25.04.14, 09:42Cezary Pazura (fot. Marlena Bielińska/oficjalny fanpage Cezarego Pazury na Facebooku)

Cezary Pazura: Gratuluję Palikotowi i Millerowi. Pokazali poziom...

Po Niedzieli Wielkanocnej nadchodzi Niedziela Kanonizacji Karola Wojtyły. Papieża Polaka Jana Pawła II. Kolejna Wielka Niedziela dla większości Polaków. Szkoda, że nie dla wszystkich...” - żałuje Cezary Pazura, który znowu zaskakuje swoim wpisem na Facebooku.

Wszyscy jeszcze pamiętamy opinie znanego aktora na temat tęczy na pl. Zbawiciela, tymczasem Pazura zabiera głow w kolejnej ważnej dla nas sprawie. „Z tej okazji (kanonizacji – przyp. red.) Papież Franciszek wygłosił orędzie do Polaków, w którym podziękował narodowi polskiemu za "dar Jana Pawła II". Zwrócił uwagę z właściwą sobie przenikliwością i wdziękiem, że zanim Karol Wojtyła "wyruszył na drogi świata do służby Chrystusowi i Kościołowi", dorastał w Polsce. W Polsce kształtowało się jego serce, które potem rozszerzyło się na wymiar powszechny. Papież pozdrowił i błogosławił wszystkich Polaków, również tych, którzy nie należą do Kościoła katolickiego” - napisał Pazura.

„Moje serce , wrażliwość i umysł również kształtowały się w mojej kochanej Ojczyźnie. Tym bardziej moje serce, wrażliwość i umysł nie mogą ogarnąć, czemu Parlament w moim kraju nie stać na sformułowanie kilku ciepłych i radosnych słów w związku z tak doniosłą sytuacją? Przecież to nasi wybrańcy. Najlepsi, najmądrzejsi, najbardziej roztropni spośród nas!” - argumentuje aktor.

„Wielkość człowieka poznaje się po jego gestach i czynach. Gratuluję zatem Panom Palikotowi i Millerowi ich gestu. To właściwy dla nich poziom na jaki mogli się wspiąć w chwili tak ważnej dla całego świata nie tylko ludzi wierzących , ale przede wszystkim ludzi MYŚLĄCYCH” - napisał Pazura, dodając krótki P.S. - „Niech się święci Pierwszy Maja. Sztandar wyprowadzić. Amen”.

Beb

Komentarze

anonim2014.04.25 9:47
Jak można zakłócać takie wielkie święto WSZYSTKICH POLAKÓW. Czy w Polsce musimy niszczyć wszystkie nasze osiągnięcia i wszystko z czego możemy być dumni?
anonim2014.04.25 10:02
Szacunek do życia i dokonań Jana Pawła II nie musi iść w parze z wiarą w cuda ani świętych. Kanonizacja jest wydarzeniem religijnym, a nie państwowym, dlatego nie uważam za konieczne, aby Sejm w jakikolwiek sposób odnosił się do tego wydarzenia. "Jeżeli już chcemy uczcić Karola Wojtyłę, to uczcijmy go jako osobę, jako człowieka, który przyczynił się do tego, że odzyskaliśmy w 1989 roku niepodległość, a nie czcijmy jakichś faktów religijnych, bo nie od tego jest Sejm - tłumaczył rzecznik TR Andrzej Rozenek." Moim zdaniem - wyjątkowo rozsądne słowa. Rozdział państwa od religii (wszystkich) chyba nikogo nie obraża, ani nie deprecjonuje dokonań papieża-Polaka?
anonim2014.04.25 10:09
@arbiter Rozgoryczony jesteś, że Posłowie na co dzień nie kierują się nauczaniem Jana Pawła II. Jakie to miłe.
anonim2014.04.25 10:11
@Prof. CzęstochowskiPoeta - czy można jakiegoś linka? Kiedyś Canal+ był płatny, a nie każdy ma kasy jak lodu.
anonim2014.04.25 10:11
Jan Paweł II był najwybitniejszym polakiem XX wieku. Niektórych jednak zaślepia ideologia. Nie potrafią spojrzeć szerzej i wyjść ponad swoje zaściankowe i małostkowe uprzedzenia.
anonim2014.04.25 10:28
Częstochowski, zdecydowanie nie chodź do kina. Szkodzi ci ! Człowieku ! aktor, rozumiesz ? może zagrać wszystko. Tak że nie rżnij głupa.
anonim2014.04.25 10:29
@O.Tomasz "święto WSZYSTKICH POLAKÓW" - nie wszystkich, bez przesady.
anonim2014.04.25 10:34
Proste ścierwa komunizmu żyja .Nie zrobiono dekomunizacji i teraz kwitną kwiatki. Dobrze że nie w większości. Przecież takich ludzi nie stać na gest dobrej woli.Do tego potrzeba miec coś pod sufitem.
anonim2014.04.25 10:39
Polak Polakowi wilkiem! Inne narody potrafią się wspierać gdy chodzi o interes narodowy, Polacy potrafią się tylko kłócić. Podobno jesteśmy katolickim narodem? Gdzie więc przykazanie miłości bliźniego, którego wymiernym wyrazem jest szacunek i współpraca?
anonim2014.04.25 10:51
częstochowski gościu jesteś malutkim człowieczkiem...;) ;)
anonim2014.04.25 11:24
@Poeta - no faktycznie, parę lat do tyłu, ale fajny odcinek:-)
anonim2014.04.25 12:17
@wierzacy123 Może znasz preambułę do konstytucji?Może w sejmie jest reprezentacja większości Polaków? Więc twoje wywody sa nijakie na tle politycznym. Daja natomiast do myślenia że jak ty będziesz w sejmie, to i większość będzie musiała cię słuchać. A skoro dyskutujesz jako mniejszość to patrz na większe kałuże bo w nie wpadniesz.Wprawdzie nie utoniesz, ale niewinnego możesz obryzgać błotem.
anonim2014.04.25 14:17
@AirWolf Usmiejesz się ale znam. A ty kolego poczytaj! KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r. PREAMBUŁA W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.
anonim2014.04.25 14:28
Panie Pazura a kim Pan jest zeby pouczac innych ?- Dla mnie jest Pan kiepskim komediantem, napewno nie aktorem. Pan sie okresla jako czlowiek wielkiej wiary ? co nie przeszkadza Panu zmieniać żony jak rękawiczki- Jest i pozostanie Pan żąłosny.
anonim2014.04.25 15:08
@temida No i co z tej preambuły wynika? Że obywatele Rzeczypospolitej są zarówno wierzący w Boga, jak i niewierzący? To chyba oczywiste. Że nasza kultura jest zakorzeniona w chrześcijańskim dziedzictwie? Nie da się zaprzeczyć. I to by było na tyle.
anonim2014.04.25 16:23
Po prostu ich małostkowe uprzedzenia są większe niż zdroworozsądkowa ocena wielkości Jana Pawła II.