23.08.20, 08:05Fot. via Wikipedia, CC 0

Chcesz zostać zbawiony? Oto pięć ważnych rad o. Pio

Nie trzeba wiele, aby wieść życie naprawdę pobożne.

Wystarczy wyakcentować w życiu duchowym pewne zasady i wprowadzić je w czyn.

 

Pierwsza rada
– to zdanie św. Pawła Apostoła: Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8,28). To prawda, że Bóg potrafi nawet zło przemienić w dobro, ale pod warunkiem, że człowiek będzie Mu oddany bez żadnych zastrzeżeń. A więc także i grzechy, od których nie zawsze cię Bóg zachowa, On w swej Opatrzności potrafi obrócić w dobro, jeśli Mu będziesz służył. I tak, gdyby król Dawid nie popełnił grzechu, to chyba nigdy by się nie zdobył na tak wielką pokorę. Także i Magdalena nie miłowałaby tak gorąco Jezusa, gdyby nie zostały jej przebaczone liczne grzechy. A Jezus nie przebaczyłby jej, gdyby ich nie popełniła.

Rozważaj więc wielkie Boże miłosierdzie – ono przemienia nasze nędze w dzieło swojej dobroci i łaskawości. Ono z naszej złości i jadu nieprawości potrafi wysączyć zbawcze soki dla naszych dusz. Czyż więc On nie potrafi tego uczynić z naszych utrapień, trosk i doświadczeń? I dlatego nie trzeba dręczyć się utrapieniami, jakiekolwiek by one nie były, a tylko starać się z całego serca kochać Boga, a wszystko wyjdzie na dobre. Nawet nie trzeba za dużo przemyśliwać nad tym, co z tego będzie, kiedy to będzie i jakie to dobro będzie. Jeśli Bóg kładzie ci na oczy błoto niewiedzy, to nie po to, by pozbawić cię wzroku, ale byś lepiej widział i by cię uczynić wspaniałym, godnym miłości i podziwu wobec aniołów. Może Bóg chce, byś upadł, jak ongiś to uczynił ze św. Pawłem, który spadł z konia?

Nie trać więc nadziei i odwagi z tego powodu, że upadasz, ale uczyń wielki akt pokory, ożywiając i odnawiając nadzieję. Tracić otuchę i niecierpli

wić się po upadku — to sztuczka i zasadzka nieprzyjaciela, to oddanie mu broni i pozwolenie mu na odniesienie zwycięstwa. A więc nie czyń nigdy tego, gdyż łaska Pana zawsze jest gotowa, by cię podźwignąć.

Druga rada
Niech ona będzie wyryta w twej duszy: Bóg jest naszym Ojcem. Czy jest więc sens bać się takiego Ojca, który powiedział i zapewnił nas, że bez Jego woli i Opatrzności nawet włos z głowy nam nie spadnie? Jest to naprawdę wspaniałe, że będąc dziećmi takiego Ojca, mamy i powinniśmy spełniać kolejne zadanie: kochać Go i służyć Mu! Wypełniaj więc swoje obowiązki i nie martw się o nic więcej. Zobaczysz, że gdy tak będziesz układał swoje życie, to Jezus sam zatroszczy się o ciebie. „Myśl o Mnie, a ja będę myślał o tobie” — powiedział kiedyś Jezus do św. Katarzyny ze Sieny. A Mędrzec powiada: „Ojcze Odwieczny, Twoja Opatrzność rządzi wszystkim” (por. Mdr 14, 3).

Trzecia rada
Trzeba zachowywać to, o czym nauczał Boski Mistrz, gdy mówił do swoich uczniów: „Czy brak wam było czego?” (Łk 22, 35). Warto dobrze się nad tym tekstem

