14.01.22, 11:04Fot. Screenshot facebook Tomasz Sekowski

Chicago. Wierni protestowali przeciwko restrykcjom wymierzonym w liturgię łacińską

Wierni archidiecezji Chicago zorganizowali protest przeciwko radykalnemu ograniczeniu przez miejscowego arcybiskupa Blaise Cupicha, swobody w sprawowaniu oraz dostępie do liturgii przedsoborowej.

Kardynał Cupich jako jeden z pierwszych hierarchów na świecie gorliwie wcielił w życie w zarządzanej przez siebie archidiecezji wymierzone w Mszę św. Wszechczasów wytyczne, płynące z opublikowanej 18 grudnia przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów instrukcji „Responsa ad dubia”.

Arcybiskup Chicago już kilka dni po ukazaniu się pisma Kongregacji zakazał w swej archidiecezji możliwości binacji w większość dni tygodnia. Wydał też zakaz udzielania sakramentów w rycie przedsoborowym poza parafiami personalnymi.

Wierni chicagowskiej archidiecezji od dłuższego już czasu zbierają podpisy pod petycją wzywającą swego arcypasterza kard. Cupicha do ustąpienia z urzędu. Domaga się tego już ponad 50 tysięcy wiernych tutejszego lokalnego Kościoła, zarzucając również miejscowemu arcybiskupowi rozmywanie nauczania Kościoła w sprawie ochrony życia.

 

ren/kath.net, pch24.pl

Komentarze

mattis892022.01.14 17:34
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek, trzeciego dnia po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
TradycyjnieTępyPolonusDewotAwanturnik2022.01.14 14:23
Chicago? Te wrzaski dewocyjnych obłąkańców mogą wydobywać się tylko z jednego środowiska: ubogich umysłowo polonusów z Moniek i Sromowców, bogatych dzięki dziesięcioleciom sprzątania kibli u Portoryków i rwania azbestu ciupagami.
CitizenGo.org/pl2022.01.14 13:23
fińska parlamentarzystka i nasza przyjaciółka Päivi Räsänen wciąż jest atakowana przez organy sprawiedliwości za tweetowanie biblijnego wersetu i szczere wyrażanie wyznawanych przekonań – przekonań, które, jak wierzę, podzielamy wszyscy wraz z setkami milionów chrześcijan. Pomimo przebywania w więzieniu i ciągłych prześladowań, Päivi wykazała się niezłomną siłą: „Nie mogę zaakceptować tego, że wyrażanie moich przekonań religijnych może oznaczać uwięzienie. Nie uważam się za winną grożenia, oczerniania lub obrażania kogokolwiek. Wszystkie moje wypowiedzi były oparte na biblijnej nauce na temat małżeństwa i seksualności” – powiedziała. „Nie wycofam się z moich poglądów. Nie dam się zastraszyć, aby ukryć moją wiarę. Im więcej chrześcijan milczy na kontrowersyjne tematy, tym węższa staje się przestrzeń dla wolności słowa”. W ciągu najbliższych kilku dni chcę uzyskać co najmniej 500 000 podpisów pod naszą petycją w obronie tej odważnej chrześcijanki.