20.10.14, 18:23Janusz Korwin-Mikke (fot.Facebook)

Chce rządzić Polską, a nie potrafi własną partią

Partyjny sąd Kongresu Nowej Prawicy unieważnił w nocy z niedzieli na poniedziałek ostatni konwent partyjny. Wówczas wybrano nowe władze ugrupowania, między innymi Przemysława Wiplera na pierwszego wiceprezesa. Z kierownictwa wyleciało też wówczas kilku długoletnich współpracowników Korwin-Mikkego, m.in. Stanisław Żółtek.

W ocenie niektórych komentatorów konwent ów był zwycięstwem samego Korwin-Mikkego, dając mu większą realną władzę w partii, choć sam zainteresowany sprzeciwiał się takim interpretacjom.

Tak czy inaczej Partyjny Sąd Naczelny, jak pisze Anna Dąbrowska na łamach „Polityki.pl”, uznał na wniosek partyjnej komisji rewizyjnej konwent za nieważny.

„Kiedy w partii jest więcej niż tysiąc członków, a po sukcesie wyborczym do PE przekroczyliśmy tę granicę, to decyzje na konwencie mają prawo podejmować wybrani delegaci, a nie – tak jak to się odbyło – wszyscy członkowie KNP, którzy przyjadą na konwent” – powiedziała osoba związana z partyjnym sądem.

Przemysław Wipler, co ciekawe, o decyzji partyjnego sądu dowiedział się dopiero… od dziennikarzy „Polityki”. Stwierdził, że nie ma się czym przejmować, bo w tym tygodniu jego partia składa do Krajowego Rejestru Sądowego postanowienia z konwentu – a tylko ten sąd ma rzeczywiste prawo wypowiedzieć się na temat ważności tamtych decyzji.

Wipler dodał, że jeżeli sąd podtrzymałby decyzję o nieważności konwentu, to… Janusz Korwin-Mikke może rozstać się z Kongresem Nowej Prawicy i założyć kolejną już własną formację.

bjad/polityka.pl

Komentarze

anonim2014.10.20 18:31
PiS wysyła - jak ZAWSZE - swoich emisariuszy, aby przekupstwem, szantażem, intrygami rozwalali od wewnątrz partie prawicowe. Który to juz raz?
anonim2014.10.20 19:07
kolejna kompromitacja i ci faceci chcą mieć wpływ na nas?
anonim2014.10.20 19:08
Na litość Boską! Co za tytuł! Ludzie z Frondy, jak was naprawdę szanuję za to co robicie dla wiary i Kościoła. Myślałem, że nie będę musiał tego mówić, ale mówię: w ślepym, idiotycznym, chamskim, prymitywnym i bezrefleksyjnym popieraniem PISu i pluciu na Korwina przekraczacie wszelkie granice wazeliny i przyzwoitości. Opamiętajcie się lizusy!
anonim2014.10.20 20:04
PiSiarstwo już kupiło sobie agenciaków w NP. Znowu.
anonim2014.10.20 20:10
Fronda, aby tylko opluć Korwina znowu "brzydko się chwyta" :) Sam Korwin-Mikke orzeczenie Sądu Naczelnego skwitował: "Albo jesteśmy Partią Prawa i szanujemy orzeczenia Sądów – albo nie…(...) Stwarza to tylko kilka drobnych problemów proceduralnych – i tyle."
anonim2014.10.21 9:17
to jest tania dziwka Putina
anonim2014.10.27 12:18
Partia Korwina i Wiplera.Jakie jest minimum członków dla partii?