zastanowić i rozważyć go. Bez pieniędzy, bez obuwia, bez ubrania – tylko w jednej tunice posłał Jezus swych uczniów w świat. I potem mówił do nich: „Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?” (Łk 22, 35). A oni odpowiedzieli, że niczego im nie brakowało. Dlatego i tobie to samo powiadam, że kiedy ogarnia cię zmęczenie i zniechęcenie, i nie odczuwasz żadnej ufności względem Boga, to czy ten trud powalił cię kiedy? Odpowiesz mi z pewnością, że nie. I dlatego pragnę dodać: czemu więc nie starasz się ochoczym sercem pokonać przeciwności? Jeśli cię Bóg nie opuścił w przeszłości, to jakże mógłby cię opuścić w przyszłości? Przecież w przyszłości będziesz do Niego należał bardziej, niż w przeszłości. Nie trzeba więc trwożyć się tym, co w przyszłości ma się stać w świecie. Może ono (zło) w ogóle nie przyjdzie? A choćby przyszło, to Bóg da ci siły do wytrzymania i zniesienia go. Boski Mistrz polecił św. Piotrowi, by szedł po falach morskich. Św. Piotr uląkł się, gdy zawiał wiatr i zaczął tonąć. A Boski Mistrz podał mu rękę i rzekł z wyrzutem: „Małej wiary, czemu zwątpiłeś?” (Mt 14, 31). Jeśli Bóg każe nam chodzić po wzburzonych falach, to nie trzeba wątpić, nie trzeba się lękać. Bóg jest z tobą, a ty miej odwagę, a cieszyć się będziesz wolnością.

Czwarta rada
Czwarta rada dotyczy wieczności. Dla dzieci Bożych bardzo małe znaczenie ma to krótkie życie, które przemija, gdyż przez wieczność będziemy żyli w chwale Bożej. Zastanów się więc, czy idziesz właściwą drogą do wieczności, czy już stawiasz swoją stopę na tej drodze. Oby w tym kierunku szły twoje nogi i byś był szczęśliwy, bo nie ma znaczenia życie w tym przemijającym i niespokojnym świecie.

Piąta rada
Chciałbym, aby ona na zawsze była w twoim umyśle wyryta. Jej treścią są słowa z listu św. Pawła do Galatów: „Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa” (6,14). Zachowaj w sercu Jezusa Ukrzyżowanego, a wszystkie krzyże świata wydadzą się tobie różami. Kolce korony cierniowej Zbawiciela, które raniły Jego głowę i ranią także naszą, nie spowodują w żaden sposób innych ran.

Dopóki będzie choćby jedna kropelka krwi w naszym ciele, dopóty będzie trwała walka między dobrem a złem. Próby, jakim cię poddaje i jakimi cię doświadcza Pan, są wyróżniającym znakiem Jego szczególnego umiłowania i jakby drogocenną perłą dla twej duszy. Te wszystkie trudności przeminą bardzo szybko, jak przemija zima, a po niej nastaje wiosna. Także i po naszym życiu doczesnym, które tak szybko przemija, nastanie niekończąca się wiosna, która będzie tym bogatsza i piękniejsza, im więcej było nawałnic i burz.

