08.07.14, 14:29

Carrefour promuje radykalny islam

W ofercie można znaleźć książki wydawnictwa Al Bourag, znanego z rozpowszechniania klasyki islamu sunnickiego, malikickiego i salafistycznego, w tym „Księgi Dżihadu”. Sieć dystrybuuje też publikacje saudyjskiego szejka, Abu Bakara el Jazâïrî zatytułowane „Droga Muzułmanina”. Można w nim przeczytać o obowiązku wyznawców Allaha wytępienia wszystkich niemuzułmańskich religii. Propagowanym środkiem do osiągnięcia tego celu jest przemoc, w tym ataki zbrojne. Zaleca się też kamieniowanie lekkomyślnych żon i homoseksualistów. Inny autor, imam Nawawi w książce „Ogród Świętych” nawołuje do rozpoczęcia na całym świecie walki o islam i praktykowania niewolnictwa.

W lokalnej społeczności natychmiast rozpoczęły się protesty domagające się natychmiastowego wycofania ze sprzedaży tego rodzaju islamskiej literatury. Pod petycją zamieszczoną w internecie możemy przeczytać: „Carrefour promuje gwałt i nienawiść. Nawołuje też do wojny religijnej. Przedstawiciele sieci są gotowi zrobić wszystko, by tylko zwiększyć zyski działu księgarskiego”.

ME

Komentarze

anonim2014.07.8 14:39
Po co chodzic do supermarketów mamy przeciez osiedlowe sklepiki.Bazary.Tam sie nie nabawimy głupot.
anonim2014.07.8 15:15
Problemem jest raczej brak porządnych książek. Przecież nikt nie każe czytać "Księgi Dżihadu" a tym bardziej wcielać ją w życie. Wolność słowa oznacza także wolność propagandy. Trzeba wierzyć w ludzi, lub Boga, albo ściśle kontrolować obywateli, co jak wiemy z historii a także z różnych antyutopii jest nie tylko niemoralne, ale także niemożliwe.
anonim2014.07.8 15:43
We Francji mieszka b. dużo muzułmanów..........więc zwabiają w ten sposób klientów...............
anonim2014.07.8 17:08
a czy można kupić tam Mein Kampf? to chyba taki niemiecki dżihad (mahometanie tłumaczą to jako moja walka - czyż nie?)
anonim2014.07.8 17:19
@Prof. CzęstochowskiPoeta Masz rację i efekty wyjdą w starości.
anonim2014.07.9 11:24
ale ten sklep jest beznadziejny tam stary towar sprzedają i najgorszej jakości