21.10.20, 14:44fot. yt/emmanuel macron

Czy prezydent Macron wypowiada wojnę islamizmowi?

- Nasi współobywatele wyznający islam muszą być chronieni w naszym kraju przed złem, jakim jest radykalny islam – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron.

Stwierdził też w odniesieniu do brutalnego mordu jednego z wyznawców radykalnego islamu na nauczycielu w podparyskiej miejscowości:

- Po ataku w Conflans-Sainte-Honorine zamierzamy jeszcze bardziej wzmocnić nasze działania. 

Wczoraj prezydent Francji ogłosił także rozwiązanie działającej we Francji propalestyńskiej organizacji „Cheikh Yassin”. Zapowiedział też podjęcie dalszych kroków przeciwko islamizmowi. Taka reakcja prezydenta Francji jest wynikiem zabicia nauczyciela historii Samuela Paty'ego, który pokazywał uczniom karykatury Mahometa.

Kolektyw „Cheikh Yassin” prowadzi radykalne działania w obronie islamu na terenie Francji. To stowarzyszenie propalestyńskie i silnie antyizraelskie. Gromadzi ono fundusze dla Palestyńczyków, a także promuje politykę prezydenta Turcji w tym kraju.

Prezydent Macron powiedział też:

- w ostatnich dniach podjęto kilkadziesiąt konkretnych działań przeciwko organizacjom, stowarzyszeniom lub osobom, które realizują projekt radykalnego islamizmu lub ideologii zniszczenia Republiki

Podkreślił także:

- Nie odpuścimy im

mp/pap

Komentarze

Agnieszka2020.10.23 23:37
Czyli to pokazywanie karykatur Mahometa, to były te nauki tolerancji i wolności słowa, jakie w szkole dawał ten zabity nauczyciel? Lekcje o homoseksualistach też tak wyglądały czy tej grupy nie wolno we Francji tak obrażać? Stała się tragedia, do której nigdy nie powinno dojść, ale chociaż nie chrzańcie, że ten facet uczył jakiś wzniosłych rzeczy
pijak2020.10.21 21:02
nauczę cię synku obcinać głowę....bierzesz nóż, musi być ostry...bo katolickie świnie rżnie się ostrym....łapiesz za świński łeb...pociągasz w tę stronę...i zaczynasz rznąć....aż przetniesz do końca...słuchaj ojca to pójdziesz do raju...nie posłuchasz to porwie cię.... dżin
wicek2020.10.21 17:30
No to już zrobił co należało. Nie odpuścił im.
Halina2020.10.21 16:12
Rychło w czas się opamiętał.
Ja, Szatan2020.10.21 16:12
ANEKS 2 DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście ostatnich moich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, maję to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
matis892020.10.21 15:44
Lewakoatizm jednak to totalne odmóżdżenie. Lewakoateiści sami odpowiadają za islamizację UE, a teraz chcą z tym walczyć. W jaki sposób ??? Chroniąc islamistów przed innymi islamistami. Typowe lewactwo, najpierw sami celowo na siłę ściągają problemy, a później udają że chcą je naprawiać.
prawda boli2020.10.21 15:35
Teraz wypowiada wojnę jak ma armie zła w kraju i siedzi na bombie a zapałki trzyma przeciwnik i zamyka mu meczety to prosi go żeby ją odpalił. Zamiast błyskawicznie zmienić mądrze prawo i je egzekwować w laickiej republice, która wyrzekła się chrześcijaństwa i gdzie ,,wolność i swobody obywatelskie,, republiki zrobiły z Francji niewolnicę islamu.
Andy Semicki Rabin2020.10.21 15:28
Ten francuski fircyk na stanowisku prezydenta Francji, Macron, skazał na śmierć tego biednego nauczyciela, i wielu innych niewinnych Francuzów, wpuszczając bezprawnie i bez kontroli islamskich terrorystów na teren Francji. Macron ma na swoim sumieniu życie i krew na rękach tych wszystkich ofiar islamskiej nienawiści.
Andy Semicki Rabin2020.10.21 15:27
Macron mówi: "- Po ataku w Conflans-Sainte-Honorine zamierzamy jeszcze bardziej wzmocnić nasze działania." - czyli co? Mają zamiar jeszcze bardziej nic nie robić?
uczuny2020.10.21 15:16
Czy te artykuly pisza debile
Anonim2020.10.21 15:38
Tak
Apoteista2020.10.21 15:02
Mój oficer prowadzący zawsze podkreślał z dumą: Wy Hertrich jesteście moim pierwszym TW z TAKIM wykształceniem. Ba! I to filozof, etyk i kürwa apoteista!