02.04.20, 20:45Fot. via: Wikipedia

Czy rozpad koalicji rządzącej jest realny? Gryglas: to Prima Aprilis

Rmf FM informowało dzisiaj, że prezes PiS Jarosław Kaczyński postawił ultimatum liderowi Porozumienia Jarosławowi Gowinowi. Według tego rzekomego ultimatum, Gowin ma poprzeć przeprowadzenie 10 maja wyborów korespondencyjnych, w innym natomiast przypadku wicepremier razem ze swoimi ministrami zostanie wyrzucony z rządu.

-„Gowin poprze pomysł wyborów kopertowych, czyli wybór prezydenta tylko w głosowaniu korespondencyjnym, albo wicepremier i jego ministrowie zostaną wyrzuceni z rządu” – donosi Rmf FM.

Według nieoficjalnych ustaleń rozgłośni, minister nauki poinformował już polityków ze swojej partii, że nie poprze pomysłu korespondencyjnego głosowania i mogą spodziewać się utraty ministerialnych stanowisk. Jak informuje radio, taki rozwój wypadków może skończyć się rozpadem większości parlamentarnej.

Komentarze w tej sprawie udzielił dla portalu TVP Info poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz:

-„Tak to wygląda. Sytuacja jest dynamiczna, nie wiem, czy w tej chwili jest to aktualne, ale takie rzeczywiście są przymiarki. Na ten moment nasze stanowisko jest konsekwentne” – powiedział Sośnierz mówiąc o ewentualnym rozpadzie koalicji rządzącej.

-„Nie w jednej koalicji bywały napięcia. Także w koalicji PO-PSL. Jakie będą ostatecznie konsekwencje, to zobaczymy. Może się jednak porozumiemy. Napięcie w tej sprawie rzeczywiście jest. Jako lekarz zajmuję się przede wszystkim tym, żeby skupić uwagę na walce z epidemią. Dziwię się, że uwaga także mediów z powodów politycznych jest skupiona na wyborach, kiedy my mamy dużo większy problem” – dodaje polityk.

O żadnym ultimatum w sprawie wyborów nie słyszał jednak wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas. Jego zdaniem nie ma żadnego ryzyka wyjścia Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy:

-„Ja żadnej takiej rozmowy nie odbyłem. To chyba jest związane z wczorajszym dniem, bo wczoraj był prima aprilis” – powiedział wiceminister.

Gryglas podkreślił, że dzisiaj konieczna jest jedność i walka o życie Polaków i absolutnie nie będzie żadnego usunięcia z rządu polityków porozumienia. Pytany o głosowanie korespondencyjne, powiedział:

-„Jest wiele rozwiązań rozpatrywanych i na chwilę obecną trudno mówić o jakimś konkretnym, czy ono zostanie zaakceptowane i czy w ogóle w takiej formie wystąpi. Za wcześnie, aby mówić o konkretnych rozwiązaniach, bo jest możliwych kilka scenariuszy”.

Sprawę skomentował sam Jarosław Gowin:

-„Nie mam nic do powiedzenia na temat ultimatum, o którym jest teraz tak głośno. Rozmowy między mną, a prezesem Kaczyńskim, to nie jest temat, który należałoby czynić przedmiotem publicznych dywagacji. Moje stanowisko w sprawie wyborów jest jednoznaczne - wybory nie mogą się odbyć w terminie, który zagrażałby życiu i zdrowiu uczestniczących w nim Polaków” – powiedział wicepremier. 

-„najważniejsze dla wszystkich ministrów rządu - zarówno tych z PiS, z Porozumienia i Solidarnej Polski – jest teraz walka z kryzysem wywołanym przez koronawirusa” – dodał Gowin w wywiadzie dla portalu WNP.pl

 

Wyjście Porozumienia Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy oznaczałoby rządy mniejszościowe Prawa i Sprawiedliwości. Możliwy jednak byłby również scenariusz, w którym posłowie Porozumienia w przypadku wyjścia swojej partii z koalicji, przeszliby do PiS lub Solidarnej Polski.

