15.07.20, 12:12Piotr Waglowski (VaGla) Wikipedia Domena Publiczna

Bzdury i fake newsy powielane przez media wokół bonu turystycznego!

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny przychyliła się pozytywnie do poprawek Senatu i bon turystyczny obejmie dzieci rodziców, którzy pracują poza granicami Polski. Komisja odrzuciła rozszerzenie bonu na osoby starsze czyli emerytów i rencistów. Niestety, część mediów i osoby poruszajacę się w sferze internetu takie nieprawdziwe przecież informację ostatnio zaczęli powielać. Podnosi się, że rząd oszukał emerytów. Podkreślić należy, że projekt autorstwa prezydenta obejmował tylko i wyłącznie dzieci. 

Komisja w sprawie bonu turystycznego przychyliła się do poprawek Senatu w sprawie bonu dla dzieci rodziców pracujących za granicą i mają tam zapewnione zasiłki. Co ważne, Podkreśla się, że jest to dobra poprawka, zwłaszcza, że ma poparcie prezydenta i rządu.

Co ciekawe, Komisja odrzuciła poprawkę, by bonem mogły się rozliczać takie podmioty jak. np. przewodnicy, czy organizatorzy spływów kajakowych.W sieci niestety w związku z bonem są  powielane nieprawdziwe informacje, jakoby rząd miał oszukać najstarszych obywateli.  Podkreślić należy, że od samego początku w zamyśle prezydentai projekt zakładał wsparcie dla dzieci.

Ważne informacji o bonie turystycznym są takie, że on będzie przysługiwać bez patrrzenia na dochody, podobnie jak przy 500 plus. Świadczenie w formie bonu - w wysokości 500 zł - będzie należało się m.in  osobom pobierającym świadczenie wychowawcze 500 plus Zaznaczyć warto, że dla dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie dwa razy wyższe czyli otrzymają oni 1000 zł.

Dane Ministerstwa Rozwoju mówią o tym, że  z bonu skorzysta ok. 6,5 mln dzieci 

Rr,wpolityce.pl,

Komentarze

Natalja Siwiec2020.07.16 9:32
Pierwszym fucknewsem jest to, że wogóle będzie ten bon. Duda już wygrał więc temat nie podlega dalszej dyskusji.
Seks kamerki2020.07.15 17:06
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.15 13:59
Z całego kraju napływają zapewnienia od suwerena , że lubimy pana prezydenta dudę! Pałac prezydencki jest zasypywany deklaracjami indywidualnymi i zbiorowymi, Gmina , która wyśle najwięcej polubień dostanie przydział specjalnej farby do malowania trawy na zielono.
jarek k.2020.07.15 13:51
Kłamczuszki z frondy... ;-)
Jacek2020.07.15 12:37
PIS coraz bardziej skręca w stronę socjalizmu. Socjalizm i słabe, niewydolne, podatne na wszelkie naciski, zbiurokratyzowane państwo to mieszanka destrukcyjna. Niestety, jak pokazały wybory, nie ma ucieczki z tunelu, na końcu którego jest katastrofa. Nie to, że trzask byłby lepszą opcją. Byłby jeszcze gorszą. Tylko żal, że nie mogą powstać elity przerywające ten węzeł gordyjski. Tragedia grecka musi trwać do epilogu.
Tomasz2020.07.15 13:12
... w stronę narodowego socjalizmu