16.05.21, 18:20Screenshot Youtube

Cezary Kaźmierczak: Nowy Ład, nowe podatki

Z ogłoszonych wczoraj propozycji w środowisku przedsiębiorców największe poruszenie wywołało zwiększenie podatku dla działalności gospodarczych (DG) z 19% na 28%. PIS tradycyjnie ukrywa podwyżkę podatków pod innym tytułem – tym razem 9% «składki zdrowotnej»” - czytamy we wpisie Cezarego Kaźmierczaka na Facebooku.

Jak stwierdza autor tekstu:

Nie mamy tego jeszcze dokładnie policzonego, ale wszelkie szacunki wskazują, że ta podwyżka nie ma charakteru fiskalnego, a polityczny. Ogólnie budżet na tym nie zarobi. Jej celem jest pozyskanie sympatii 18 milionów podatników poprzez niewielkie, ale jednak, obniżenie im podatków poprzez wprowadzenie dość radykalnej w stosunku do obecnej, kwoty wolnej od podatku (30 tysięcy) i II progu podatkowego (120 tysięcy)”.

Ocenił, że to bardzo drogie, a sfinansować to mają przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą jako osoby fizyczne, ponieważ podatki dla nich mają wzrosnąć drastycznie, o 50%.

Dalej dodał:

Sposób potraktowania przez rząd pracowników ws. tzw. «składki zdrowotnej» vs. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą wskazuje też, że rząd chce wypychać ludzi z samozatrudnienia na umowy o pracę. W niektórych przypadkach może to być trudne – bo osoby te korzystają z tej formy nie z powodów fiskalnych, ale z powodów, że po prostu nie ma dla nich zajęcia na umowę o pracę”.

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ocenia, że już dawno powinno dojść do zmiany opodatkowania, ponieważ najniższe wynagrodzenia oraz najmniejsza działalność w Polsce były i są drastycznie opodatkowane. Dodał, że Polska powinna tę strukturę powoli zmieniać o 2004 roku, jednak nic w tej sprawie nie zrobiono, a PiS zabiera się teraz za to zbyt radykalnie.

Cały wpis można przeczytać poniżej:

za: Facebook

Komentarze

Maciej Piwowar2021.05.17 11:19
CEZARY dlaczego Emeryt ,Rolnik ,Robotnik ma BIZNESOWI opłacać podatek ZDROWOTNY.Was powinno się obciążyć 49% podatkiem.Czas Jasine Izraelitów ,władców biznesu się kończy.
XD2021.05.17 8:54
Czyli o tym jak PiS dyma klasę średnią, żeby trzymać wieś w swoich złodziejskich szponach. Socjaliści i złodzieje.
cam2021.05.17 7:16
To będzie eksperyment na miarę światową. Próba budowy nowej "klasy średniej" za pomocą transferów socjalnych....
nie ślepy2021.05.17 0:54
Dziwne jest to, że Morawiecki jedzie w Polskę, żeby przekonywać ludzi do "nowego ładu"? Skoro, jest to takie cudowne dla wszystkich, to powinno się to wprowadzić natychmiast!? Ale z tego co już tu widać w tym artykule, to jak zwykłe przecież ktoś za to wszystko musi zapłacić, prawda? No chyba, że ktoś durny wierzy, że jest coś na tym świecie za darmo?!
Zarabiaj na Crypto Darmowa nauka !2021.05.16 21:52
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.bitcointime.com.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
To tylko jest proste złodziejstwo!2021.05.17 1:37
Uwaga!... Te krypto- waluty, to jest wielka ściema! ... Chcą ludzi łatwowiernych oskubać z kasy na kontach bankowych! ....Jak tylko zainstalujesz aplikacje, będą znać twój nr konta i hasło! Wtedy szybko sobie przeleją waszą kasę! .... Nie dajcie się nabrać na jakiś zarobek!.....
hehehe2021.05.17 10:00
Zasada jest prosta, jeśli ktoś przychodzi do Ciebie mówiąc, że fatygował się po to żebyś Ty zarobił to trzeba od razu gnoja w mordę lać :-)
Po 11 ...2021.05.16 21:35
PiS to klasyczna partia socjalistyczna. Transfery społeczne, państwo opiekuńcze, dowartościowanie tych co nie potrafią się wykształcić i samodzielnie zarobić na rodzinę. A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą ... to znaczy ... a wszystko okraszone propagandą sukcesu, "wielkimi" inwestycjami i nadętą narodową narracją. PRL bis. Tylko Gierek mniejszy ...
Po11...2021.05.17 1:25
Wiem coś komunistach i socjalistach. Byłem jednym z nich, w sercu dalej jestem. Raz czerwony pająk, na zawsze czerwony pająk. Moje żydostwo ma tym decydujący udział.
No widzisz Lechu Keller?2021.05.17 1:52
Teraz jako "Po11", Lechu jawnie przyznałeś się kim jesteś! -----Tylko to potwierdzasz co wiemy, ------- że jesteś starym ponad 70...letnim żydowskim ateistą i komuchem, byłym SB-kiem ! ------- Wiemy też że jesteś w w rejestrze IPN, ------ nawet masz swój nr ewidencyjny w kartotece. ------ Podawałeś go dawniej we wpisie /mam go nawet zapisany/!.... Pisałeś wtedy też, brzydko na siebie,------- że jesteś kawał... sku ....na. ! Pisałeś też, co dzieciom robiłeś!... Nie wyprzesz się niczego! ------ Podawałeś stosowane twoje nicki /mam je też/.
bo im się należy buhaha2021.05.17 6:56
cyt "...dowartościowanie tych co nie potrafią się wykształcić i samodzielnie zarobić na rodzinę."
XD2021.05.17 9:03
Za ciężką pracę należy się wynagrodzenie, a PiS zamiast inwestować w wykształcenie wiejskiej dziatwy zabiera tym, którzy ciężko na swoją karierę pracowali. I rozdaje tym którym się nie chciało. Socjaliści i złodzieje. Od 18 roku życia pracuję w swoim zawodzie, po 13 latach dorobiłam się całkiem niezłej pensji i nikt mi w tym nie pomagał – na studia musiałam zapracować sobie sama. I teraz wchodzi prezes cały na biało i mówi, że mam oddać te lata pracy w postaci wyższego podatku na rzecz tych którym nie chciało się pracować na swój rozwój zawodowy. I znów "rodzina" jest uprzywilejowaną komórką społeczną, a nie obywatel. Im więcej gówniak•w tym większe zarobki. Brawo – rozkładajcie nogi za pieniądze.
edi2021.05.16 19:22
Firmy jednoosobowe maja placic zus od przychodu, jak to sie ma do bogaczy placacych Podatek CIT 9%? sk..ny liberalne okradajace srednia klase, doprowadzajac do upadku na rzecz korporacji wielkich firm. w Pis rzadza peowcy jak morawiecki, duda, glinski, duda wszyscy sa liberalami nalezacymi do PO..nowy przekret masonerii, a nie nowy ład.
matis892021.05.16 19:05
Przypominam, szatanistyczny PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Anonim2021.05.16 18:50
Amantadyna za 10 zl dziala jak remdesivir za 10 tys, dobrze lub wcale. Mimo wiekszych od lat nakladow na sluzbe zdrowia, poprawy nie widac wcale. Ostatnio preferowane leczenie przez telefon. Kiedys przychodnie byly pelne i wyrabiano. Od lat sa rozne limity i placz ze nie wyrabiaja. I tak samo nie wyrabiali jak bylo dziennie 300, glownie bezobjawowych, zakazen. Nie brak wsrod ludzi pozytecznych idiotow ktorzy chca na poczatek by kandydaci do parlamentu przechodzili badania psychiatryczne. Niedlugo z kazdego zdrowego zrobi sie wariata a prawdziwych wariatow nazwie reformatorami niosacymi oswiecenie.
Anonim2021.05.16 18:41
J. Kaczyński i M. Morawiecki to tacy sami socjaliści, jak NWO, więc czego można po nich spodziewać? jedynie Wielkiego Resetu? Światowego Komunizmu? a zatem, likwidację takich przedsiębiorców, jakich reprezentuje C. Kaźmierczak?
Anonim2021.05.16 18:55
PiS programami pomocowymi prowadzi nas do światowego komunizmu - sprowadzi nas do hodowlanej farmy ludzi? obudźcie się?
Anonim2021.05.16 19:12
i to jest wlasnie ten nowy lad. Lekarze i psycholodzy maja coraz wieksza wladze. Zeby jeszcze byli to prawdziwi fachowcy a nie sprzedajne szmaty lub pospolite durnie brane za ekspertow. Te wszystkie zboczenia i inne kwarantanny to tylko test na ile ludzie sa tepi by pozniej zaakcepotwac nowy lad swiata. Dawno mowie - murzyni ostatnia nadzieja bialych
Anonim2021.05.16 18:36
Nie wiem, czy zdolni jesteśmy do buntu. Polacy kiedyś byli odważni [WYWIAD] ......... https://nczas.com/2021/05/14/andrzej-sosnierz-powody-odejscia-z-pis-plany-polityczne/
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.16 18:29
Nowy ukŁad to propaganda jak za peerelowskiej komuny. Wolska to PRLpis, tyle że marksizm i leninizm zastąpili katolickim kołtuństwem, które wyznaje wiocha!