 

kak/ TVP Info, WNP.pl, Rmf FM

Komentarze

Andy Semicki Rabin2020.04.17 13:53
Jeśli PiS nie podzieli się władzą z postkomuchami (jęcząca totalna opozycja), czyli nie zadba o "lewą nogę", to "odwieczny prawicowiec Gowin" doprowadzi do rozbicia koalicji. Mogę sobie wyobrazić, że w kręgach "grupy trzymającej władzę" trwają teraz gorączkowe spekulacje na temat, który scenariusz i jak zrealizowany doprowadzi do rezurekcji upadłej opozycji: czy najlepiej powołać nową partię, czy Gowin będzie odpowiednią "twarzą" takiej partii, jeśli nie, to jakiego "Kukiza" wybrać na taką twarz, bo już teraz widać, że Konfabulacja i Hołotownia nie mają szans, albo ilu kandydatów jeszcze potrzeba, żeby odebrać głosy socjaldemokratom z PiS decydujące głosy... itp. itd.
krzysztof2020.04.3 13:43
gowin won
Stani2020.04.3 8:55
A Gowin wogóle coś znaczy? Mam wrażenie, że jest tylko złotoustą paprotką w tym rządzie.
Ted2020.04.3 8:29
Jarosław zamiast przygarnąć Konfederację, przygarnął lewackie odpady z PO z Naczelnym Mecenasem LGBT - Gowinem.
karol2020.04.3 8:25
on ma to we krwi, i to jedyne co potrafi bo polityk z niego żaden
Bogo2020.04.3 7:56
Ja tu widzę niewidzialną rączkę WSI, Gowin czy twoje interesy są czyste? Jak nie to kup sobie blaszkę i p....lnij sobie w czaszkę, won.
Zdradziecka i Chybiona Lewacka Kretynizacja Polski2020.04.3 7:31
Abstrakcyjny (na szczęście!) scenariusz: W czasie zarazy rządzi poprzednia ekipa. Komorowski: - A co to jest ten wirus? Może go walnąć dechą? Tusk: - Nie zawracajcie głowy, mam pilne obowiązki w Brukseli. Balcerowicz: - Ten wirus to jest teoria. Gorsze jest psucie państwa przez PIS. Budka - Zniszczymy tego wirusa, ale jak odzyskamy władzę. Kidawa: - Czy wirus to jest to samo co świrus? Cimoszewicz: Trzeba się było zaszczepić. Sienkiewicz: - A na ch*j z tym wirusem! Kijowski: - Zróbmy zbiórkę na chorych, bo mi brakuje na alimenty i drogie gadżety! Kopacz: - Grobów na metr starczy dla wszystkich. Sikorski: - Przyłączmy Polskę do Rosji; średnia zachorowań spadnie. Vincent-Rostowski: – Wirusa ni ma i nie będzie. Schetyna: - (nieartykułowane, szczerzy zęby). Bieńkowska: - Cóż, takie są te wirusy... TW Bolek: - To Kaczor-morderca go wypuścił, żeby wygrać wybory! ………… Ludzie, obudźcie! Ci, co psioczą na ten rząd, mają w d... Polskę! Są uczuleni na katolicyzm. Im chodzi o rozmycie polskości w lewackim bagnie. A tak naprawdę to o przywrócenie poprzednich, złodziejskich układów!
Tom Bombadil2020.04.3 7:12
Prawo Murphy'ego mówi, że "jeśli sprawy mają jakąkolwiek szanse, by pójść źle... to pójdą.." To właśnie jest fatum Polski: w sytuacjach kryzysowych ktoś wyciąga swoje chorobliwe ambicje i Polska upada. Tak też będzie i teraz. Nasi sąsiedzi chyba są już nieźle przygotowani do rozbioru ekonomicznego i kulturowego Polski. Wydaje się, że właśnie jesteśmy świadkami końca pięcioletniego okresu naszej suwerenności. Nie pierwszy raz w historii. Da capo al fine... "Przesłanie Pana Cogito" znów staje się nagląco aktualne: "...niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy – oni wygrają, pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę..." Trzeba będzie kolejny raz udać się na emigrację wewnętrzną.
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.04.3 6:56
