18.02.19, 08:20Fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki via Flickr, CC BY 2.0

Czaputowicz też nie poleci do Izraela? Chodzi o skandaliczne słowa szefa izraelskiego MSZ

Wygląda na to, że w szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu może w ogóle zabraknąć polskiego przedstawicielstwa. Wszystko to za sprawą skandalicznej wypowiedzi p.o. szefa izraelskiego MSZ, Israela Katza.

Od wczoraj sytuacja rzeczywiście uległa zmianie. Mieliśmy do czynienia z haniebną wypowiedzią nowego szefa MSZ Izraela”

- powiedział dziś na antenie radiowej „Jedynki” szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Podkreślił on:

W świetle tej wypowiedzi jakikolwiek udział przedstawicieli państwa polskiego w szczycie V4 w Izraelu staje pod bardzo dużym znakiem zapytania”.

Dodawał też:

 

Czekamy na zdecydowaną reakcję władz izraelskich. Decyzje zapadną w ciągu kilku godzin”.

Przypomnijmy – Israel Katz, p.o. szefa izraelskiego MSZ komentując ostatnie tarcia na linii Polska – Izrael stwierdził między innymi:

Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca. Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

Więcej o sprawie piszemy TUTAJ.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl

Komentarze

Michał Pasierb2019.02.18 11:17
I bardzo dobrze! W świat musi pójść czytelny komunikat,bo czy te słowa nie są ewidentnym przejawem antypolonizmu??
retro2019.02.18 11:09
to skandal ! ale co zrobiliście z Bodnarem RPO gdy ten obrzucił Polaków błotem współudziału w Holokauście ? czy czasem nie siedzi nadal na swoim urzędzie i Polacy mu płaca wynagrodzenie !
Moni2019.02.18 10:56
Świętym obowiązkiem polskiego rządu jest mówienie na forum międzynarodowym o represjach wobec Polaków z Kresów Wschodnich, w których aktywnie uczestniczyli funkcjonariusze sowieckiego NKWD pochodzenia żydowskiego, a także zwykli żydowscy "sąsiedzi" tych Polaków. Trzeba również nagłaśniać udział sowieckich oprawców żydowskiego pochodzenia w eksterminacji Polaków z ziem wschodnich włączonych do ZSRR jeszcze przed II wojną światową. Nie wspominając o Żydach, którzy podczas II wojny licznie wysługiwali się Niemcom w eksterminacji własnego narodu. O Judenpolizei, Judenratach, żydowskich szmalcownikach, z którymi AK miała taki sam problem jak ze szmalcownikami polskimi. To dopiero da pełny obraz relacji polsko-żydowskich. Bez prawdy nie ma pojednania, wtedy jest ono tylko fikcją wynikającą z bojaźliwej obawy o rzekomo poprawne stosunki wzajemne. By nie rzec, obawy tchórzliwej, obrażającej za to wątłą i tak pamięć o polskich ofiarach części nienawistnych nam wówczas Żydów.
Tomek2019.02.18 10:38
Brawo! Musimy być dumnymi Polakami, a nie jakimiś chłystkami! Tak trzymać! Krótka piłka z każdym, kto śmie nas obrażać!
ego2019.02.18 10:34
Nie powinien tam jechać! Być gościem opluwanym?
Ryszard Olejniczak2019.02.18 10:20
Czaputowicz jest współwinny tego tego że Żydzi gremialnie zaczęli pluć nam w twarz (długo twierdził, że to deszcz pada) - powinien więc polecieć ale z rządu albo z biletem w jedną stronę. Razem z nim powinni polecieć odpowiedzialni za masowe wydawanie w Izraelu polskich paszportów i ci którzy zmasakrowli dostęp do nauki w szkołach średnich i na studiach, aby ilość polskich parobków do obsługi posiadaczy tych paszportów była wystarczająca.
Marian2019.02.18 10:48
pelna zgoda
JR2019.02.18 9:25
Dla ciekawości powiem, że nawet poprzednia reforma systemu edukacji polegająca na wprowadzeniu gimnazjum była wzorowana na... Izraelu! Dokonała jej ówczesna minister edukacji Hall. Jakiego pochodzenia, łatwo się domyśleć! Co tu więcej dyskutować!?
Andrzej Malik2019.02.18 9:23
Czyli zawiesiliśmy sobie stosunki z Iranem, ale za to Izrael nas znienawidził. Gratulacje! Dyplomacja to sztuka gry na dwóch fortepianach. Na obydwu fałszujemy.
Mariusz 2019.02.18 9:13
Nikt z polskiej strony nie powinien tam jechać ... i powinniśmy obniżyć stosunki dyplomatyczne z tym państwem ... dość szlifowania bruku kolanami...
Marian2019.02.18 8:47
Czas powiedzec ze ci nasi "sprawiedliwi "to zyczajni zdrajcy bo w czasie wojny pomagali wrogowi ktorym niewatpliwie byli zydzi.