14.11.11, 16:19

Czarne chmury nad Nowym Wspaniałym Światem

Klub Radnych PiS Rady Dzielnicy Śródmieście chce, aby rozwiązać umowę najmu lokalu Nowy Wspaniały Świat. Ich zdaniem, to nie przypadek, że niemieccy bojówkarze szukali schronienia w miejscu zarządzanym właśnie przez Krytykę Polityczną.

 

W swoim oświadczeniu, Krytyka Polityczna podkreśla z kolei, że „nikt z nas nie uczestniczył w żadnych starciach z policją, ani z nikim innym. Nikt z nas nie doprowadził do żadnych zniszczeń. Nikomu z nas policja nie postawiła żadnych zarzutów. Wszelkie akty przemocy jednoznacznie potępiliśmy”.

 

- A fakt, że policja bez żadnych zastrzeżeń wobec nas wyprowadziła z otwartego Centrum Kultury grupę zagranicznych demonstrantów nie jest podstawą do zarzucenia nam czegokolwiek w związku z umową, którą podpisaliśmy z Zarządem Gospodarowania Nieruchomościami – czytamy w oświadczeniu „KP”.

 

- Gdyby za wizyty kontrowersyjnych gości lub za wyraziste metafory w prasie odbierano lokale, to „Prawo i Sprawiedliwość” przeżyłoby najgorszy w ostatnich latach na świecie kryzys mieszkaniowy – drwią autorzy oświadczenia. Nie ma jednak wątpliwości, co do faktu, że to właśnie na zaproszenie Krytyki Politycznej i związanego z nią Porozumienia 11 listopada bojówkarze z Niemiec przyjechali pacyfikować obchody Święta Niepodległości.

 

I niewykluczone, że za te koneksje zostaną wyciągnięte konsekwencje względem Krytyki Politycznej. Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu Miasta stołecznego Warszawy, potwierdza, że wypowiedzenie umowy jest możliwe. - Jeżeli wynajemcy lokalu działali niezgodnie z przepisami prawa, niezgodnie z zapisami umowy, zawsze jest możliwość interwencji – tłumaczy.

 

Możliwość złożenia wniosku o wypowiedzenie umowy najmu lokalu przez Krytykę Polityczną bierze pod uwagę również Komenda Główna Policji. Inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy KGP zapewnia, że prowadzone jest śledztwo w tej sprawie i prosi o cierpliwość. - Jeśli dopatrzymy się złamania prawa przez kogoś, wobec kogo nie wyciągnięto jeszcze konsekwencji, będziemy te konsekwencje wyciągać. Obecnie jednak trudno mi powiedzieć, jaka była rola najemców lokalu w tych wydarzeniach. Tego na razie nie wiemy – mówi Sokołowski. 

 

Policja „na razie nie wie” jaką rolę odegrali najemcy lokalu w zamieszkach na Nowym Świecie, ale z opublikowanego przez portal TVN24 materiału wynika, że niemałą. Rzecznik KGP Mariusz Sokołowski potwierdza, że w „Nowym Wspaniałym Świecie” policjanci znaleźli pałki, kastety, gaz łzawiący. Od znaleziska jednoznacznie odcina się sekretarz redakcji „Krytyki Politycznej” Michał Sutowski i przekonuje, że broń w lokalu zostawili antyfaszyści.

 

- Radnym proponujemy nie ośmieszać się, tylko zająć się tymi, którzy dewastowali miasto, a nie tymi, którzy robią w nim kulturę – czytamy w oświadczeniu „Krytyki Politycznej”.

 

Te kastety i młotki, co to je antyfaszyści zostawili, to pewnie do pewnie też służą w celach kulturowych. Co wbijać nową wspaniałą kulturę do głowy.

 

eMBe/Stefczyk.info/TVN24/Krytyka Polityczna

Komentarze

anonim2011.11.14 18:37
<p>Krytyka Polityczna robi faszyzm i terroryzm,a nie kulture.</p> <p>Ich tupet przekracza granice stosowania reprymendy slownej. Tu trzeba nahaja!</p>
anonim2011.11.14 18:55
<p>Może chcą zrobić dla por&oacute;wnanie przeszukania np. siedziby Frondy (przepraszam Frondo)? Zobaczymy ile znajdzie się tam kastet&oacute;w, pałek, gazu łzawiącego i ulotek wzywających do fizycznej rozprawy z Kolorową Niepodległą?</p>
anonim2011.11.14 19:35
<p>Chyba zjednoczenie kolorwych niepodległych pedał&oacute;w...</p>
anonim2011.11.15 7:06
<p>\"<span \"font-size: x-small;\">kt&oacute;rzy robią w nim&nbsp;kulturę \" - ja dziękuję za taką lewcką \"kulturę\".</span></p>