odpowiadam jest realny , pewny i natychmiastowy - a Prezydentem Polski będzie Bąk z Zoppot lub Kidawa z Błonia
Libori2020.04.3 6:32
WYBORY KORENSPONDENCYJNE TO POWOD DO OSZUSTWA.A PIS W TYM WYPADKU DECYDUJE TOTALITARNIE.
Jenny2020.04.3 6:22
Dyktatorek tupna nozka:)
Mariusz2020.04.3 0:31
A czy wybory nie mogły by się odbyć w czerwcu? Może to by było jakieś rozwiązanie.
ewa pielęgniarka2020.04.2 23:44
TERAZ JUŻ KONIEC NIE MA JUŻ PIS, TERAZ JUŻ KONIEC NIE MA JUŻ PIS, TERAZ JUŻ KONIEC NIE MA JUŻ PIS,
anonim2020.04.2 23:53
Znak czasów. Kononowicz wstąpił do PO. Teraz naprawdę będzie NIC. (oczywiście nieprawdą to jest). Tak naprawdę ci z PO i z PiS pili razem wódkę w Magdalence. Oprócz umowy "Wy nie ruszacie Naszych, My nie ruszamy Waszych", Podpisano aneks, "Na przemian gramy dobrego i złego policjanta". Nie chodzi o to aby złapać króliczka, ale (ku uciesze gawiedzi z obu stron barykady) gonić go.
anonim2020.04.2 23:36
Na czas epidemii Episkopat powinien ogłosić "Zakazuje się proboszczom i zarządcom cmentarzy pobierania opłat za pogrzeby"
lh2020.04.2 22:43
Gdzie są mężowie stanu, mężowie opatrznościowi Rzeczypospolitej? Jestem rozczarowany co najmniej 1. Zbyt późnym zamknięciem granic 2. Zamknięciem polbiznesów wraz ze stanem otwarcia korpomarketów, urzedów, 13 emerytom,podwyzek,mundurówce, zbrojeniom na ostatnia chwilę 3. Brakiem uczciwego pakietu osłonowego dla polfirm 4. Zamknieciem kościołów do 5 ludzi 5. Brakiem formalnego ogłoszenia stanu wyjątkowego czy kleskizywiołowej 6. Propagandą szokującą w TVP 7. Brakiem planów, procedur, zapasów, laboratoriów 4 8. Ignorowaniem raportów AW 9. Przepychaniem na siłę wyborów 10. Pyskówką z opozycją 11.Brakiem wyjaśnienia Smoleńska 12. Kadrami powciskanymi na stołkach (tzw. chciwi ignoranci, aroganci, Misiewicze) 13. Uleganiem lobby żydowskiemu, lobbystom, inercja okołoMONowską sabotażem przemysłowym wojskowym 14. Pozwalaniem na złe traktowanie Polski przez innych 15. Podtrzymywanie dominacji medialnej obcej przy kasowaniu Polaków za abonament, który obiecał Kowalczyk zlikwidować 16.Tolerowanie patologii biurokracji, układów w samorządach 17. Pozwalanie na nikotynizm (produkcja) i alkoholizm 18. Traktowanie społeczeństwa jak głupków, złodziei, krów dojnych 19. Opresja podatkowa, władczość zamiast służenia, brak słuchania i posłuchu u wyborców 20.Uleganie durnocie unijnej 21.Podtrzymywanie przywilejów branżowych i sobiepaństwo poselskie i układy w PiS Chwalę 1. 500 plus 2. Poskramianie nadzwyczajnej kasty, mafii 3. Inwestycje drogowe, tunelowe, przekopowe 4. Próbę budowania Trójmorza 5. Poprawę relacji z Litwą 6. Powrót do misji wojsk pokojowych ONZ 7. Dywersyfikacje dostaw nośników energii 8. Utrzymanie waluty narodowej 9. Utrzymanie firm państwowych np. LOT 10. Próbę odzyskania większości w bankach(pomijam czapę Rotschildów) 11. Akcje historyczne,ale nie włazi… Polinowe 12.Pozwolenie na Marsze Niepodległości 13. Stworzenie WOT
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 22:51
W jednym się zgadzam: "Pozwalanie na nikotynizm (produkcja) i alkoholizm." Dodam jeszcze onanizm i kawoizm. Aaaa i herbatoizm, połączony z cukroizmem. No i śmietaoizm .... z połykiem. Boże ile nas trapi zaraz? A TY co? Zaraz wracam????
_-_2020.04.2 22:53
