08.04.14, 20:29Antychrześcijańskie rozruchy w Pakistanie, fot. Youtube

Chrześcijańska para została skazana na śmierć

Chrześcijańska para to Emmanuel i Szagufta Szafkat Kausar z miasta Gojra. Zostali uznani za winnych obrazy muzułmańskiego proroka Mahometa i religii islamu. Mieli jakoby wysyłać do jednego z imamów bluźniercze smsy. Jak podaje agencja prasowa Fides, oskarżeni chrześcijanie są niewykształceni i nie są w stanie wysyłać wiadomości po angielsku.

Pod koniec marca w Pakistanie skazano na śmierć także innego chrześcijanina, Sawana Masiha. Tak jak opisana para, miał dopuścić się obrazy islamskiego proroka.

„Sprawy jak ta są powszechne i powodują wielkie cierpienie” – powiedział o. Aloysius Roy z Pakistanu. „Najszym pierwszym przykazaniem jest przeżyć. Chrześcijanie są wystarszeni i działają z wyjątkową ostrożnością” – dodał.

Według informacji z pakistańskich źródeł chrześcijańska para ma zamiar złożyć apelację. Biskup Rufin Anthony z Islamabadu-Rawalpindi ogłosił dzień modlitwy i postu dla „wszystkich, którzy są skazani na karę śmierci”.

Pac/catholiculture

Komentarze

anonim2014.04.8 21:23
Zastanawiam się dlaczego nasi politycy tak protestują gdy wykonywana jest kara smierci w USA podczas gdy nie protestuje się gdy skazuje się na smierć chrześcijańskie małżeństwo, którego przewinienie jest wątpliwe.
anonim2014.04.8 22:13
@Jan-nowak Nie ma wielkiego znaczenia co ty piszesz, Czas bowiem dobiega kresu i Sąd w progu więc i ciebie Bóg rozliczy, a czy mylisz, że wyznawców fałszywego proroka czczących Jaśniejącego /sura 113,1 por Iz 14,12-15) Nie! Ich wieczny los jest przesądzony i przerażający, bo te hurysy dziewicze piękne czarnookie ect to diabły. Duchy zbuntowane przecież nie zgrzeszyły przeciwko VI Przykazaniu, nie mają jak ludzie ciała, więc są dziewicze. Czy myślisz, że nie zajmą się z właściwą sobie gorliwością wojownikami dżihadu. Biada tym ludziom którzy pod wpływem demonów nienawiści i zła dadzą się im opanować i zaczną żyć nienawiścią - tych tzw gorszych niż oni sami - ludzi!
anonim2014.04.9 0:15
jan-nowak ; i co chciałeś powiedzieć tumanie?
anonim2014.04.9 9:13
Bóg jest miłością każdy kto jest blisko Niego czuje ją to jest fakt , czy trzeba cos więcej...