03.03.21, 18:16Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Co z maturami? Minister Czarnek wyjaśnia

Mimo pandemii, tegoroczni maturzyści rozpoczęli dziś swoje próbne egzaminy, które potrwają do 16 marca. Rano odbyła się próbna matura z języka polskiego, a po godzinie 14:00 z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz języka mniejszości narodowej. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreśla, że jeśli sytuacja epidemiczna będzie stabilna, nie będzie zmian w zakresie terminów matur.

- „Pomimo przeszkód pandemicznych rozpoczęliśmy dziś próbne egzaminy maturalne i planujemy przeprowadzenie egzaminów próbnych dla klas ósmych. Dziękuję dyrektorom za przygotowanie odpowiednich warunków, egzaminy odbywają się w sposób bezpieczny”

- powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej prof. Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji i nauki zaznaczył, że już 16 grudnia gotowe były przepisy dot. przeprowadzenia egzaminów w roku szkolnym 2020/2021.

- „Dziś rozpoczęliśmy egzaminy próbne i przygotowujemy się do egzaminów majowych. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie stabilna, nie przewidujemy zmian w zakresie terminów matur”

- podkreślił.

Egzaminy zostaną w tym roku przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań, aby uczniowie byli sprawdzani z wiedzy, jaką realnie mogli zdobyć ucząc się w trybie zdalnym.

kak/telewizjarepublika.pl

Komentarze

Katolik2021.03.3 21:24
Zamknęliście bezprawnie szkoły z powodu fałszywej pandemii. Wiadomo że dzieci i młodzież bardzo łagodnie przechodzą covida, a mimo to skazaliście ich już na 5 miesięcy nauki zdalnej. W innych krajach w Europie szkoły były zamknięte najwyżej 2 miesiące. Skazujecie przyszłe pokolenie na braki w wykształceniu, a co za tym idzie gorsze szanse na przyszłość
Foster2021.03.3 18:49
W tym roku matury tylko z religii, pisania i czytania.
anonim2021.03.4 8:57
Po co ci pisanie i czytanie? Religia wystarczy.