Komentarze

Polak2020.08.24 7:44
I najważniejsza rada: pamięta, wszystkie sekty i grupy okultystyczne, z katolicką na czele, służą wyłącznie wyciąganiu pieniędzy od naiwnych. Żadnego zbawienia w nich nie znajdziesz.
Stop zarazie niszczącej Europę !2020.08.24 7:07
Wielu jest pogubionych nawet tu na Frondzie piszących : dewianci , ateiści , sataniści , liberałowie i ludzie cyniczni . Pozostaje wierzyć , że dostąpią nawrócenia .
Darek2020.08.24 6:16
Najważniejsza rada, to jak zrobić biznes na kwasie karbolowym jedynie wcierając go w dłonie. Trochę bolesne, ale dla sado-maso jak o. Pio to w sumie dodatkowa przyjemność miły dodatek do gotówki z kwaso-stygmatów.
qwerty2020.08.24 6:53
Darku. Jeszcze kiedyś pożałujesz tego wpisu. Wspomnisz moje słowa.
Anonim2020.08.24 7:20
A powiedz mi Darku jak tak jesteś zorientowany w tym oszustwie ,ile o. Pio na tym zarobił i co z tego zabrał ze sobą na tamten świat ? W jakich to luksusach żył ,może wiesz ? Sw. o Pio módl się za tego biednego człowieka o opamiętanie i nawrócenie.
Albert2020.08.24 9:34
Poczytaj trochę, druk nie boli - choć katolików z pewnością szybko męczy. Szybko się przekonasz, jakim podłym bydlakiem i oszustem był ten cały Pio.
Olej2020.08.23 22:59
Natura świata jest taka, że człowiek jest konfrontowany ze złem i kłamstwem, samo opowiedzenie się za prawdą powoduje skutek jakim jest cierpienie. Również nasza fizyczna słabość dostarcza nam bólu i cierpienia, którego nie rozumiemy, prosząc Boga o pomoc gdy tej pomocy już nikt nie jest w stanie nam udzielić. I my nie do końca rozumiemy jaki jest sens tej naszej udręki, usiłujemy nadać jej wymiar tylko w Bogu, w Chrystusie i Jego męce. To jest trudne, niekiedy ponad ludzkie siły i tylko człowiek doświadczony cierpieniem jest w stanie o nim mówić.
Olej2020.08.23 22:51
Piękne i mądre !
azz2020.08.23 20:58
ten ojciec jakiś podejrzany był...wcale nie bije od niego dobroć Boga...tylko zastraszanie...czy zatem Bóg zastrasza?...
Małgorzata2020.08.23 23:22
azz"!...Dlaczego starasz się na przekór nie rozumieć? Przecież widać, że udajesz? Nam nie obrzydzisz naszej Religii, a siebie ośmieszysz!
Anonim2020.08.24 7:25
Bóg zastrasza ? A może to ty sam się zastraszasz ,bo ja się nie boję .
Anonim2020.08.23 19:44
czyli cierpieć, cierpieć i jeszcze się z tego cieszyć jak masochista co lubi ból sobie zadawać. cieszyć się że Bóg obdarza cierpieniem ( bo kształtuje charakter) cieszyć się z niepowodzeń i klęsk ( bo to próby) najlepiej jeszcze żeby jakaś choroba przyszła. żyć skromnie, nie pracować bo po co gromadzić dobra materialne, to może być grzech. czy to jest oferta chrześcijaństwa ? mnie się wydaje że ktoś tu źle naucza. i w ten sposóbjak to przeczyta młody człowiek - odejdzie od kościoła
To jeszcze poproszę2020.08.23 12:37
o dziesięć rad "jak nie dostąpić zbawienia".
Pierwsza i jedyna:2020.08.23 12:46
go fuck yourself!
Anonim2020.08.24 7:27
Po co ci te rady jak już wiesz .
Hala2020.08.23 12:36
Stokrotne dzięki za wspaniałe pouczenia. Bóg zapłać.
Szlojme Kurlender2020.08.23 11:32
Szlojme nie chce być zbawiony i nie chce do nieba.
A ty dziadzia chcesz?2020.08.23 12:38
j.w.
Protestant2020.08.23 11:10
Żadna z pięciu rad nie mówi wprost o tym, w jaki sposób człowiek może być zbawiony. Szkoda, bo to, co najbardziej fundamentalne, powinno być szeroko głoszone i w konsekwencji rozumiane przez wszystkich - a nie jest.