"śmietaoizm .... z połykiem" Tutaj Biedronia nie znajdziesz;)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 23:01
Tutaj jest mnóstwo połytkowców w koloratkach. Pozdrawiam panowie.
Nina2020.04.2 22:52
IDIOTA to mało powiedziane ty jesteś do n potęgi głupol,
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 22:59
To do Ih czy do mnie? Bo napisałaś pod Ih. A ja zrobiłem się zazdrosny :(((
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 23:08
A "n" jakie, może ujemne?
Danuta2020.04.2 22:11
Bardzo gorąco proszę kochani politycy zjednoczonej prawicy Panie Gowin, błagam Was dogadajcie się, bo więcej nas umrze z powodu nerwów, że w takim trudnym czasie, kiedy potrzebujemy jedności i zaufania do siebie nawzajem serwujecie mam takie informacje. Zakończcie te kampanie jak najszybciej, nie przedłużajcie tego. Każdy wie na kogo głosować. Zaufajcie ludziom, a nade wszystko Bogu.
Jarek2020.04.2 22:32
Danuta - Bóg nie należy do żadnej partii politycznej. I nie mieszaj go do tego.
t2020.04.2 21:57
Cały czas są gierki pod "śmierć" Kaczyńskiego, niestety z udziałem Dudy. Gdy Kaczyński odejdzie z polityki "Szachiści" chcą być gotowi, a dla PiS-u miejsca nie przewidują
gumowa kaczka2020.04.3 5:56
wszyscy czekamy kiedy prezes odejdzie z polityki
Asmo2020.04.2 21:42
Odezwa do Marszałka sejmu RP !!! My Polacy żądamy odwołania M. Kidawy-Błońskiej z funkcji wicemarszałka sejmu RP !!! W polskim sejmie nie może być miejsca dla Homo insipiens - kłamców, manipulatorów i inspiratorów sabotażu, a szczególnie we władzach sejmu i konwentu seniorów . W sejmie powinni zasiadać ludzie Homo sapiens - ludzie służący narodowi i Ojczyźnie ! P.S. Tą odezwę wysłano 26.03.2020 do Kancelarii Sejmu z prośbą o pracedowanie tego wniosku.
gumowa kaczka2020.04.2 21:55
masz racje kidawa jest równie beznadziejna jak maliniak,może przełożone wybory pozwolą wyłonić godnego kandydata na prezydenta
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:59
PROTEST: Fronda to nie miejsce do lansowania kłamliwej teorii ewolucji. Nie ma czegoś takiego jak homo erectus (człowiek z Żoliborza), ani neandertalczyk (człowiek ze sprawiedliwej prokuratury), ani Homo Sapiens - człowiek premierowaty. To forum kreacjonalistyczne. Spadaj Asmo na komusze drzewo.
Foster2020.04.2 21:41
Z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego 25-26.03.2020 dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że aż 57% Polaków ocenia pozytywnie działania prezydenta Andrzeja Dudy. Koejny sondaż, a w nim 57% Polaków popiera działania Prezydenta ! No to zastanówmy się kim są ci , którzy stanowią 43% społeczeństwa i nie popierają A. Dudy ?!! Pierwsza odpowiedź: Skoro 57% POLAKÓW - to już jest jasne, że ci z 43% nie są Polakami ! To dużo ! Czy aż 43% osobników w Polsce to członkowie innych nacji, myślę tutaj o żydach, sowietach, niemcach, lub ich potomków ?! To byłoby raczej nieprawdopodobne ?! No więc co ? Zerkam na ilość zwolenników innych, lewackich partii politycznych: PO-19%, NL-12%, PSL 8%, Konf.-4%. Razem 43% - zgadza się ! Dalsze dywagacje są już niepotrzebne !!!
Otto2020.04.2 21:41
