21.11.19, 15:44Zdj. Policja.pl

Cela plus: Seksafera podkarpacka. Zatrzymano 4 funkcjonariuszy

"Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie przychylił się do wniosków prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec czterech funkcjonariuszy służb zatrzymanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Orzeczenie sądu dotyczy czterech osób zatrzymanych 18 listopada: obecnego Naczelnika Zarządu w Rzeszowie CBŚP - Piotra J., byłego Naczelnika Zarządu w Rzeszowie CBŚP - Krzysztofa B., byłego Naczelnika Zarządu w Białymstoku CBŚP i jednocześnie byłego funkcjonariusza Zarządu w Rzeszowie - Damiana W., a także byłego Dyrektora Delegatury CBA w Rzeszowie - Roberta P.

Sprawa dotyczy przyjmowania łapówek przez funkcjonariuszy publicznych (w tym policjantów) w zamian za ochronę seksbiznesu ukraińskich sutenerów na Podkarpaciu. Wszystkim czterem zatrzymanym prokuratura przedstawiła zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz przyjęcia korzyści majątkowych i osobistych.

Dotychczas ABW w tej sprawie zatrzymała 16 osób, w tym Daniela Ś., byłego Naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu w Rzeszowie CBŚP. Śledztwo prowadzi Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

Dyżurni oprawcy DO RO.2019.11.22 15:14
Kiedyś Polityka była sprawowana przez arystokrację i ludzi wysokiego stanu, stać ich było na pałace, haremy i inne tematy, za które nie musieli ani płacić ani załatwiać koneksji ani się bać VHS i DVD.... a co mamy dzisiaj?????? Ja się pytam, co zrobiły służby chroniące Polskę przed dmuchaniem w naszą kaszę przez tych i tamtych??? Kto za to odpowiada???
Jacek 2019.11.21 17:02
Wszyscy, co bardziej kumaci, wiedzą że w aferę podkarpacką są zamieszani chłopaki z PSL, PO, byłej policji, CBA, CBŚ i tutejszy biznes, a nawet ksiądz, który robił za przechowalnie lewego szmalu i złota. Wszystkie większe sprawy załatwiane przez byłych i obecnych działaczy PO-PSL kończyły się doopcingiem, a burdelbracia z Ukrainy nagrywali kompromaty dla siebie - mafii, naszych skorumpowanych kolegów wyżej wymienionych i sepcsłużb Ukrainy a kto wie czy nie Rosji, bo takie rzeczy to wspaniały materiał do "pertraktacji". Głodni uciech gonili ze śliną na wierzchu jak przypomnieli sobie o własnej babie a pomyśleli lasce z podgoloną .... wiadomo czym. Podciąganie pod to Kuchcińskiego jest zwykłym kitem, bo po pierwsze, Kuchciński, a przecież o ukraińskich domach uciech, wiadomo na Podkarpaciu od 20 lat, musiałby być idiotą żeby tam iść, będąc osobą publiczną i wiedząc że jest na cenzurowanym, jako pisowiec (wtedy co mu się coś zarzuca PiS był w opozycji. A druga sprawa, to jak coś na niego mają, to dlaczego nie pokazali przed wyborami, które dla zarówno jak dla PO tak i dla PiS były jednym z najważniejszych ? Powiedzieć, że się ma na kogoś taśmy, ale się ich nie pokaże to argument poziomu dzieci z pierwszych klas gimnazjum. Masz dowód na Kuchcińskiego to dawaj, jak nie masz - zamknij ryj, bo pomawianie to też przestępstwo. Ciekawe że nikt w TVN tak nie powie, ale za to na forach to anonimowych setki trolli, którzy widzieli ale nie pokażą, albo wiedzą że nagrania na Kuchcińskiego są, ale ktoś jej ukradł.... No, bez jaj, takie kity to lemingom na grillu można sprzedawać, albo KODziarzom w TVN
Agnieszka2019.11.21 16:46
Jeżeli słusznie zostali aresztowani, to czy seksbiznes tych Ukraińców był chroniony przez najwyższe władze policji na Podkarpaciu czy za tą ochronę awansowali na funkcje naczelników? Istotna ta kolejność i proces przyczynowo skutkowy, bo nie wiadomo czy w grę wchodzi korupcja policjantów na wysokim szczeblu czy kontrwywiad powinien się zająć tym pod czyim wpływem, kto i za co ich awansował. Zakładam, że nie chodzi o to, że lecą głowy, bo jakiś przełożony nie wiedział, co w terenie robią jego podwładni, ale że sam w coś czynnie czy świadomie był zaangażowany.
MirekT2019.11.21 16:39
Piotr Nowak, przestań brać tabletki antykoncepcyjne, bo to niezgodne z Nauką Kościoła !! Proboszcz, z wikarym cię oszukują, że zajdziesz po wizytach na plebanii !!!!
Jasiek2019.11.21 16:34
Że zapytam, a gdzie byli funkcjonariusze ABW gdy dwaj obywatele Ukrainy handlowali na terenie Polski żywym towarem, prowadzili burdele, nagrywali innych wysokich rangą funkcjonariuszy polskiego Państwa, szczególnie, że zeznania świadków były znane organom Państwa już od 10 lat.
Zyg2019.11.21 16:12
No dobrze, a co z łapówkarzem Tomkiem ?! Grodzki marszałkiem senatu, bo już myślałem, że Borusewicz marszałek samolocik będzie rządził w senacie z pupilką szefową senatu Ewą Polkowską, której dawał wysokie (800 tys. zł) premie (nie wiemy jeszcze czy ona mu też dawała). O Grodzkim słyszymy, że jest lekarzem łapówkażem, dyrektorem szpitala, którego zadłużył na kilkadziesiąt milionów zł i postawił go na skraju bankróctwa . Szpital w końcu zbankrutował ! Ciapa, fajtłapa, przygłup ekonomiczny i łapówkarz, jak wszyscy z PO. Taki osioł jest marszałkiem senatu ?! Ręce opadają ! profesor Grodzki (nie, nie mąż Anny grodzkiej) ze Szczecina ma dom, mieszkanie i działkę budowlaną, jeździ luksusowym Jaguarem XF i posiada setki tysięcy w zł i obcych walutach $, €, Fr i papierach wartoćciowych . Ciekawe skąd ? Krzysztof Wyszkowski: Targowica kontratakuje! Grodzki to matoł, a właśnie na takich opiera się trwanie sowietyzmu. Nie chciał cytować Jana Pawła II, bo język by mu zesztywniał.
PePe2019.11.21 16:09
O ku-rw-a - dzieje się na podkarpaciu - oj dzieje ! Platfusy już czują, że nie wrócą do władzy, więc kradną co się jeszcze da i gdzie się da !
Marcin №2019.11.21 16:01
Świetna robota... no to teraz brac się za pewnego Tadzia, byłego marszałka sejmu ;P Ten to dopiero lubi 14nastki.... papiery na niego są w Kijowie oraz Moskwie To co on może... pomerdać palcem w bucie ;) Polska, to stan umysłu... najwięksi notable, to zwykłe burdeltatusie
zz2019.11.21 16:34
chyba byłego marszałka województwa pana K. z PSL, a nie sejmu, no chyba że Jasiu B., też z PSL, był marszałkiem sejmu, ale jakoś nie przypominam sobie