Martin MArco2020.08.23 12:51
Skoro niczego nie zrozumiałeś, to przeczytaj proszę książki Alicji Lenczewskiej- współczesny zapis rozmów z Chrystusem, który mówi wprost jak powinien człowiek żyć by być zbawianym...
Protestant2020.08.23 17:44
Czego nie zrozumiałem? Czy przytoczone wypowiedzi księdza Pio mówią o zbawieniu? Nie. Nie wiem, kto zredagował ten tekst – ale ten wybór nie mówi o zbawieniu. Może ks. Pio o zbawieniu mówił w innych tekstach – ale w tym nie. Nie wiem też, czy książki Alicji Lenczewskiej mówią o zbawieniu - nie czytałem ich. Ale wiem, że o zbawieniu mówią np. cztery ewangelie oraz pozostałe księgi Nowego Testamentu (ale również Stary Testament). Dlatego jeśli szukacie prawdy o zbawieniu – nie szukajcie jej gdzie indziej, ale właśnie w Piśmie świętym.
Obudzony2020.08.23 10:58
Nie ma czegoś takiego jak zbawienie. Natomiast jest reinkarnacja! Jedni z nas panicznie boją się ciemności, inni małych pomieszczeń, a inni z kolei latania samolotem. Jeśli nie wydarzyło się w twoim życiu nic, co mogło przyczynić się do ich powstania, to prawdopodobnie te lęki pochodzą z poprzedniego wcielenia. Takie podświadome, ciężkie do wytłumaczenia lęki, bywają często czymś w rodzaju ostrzeżenia od duszy.
Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.08.23 18:45
Jasne. W przyszłym wcieleniu będziesz glistą. I dasz spokój ludziom z forum Frondy.
Anonim2020.08.24 13:51
Ty za to już nie musisz czekań na inkarnacje, bo w obecnym wcieleniu jesteś już zwykłym robalem żywiącym się nienawiścią do ludzi wokół.
Jagoda2020.08.23 23:29
Obudż się chłopie!..KTO CIĘ W TEN BŁĄD WPROWADZIŁ!? ...REINKARNACJA NIE ISTNIEJE! ... PAN JEZUS POWIEDZIAŁ:..." RAZ SIĘ CZŁOWIEK RODZI I RAZ UMIERA!" ... Pan Jezus nigdy nie kłamie! Jest bez grzechu! Więc uwierz w to i nie bądź niedowiarkiem!
Darek2020.08.24 6:20
No Jezusowi to ja bym nie wierzył. Niby nigdy nie kłamie? A kto obiecał wrócić na ziemię za życia apostołów? A kto obiecał koniec świata i nadejście królestwa niebieskiego jeszcze za życia pokolenia Jezusa? No to jak Jezus w takich dość istotnych jednak kwestiach kłamał to raczej ciężko mu wierzyć w cokolwiek.
jAGODA2020.08.24 23:08
Darek...! PAN JEZUS NIE KŁAMAŁ I NIE KŁAMIE! ... TO TY NIE ROZUMIESZ BIBLII...... POCZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.....A TERAZ WYRWAŁEŚ TO Z KONTEKSTU...! TY POPROSTU NIE CHCESZ ZROZUMIEĆ! .....PRZECIEŻ TO WIDAĆ!?... CHCESZ BYĆ MĄDRZEJSZY OD PANA JEZUSA? ...NIC CI SIĘ NIE POMYLIŁO???
```POMATOLSKO TECZOWE SCIERWA `...2020.08.23 10:55
...KWICZCIE GLOSNIEJ....
Urszula2020.08.23 10:48
Rzymian 10:9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. 10:10 Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Nie trzeba żadnego innego warunku.
Clint2020.08.24 1:45
"Nie wszyscy, którzy mówią mi Panie Panie będą zbawieni". Pod rozwagę.
ole2020.08.23 10:41
Chazarzy to perfidna gadzia nacja. Po co taki oślizły gad, jak kretyn albert w jednej osobie, włazi na portal, poświęcony katolikom, gdzie nie pojmuje niczego, co tu piszą,bo to opętany zbok, wypełniony do ostatniej komórki gadziego jestestwa nienawiścią do Boga i ludzi ?
Albert2020.08.23 10:55
Bo to świetny kabaret. Lubię wyśmiewać ludzi upośledzonych intelektualnie i obserwować, jak się duszą swoją własną pianą i żółcią. Jak ty.
łoł2020.08.23 11:21