Trzy prawicowe ugrupowania połączyły się w Zjednoczoną Prawicę. Po lewej zaś stronie, gdzie PO szykuje się do wyprowadzenie sztandaru, powstają coraz to nowe ugrupowania lewackie i antykatolickie: Prorosyjska partia Konfederacja, partia homoseksualistów Wiosna, partia komunistów SLD, partia Now. najgłupszych ludzi w Polsce, i zapowiedzi tworzenia nowych partii przez Petru i Kukiza. Pytanie: Czy tylko lewackie szumowiny wiedzą jak zakłada się partię polityczną ?!!!
Piotr Nowak2020.04.2 21:40
Głosowanie korespondencyjne rozumiane jest jako możliwość udziału w głosowaniu bez konieczności osobistego i bezpośredniego stawiennictwa w obwodowej komisji wyborczej. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach. Jeśli ktoś chce oddać głos drogą korespondencyjną powinien zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 21 dnia przed dniem wyborów. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Swoją treścią zgłoszenie obejmować powinno: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi.
Maria Blaszczyk2020.04.2 22:56
A pamiętasz, jak PiS likwidował możliwość głosowania korespondencyjnego, najpierw dla wszystkich, potem uniemożliwiając to tylko Polonii, uzasadniając to "manipulacjami wyborczymi"? Czyli jak korespondencyjnie mogła zagłosować Polonia, mały w końcu odsetek głosów w okręgu warszawskim, to zagrażało to uczciwości wyborów. A jak mają wszyscy zagłosować w ten sposób, to już nie zagraża. W efekcie w ostatnich wyborach ponad 314 tys. ludzi się tłukło często po kilkaset kilometrów w jedną stronę, bo PiS postanowił nam to utrudnić. Pomyśł, jaki to koszt dla ludzi, środowiska itd - a wszystko dlatego, ze Polonia nie głosuje na PiS - z wyjątkiem Chicago, ale to jest niewiele głosów w porównaniu z całą resztą. Możesz mi wyjaśnić tę logikę? Czemu teraz można ułatwiać i nie grożą "manipulacje wyborcze", a przedtem należało utrudniać i groziły?
Marian2020.04.3 8:19
A pamietasz jak Platforma uznała ze tak glosowac można.Koperty Grodzkiego wam nie przeszkadzają ale te wyborcze już tak.
Piotr Nowak2020.04.2 21:39
40 dni do wyborów prezydenckich ! Obowiązkiem każdego patrioty jest aktywne włączenie się w kampanię prezydencką ! Zwolennikami bandy czworga opozycyjnych ugrupowań nie ma sensu się zajmować. To zajoby, którym TVN wyprał mózgi bezpowrotnie ! Naszym celem w uświadamianiu prawdy powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! W Polsce jest 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania, to 10% z tej liczby daje 3 MLN ludzi niezdecydowanych – to sporo ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to o 5-6 MLN ludzi trzeba się bić ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze majowych wyborów 2020 ! Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
zgred2020.04.3 3:30
Prawdziwy " patriota " jest +60 i posiada legitymacje PZPR tak jak ty.
gregor2020.04.2 21:39
ze wszystkich stanowisk w spolkach i innych funkcjach wyrzucic czlonkow rodziny tych ktorzy ida z gowinem.to po prostu kon trojanski PO .nieudacznik ktory nie potrafi zreformowac szkolnictwa wyzszego gdzie kwitnie komuna PO prostu nie chce.
POrada2020.04.2 21:34
Gowin na szczaw !
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 22:47
i mirabelka !!!
mordechaj2020.04.2 21:26
Każdy, kto dąży do wyborów w trakcie pandemii, będzie uznany za MORDERCĘ. Spotka go dotkliwa kara, bo będzie sądzony przez sąd powszechny za MORDERSTWO Z PREMEDYTACJĄ, z niskich pobudek i ze szczególnym okrucieństwem. To będzie dożywocie, chyba, że zostanie przywrócona kara śmierci. Wtedy będzie powróz na szyję
