11.01.18, 12:45

Cejrowski ostro do posłów ws. aborcji: ,,NIE BĄDŹCIE BYDLAKAMI''

Podróżnik Wojciech Cejrowski zabrał głos w sprawie panującego w Polsce ,,kompromisu'' aborcyjnego. Wezwał rządzących do jednoznacznych decyzji na rzecz życia - i zrobił to w bardzo mocnych słowach.

,,Zabijanie dzieci bez względu na przyczynę jest zawsze zbrodnią. Nie da się usprawiedliwić niczym, nigdy. Do posłów mówiłem w kontekście tej ustawy: NIE BĄDŹCIE BYDLAKAMI. A przy okazji nie bądźcie tchórzami. Sam się urodziłeś zdrowy, bo miałeś szczęście. Teraz uratuj chorych'' - napisał Cejrowski na Twitterze.

W ten sposób podróżnik włączył się w debatę towarzyszacą pracom parlamentarnym nad ustawą ,,Zatrzymaj Aborcję'', której głównym celem jest wyeliminowanie tak zwanej przesłanki eugenicznej, pozwalającej dziś na zabijanie dzieci chorych, zwłaszcza chorych na zespół Downa.

Według komunikatów przekazywanych opinii publicznej ze strony władzy, ustawa ta ma zasadnicze poparcie zarówno samych posłów, jak i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Za jej przyjęciem optuje także Episkopat, zwracając zarazem uwagę, że na pewne mankamenty projektu, zwłaszcza niedostateczną ochronę choćby dzieci poczętych w wyniku czynu zabronionego.

mod