A nie mógłby zbok wrócić za Ural, gdzie mu nikt nie bronił żyć w świecie pierwotnych człekokształtów ? Tu nie ma odpowiednich warunków dla chazarów i nie będzie. Małpy na balkonach to nie w naszym klimacie.
Albert2020.08.23 13:39
Nie. To wy ͏w͏y͏p͏i͏e͏r͏d͏a͏l͏a͏j͏c͏i͏e do siebie. Do Watykanu i do Izraela. Tu jesteście tylko obcymi okupantami i nikim więcej.
łoł2020.08.23 16:06
Chazar, ty wiesz, gdzie twoja Chazaria była ? Ty gad chazarski- jesteś tu obcym nasieniem, siewcą zła, pojmij wreszcie.
Irek2020.08.23 23:40
"Albercie"-Lechu Keller! .... Zdecyduj się w koncu!... Przecież jesteś ŻYDEM, ateistą, gejem! Kogo wysyłasz do Izraela?.. Nas?.. My Polacy mamy tu swój Kraj , nie musimy do was jechać! ....Nie podstawiaj się za Polaka! To ty się możesz tam zbierać! Kto cię trzyma? ...Myslisz, że nie wiemy, że piszesz bluzgi, niby w naszym imieniu!? ..Baw się, gnojku, baw w swoim szambie! ...Znajdź głupszego, od siebie, który ci w te brednie uwierzy!
Iwona2020.08.23 23:57
"Albert"- Lechu! Napisz mi! ....Gdzie ty widzisz tu "świetny kabaret" !? ... JA WIDZĘ TYLKO JEDEN! ....KABARET Z CIEBIE!..CAŁY CZAS SAM SIĘ OŚMIESZASZ, BLUZGASZ NA SIEBIE! ...We wpisach wyzywasz się od "skur...., debili, parchów"...itd. Nie ma innej osoby, niż ty, która tak bardzo by się sama nienawidziła !... TO FAKTYCZNIE JEST FATALNY KABARET, TYLKO W TWOIM PEDO-SZAMBIARSKIM STYLU! ...ALE Z TAKIEGO KABARETU NIE DA SIĘ ŚMIAĆ, TYLKO TOBIE WSPÓLCZUĆ!...NADRABIASZ MINĄ! ALE JEST INACZEJ! Masz smutne życie, starość bez przyszłości! ...Czekam, odpisz.OK?
Albert2020.08.24 8:50
Wy katolicy to wszyscy tacy niepełnosprytni jesteście, czy to ty jesteś szczególnym przypadkiem debila wśród katoćwoków? I włąśnie z takich powodów tu wchodzę - by nabijać się z tak skrajnych przypadków upośledzenia intelektualnego.
Darek2020.08.24 6:25
Mam kumpla który regularnie wchodzi na portale poświęcone gadom, po prostu ludzie mają różne pasje. Też nie wiem co on widzi w tych wężach i jaszczurach, ale skoro go to kręci to chyba jego problem. A niechże sobie węże i jaszczury tupią że im się coś nie podoba, tym większe wzbudzają tym zainteresowanie miłośników gadziej szpetoty.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.23 10:04
pio to oszust taki jak rydzyk, pasożytujący na ludziach jak menda łonowa na jajach
Albert2020.08.23 10:30
Nie porównuj kleruchów do mendy, bo to obraża mendy. Mendy robią to wszystko w szczytnym celu - żeby się rozmnażać. Kleruchy się nie rozmnażają. A przynajmniej nie wszystkie.
Klio2020.08.24 0:04
"Alberciku" Kellerze Lechu.....! A to dziwne, co piszesz...? Wy pedzie się rozmnażacie...? Ale jak?.... Czym i z kim?..... No to który zachodzi w ciąże z was?? hahaha...! Ot,... Amerykę odkryłeś...? Powiedz światu, będziecie pedały mieć równość....! Ps. Chyba jesteś nieżle naćpany, tak pisząc!???
Jarek2020.08.23 9:43
Zrób sobie stygmaty i polewaj żrącymi substancjami aby się nie goiły - taka powinna być jedna jedyna rada tego gościa
Albert2020.08.23 9:34
Nie ma to jak cenne rady dawane przez faceta, który całe życie pasożytował na innych i na dodatek był ordynarnym oszustem.
bubu642020.08.23 9:38
Aleś Ty głupi:(
Albert2020.08.23 10:13
To wszystko, co masz do powiedzenia? To niewiele nawet jak na katolika, czyli przedstawiciela grupy społecznej znanej z upośledzenia intelektualnego, braku jakiejkolwiek edukacji i pozbawionej zdolności samodzielnego myślenia.
