostki wojsk lądowych USA, został w piątek skazany na ponad 15 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji. Skazany przyznał się do ujawniania Rosjanom tajemnic wojskowych przez aż 15 lat.

Pochodzący z Gainesville w Wirginii 46-letni Peter Dzibinski (Debbins) został skazany na 15 lat i 8 miesięcy więzienia. Prokurator zażądał kary 17 lat pozbawienia wolności, obrońcy zaś wnioskowali o wymierzenie kary 5 lat pozbawienia wolności.

Obrońca Debbinsa argumentował, że jego klient wyrządził minimalne szkody armii amerykańskiej. Podkreślił ponadto fakt, że Rosjanie mieli wieloletnio szantażować Debbinsa, grożąc ujawnieniem jego orientacji seksualnej w czasach, gdy obowiązywała zasada „nie pytaj, nie mów” . Sam Debbins przedstawił się jako ofiara rosyjskiego wywiadu GRU oraz stwierdził, że przyznając się, naraził się na odwet.

Zdaniem prokuratorów to jednak jedynie wymówka. W rzeczywistości zaś Debbins był niezadowolony ze swej służby w armii i uważał się za "lojalnego syna Rosji".

Według prokuratorów już sam fakt, iż żołnierz sił specjalnych zgodził się zdradzić swój kraj, jest tak samo szkodliwy jak każda konkretna informacja, którą zdradził.

Współpraca Debbinsa z rosyjskim wywiadem rozpoczęła się w 1996 roku i trwała 15 lat. Wtedy Debbins studiował jeszcze na Uniwersytecie w Minnesocie. W późniejszych latach przekazywał szczegóły dotyczące działań swojej jednostki sił specjalnych za granicą oraz nazwiska innych członków sił specjalnych. Do armii wstąpił w 1998 roku.

Wynagrodzenie Debbinsa było symboliczne. Początkowo zaoferowano mu 1000 dolarów w gotówce, ale odmówił ich przyjęcia. Na jednym ze spotkań przyjął butelkę koniaku i rosyjski mundur wojskowy.

jkg/tvp info

Komentarze

heniek2021.05.15 13:58
kretyn Polski to niezwykły debil
kapitan NKWD2021.05.15 17:52
To ruski przodek kretynie.
Randka już teraz, teraz ...2021.05.15 11:35
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Sex randka2021.05.15 10:26
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy si
Foster2021.05.15 9:54
Nie pasuje mi ten opis na szpiega. Co widział dobrego w Rosji ?. Czyżby robił to z przekory ?. Nie interesowały go żadne gratyfikacje.
JM2021.05.15 9:35
Amerykanie się nie cackają z tymi, którzy działają na szkodę państwa. U nas niestety brak zdecydowanego działania przeciwko tym, którzy zdradzają naszą Ojczyznę (może w inny sposób) ale żądają kar na Polskę, podpisują różne paszkwile przeciwko Polsce, urządzają wycieczki do Brukseli by oczerniać naszą Ojczyznę!!! W polityce wewnętrznej robią wszystko aby zamącić ludziom w głowach, dopuszczając się w tym celu kłamstw. Czy to nie jest zdrada? Czy takie czyny nie powinny być karane? Ile razy zboczeniec Biedroń szkalował i szkaluje Polskę!? Co robią inni z totalnej bandy??? Nowy Ład powinien obejmować totalną walkę z rodzimymi zdrajcami, sprzedawczykami Polski. Powinien uwzględniać reformę wymiaru sprawiedliwości bo bez tego nie widzę możliwości realizacji ambitnych i przemynych celów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.15 9:21
miejmy nadzieję że i my doczekamy wyroków za szpiegostwo na rzecz Rosji dla szMacierewicza i parchatego szpiona rydzyka!