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:29
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.
Uofca Blondynek2020.04.2 22:36
A wybory korespondencyjnie też zagrażają - totalnej.
Sławek2020.04.3 2:29
Bezpieczna forma wyborów jest możliwa i konieczna! Do kiedy chcecie przełożyć wybory - do jesieni? Jeśli wcześniej wróci pandemia? Każdy który jest przeciw wyborom będzie uznany za MORDERCĘ i spotka go dotkliwa kara bo będzie sądzony przez sąd powszechny za MORDERSTWO Z PREMEDYTACJĄ, z niskich pobudek i ze szczególnym okrucieństwem!
L.2020.04.2 21:22
Wy.ebać w końcu tego konia trojańskiego o nazwie "Gowin"!
gumowa kaczka2020.04.2 21:23
koń zwalony
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:26
Wasz koń trojański to bardziej Giertych, nie Gowin :))
gumowa kaczka2020.04.2 21:09
Kaczyński niech się zajmie czymś pożytecznym np.może witać na lotnisku uratowanych rodaków w ramach LOTU DO DOMU
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:18
Mocne. Lot do domu ... Już to widzę jak wita i mamrocze PULL UP, PULL UP TERRAIN AHEAD, PULL UP ..... TERRAIN AHEAD
Hello2020.04.2 21:08
Gowin na premiera. PiS do pierdla.
Lewak2020.04.2 21:38
a dzban Hello do Tworek
Did you take your pills?2020.04.2 20:56
Tymczasem w prawdziwym świecie: Coraz liczniejsze szpitale zmagają się z brakiem podstawowego wyposażenia. "Takie wsparcie otrzymaliśmy od Ministerstwa Zdrowia - 100 szt. rękawiczek, 100 maseczek i 10 litrów płynu do odkażania. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Kultura każe podziękować. Na pewno wykorzystamy, ale nadal będziemy wspierać nasz szpital" - napisał na Twitterze prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Brawo PiS! Brawo tenkraj!
L.2020.04.2 20:58
Wytłumacz mi w końcu, co to jest ten Twój "prawdziwy świat"
Urszula2020.04.2 21:02
A twój prawdziwy świat jaki jest?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:25
Mój to "Świat Młodych", no trochę "Świerszczyk", czasem "Miś", ale to akurat dla wybranych.
Japa 2020.04.2 22:03
Odpowiedz pytniem na pytanie ? To takie ....a dobra , Paskudny sposób prowadzenia polemiki. Możliwy tylko przy braku swoich argumentów .
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:00
No przestań. Polska to postkomunistyczny kraj. Jak możesz dezawuować 10 litrów spirytusu = 40 półlitrówek wódki. Nooo, to jednak jest realna pomoc.
DudaDuda2020.04.2 21:07
Czterdziestoprocentowej to nawet pięćdziesiąt...
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:14
Dzięki. Co fachowiec, to jednak fachowiec. Szacun.
Tadeusz2020.04.2 21:11
Jedynym ratunkiem Chyży Rój
AAAtomek2020.04.2 21:26
Ojciec Ryżyk?
Leszek2020.04.2 21:36
Stachu jest dobry ! ...................................................................................................Na mydło przeciw koronaworusowi !!! !!!
Japa 2020.04.2 22:27