Jurek2020.08.23 11:08
Albert; ale w koronawirusa wierzysz
Albert2020.08.23 11:14
Nie wierzę. Wiem, że istnieje. Między innymi dlatego, że sam go zaliczyłem.
pat2020.08.23 11:34
Twój nieuleczalny wirus, to chazarzyzm. Wiara i cześć dla fallusa. Stepowy gen istoty pierwotnej, pozbawionej wyższych wartości, charakteryzujących dzieci Boże. Gadający gad człekokształtny.
Albert2020.08.23 13:40
Nie jestem katolikiem, więc w odróżnieniu od ciebie moje życie nie kręci się wyłącznie wokół genitaliów.
Aleks2020.08.24 0:08
Aj, waj!...Za to ty Albercie Kellerze , masz za dużo do powiedzenia głupot, bredni, nienawiści, swojego jadu nawet na siebie! .... Czy wszystkie pedzie, zboki tak mają jak ty???
Clint2020.08.24 1:59
Apage szatanie!
Andrzej2020.08.23 9:21
Ciekawe , a dziecko przed narodzinami żyje czy nie. Człowiek w śpiączce żyje czy nie . A skoro jesteś zlepkiem komórek to dlaczego za rozszczepienie tych komórek od dawna była stosowana kara do śmierci włącznie , przypadkowy tworze pomyśl to przecież nie boli
Włodzimierz Nechamkis2020.08.23 9:20
Na Facebooku znajduje się niezwykle interesujący polskojęzyczny profil znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 Eli nadzwyczaj błyskotliwie prezentuje na nim izraelski punkt widzenia na sprawy polskie i międzynarodowe. Eli stara się utrzymać wysoki poziom prowadzonych dyskusji. Zapraszam! Antysemici nie są tu mile widziani.
Anonim2020.08.23 8:58
Nie ma czegoś takiego jak zbawienie i życie po śmierci. To wszystko wymyślił człowiek. Po śmierci po prostu przestaje się istnieć tak samo jak nie istniało się przed narodzinami.
stanpioo2020.08.23 9:25
Zagubiony bracie! Tego, o czym piszesz chce Lucyfer: unicestwienia bytu! I swojego bytu w wiecznych mękach i bytu stworzonego wszechświata - Nieba i Ziemi. To jest jego cel i "nadzieja" na wyzwolenie z cierpienia. A dla ludzi lubujących się w Złu unicestwienie to "nadzieja" na uniknięcie odpowiedzialności i skutków wyboru Lucyfera, Bezlzebuba i Szatana- tej trójcy piekielnej - na autorytet pociągający do pożądliwości zmysłów, pieniądza i władzy.
Urszula2020.08.23 10:41
Nie od nas zależy, że się urodziliśmy, nie od nas zależy to, że się starzejemy i w końcu umieramy. Ktoś lub coś za nas zdecydowało. Obdarzyło nas umiejętnością uczenia się, odczuwania miłości, tęsknoty, żalu. Umieściło nas na pięknej kolorowej Ziemi po to abyśmy cieszyli wzrok pięknem krajobrazu. Stworzyło pokarm o różnych smakach i kolorach (owoce) żeby łechtać nasze podniebienie. Po co to wszystko? Musi być jakiś ciąg dalszy bo inaczej wszystko byłoby bez sensu. No chyba, że ten co nas pobudził do życia ma wyjątkową przyjemność w stwarzaniu istot i znęcaniu się nad nimi w wyjątkowo okrutny sposób.
Jagoda2020.08.24 0:22
"Urszulo" ! Widzisz, sama sobie pięknie odpowiedziałaś.... Nic nie dzieje się bez celu! A tym celem jest Niebo i BÓG! On dla nas wszystkich chce dobrze. ....To On to wszystko stworzył, cały świat i Nas na Nim! Jemu na nas zależy! Nas wszystkich kocha! Jest miłosierny! To od nas zależy jak postępujemy względem Boga, czy dobrze, czy żle! ... Oprócz tego jest Bogiem Sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze...! Wybór zależy od nas!..... Weź pod uwagę, że w naszym świecie, również ludzi winnych przestępstw, czy zbrodni też nie chwali się, ale są skazywani za karę do więzienia!