Jakie brawo . jakie brawo panie Stachu . Pominąwszy fakt ,że tu o czym innym mowa a Pan o szpitalach . Chociaz gdyby się zastanowić to z Pana cwany facet .niby nie na temat , ale miedzy wierszami nadzieja .Kaczyński z Gowinem za łby się chwycą . Tylko idiota nie widzi ,że jak wezmą rozwód . to koniec tej męki z Pis-em i większością w sejmie. A wtedy MY DO WŁADZY. .Biedroń prezydentem pani Kidawa premierem .lub odwrotnie . I pokażemy jak się walczy z wirusem w korinie. .Maseczki , laseczki , a lekarstwa ani słychu. Na wszystko daja forsę , ale o kasie na cmentarze zapomnieli. A my jak dojdzieny do włądzy . damy na wszystko 100% więcej niż PiS . Na razie nie zdradzimy taljemnicy skąd będzie kasa . A tak poważnie . Głupoty piszę ,Prawda panie Stachu ? Za to Pan to same fakty ...Tylko dlaczego 2.IV . a nie 1.IV
ada2020.04.3 7:46
To rząd ma im kupować czy dyrektorzy? Lekarze tylko jęczą i wołają o kasę.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 20:55
A czy rozpad Trójcy Świętej jest możliwy? Czy np. Jezus może kopnąć dwóch pozostałych staruchów w d. ? No, niewydajemniesie (to cytat z Chłopaki nie płaczą)
keep that in mind jew2020.04.2 21:50
Jeszcze pewnie tego nie wiesz, ale już jesteś trupem, jak ciebie wirus nie dopadnie, nienawiść cie zeżre. Nie udał się bolszewicki eksperyment aby "zrobić" z kołchoźnika "inteligenta" w Polszu.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 22:28
niewydajemniesie :)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 22:40
Moi kochani katolicy, co wy macie z tym straszeniem? To dobre na 7 latków. Czy ja was straszę, ze potwór spaghetti was zajeb..je? Albo Mohammad Ali Islamari wsadzi wam w d. granat? Jesteście żałośni. Ale jedno wiem: Bóg Ojciec w 3 jedyny zrobi wam z d. zaręczyny. To na pewno. Czuwaj.
dziadek z ub dobrze ci wyszkolil w szkalkowniu pol2020.04.3 6:58
Co josek mowi na twoje bluznierstwa rabi napewno cie pochwala.
kibic2020.04.2 20:51
Gowin jeśli bedzie podskakiwał to straci wszystko a przede wszystkim swoja partię. Jego członkowie przejdą do PIS a Gowin jako zdrajca do ciemności historii !!!
Urszula2020.04.2 21:00
No jasne, że przejdą. Przecież zdrowie narodu się nie liczy tylko fuchy i kasa. Na Szumowskiego też naciskają. Ma chłop przerąbane bo jako jeden z nielicznych zachował jakieś tam namiastki przyzwoitości i doskonale wie, że wybory to kolejne zainfekowane osoby.
ASTOM2020.04.3 0:12
Orszula! Gówno się na tym znasz to się nie odzywaj! Pilnuj swoich leninowsko-stalinowskich kolesi z po/psl/sld/ i czego tam komsomolskiego jeszcze. Chyba, że wiesz coś o tajemnej misji jaką gowę miał wykonać po odejściu z PO (np identycznej jak farbowany lisek Giertych z LPR w rządzie pisu 15 lat temu) to posłuchamy
Miastowy2020.04.2 21:07
czy wiejskie dzieciory są karmione krowymi plackami w czasie pandemii ?
anonim2020.04.2 21:26
tak jak twoje, twoim gównem , współczuje im
ASTOM2020.04.3 0:04
Trzeba mieć gówno zamiast mózgu żeby takie coś wymyślić
dziadek z ub dobrze ci wyszkolil w szkalkowniu pol2020.04.3 6:56
Icek to gdzie to macie kibucu w miescie czy poza nim i od kiedy swoje dzieciory karmicie krowymi plackami.
nnn2020.04.3 0:15
A było już tak pięknie, Szumowski dał nadzieję że naprawdę państwo dba o obywateli, zapowiedzi tarczy antykryzysowej dawały nadzieję, wszystko rozwalił jeden gnom, zbrodniarz, który do władzy będzie szedł po trupach. Nie oszczędził nawet swojego brata, zbezcześcił jego pamięć, grzebał w grobach, byle by tylko zdobyć władzę autorytarną. Nie liczy się z prawem, z życiem ludzkim, urzekający psychopata, który porywa za sobą tłumy zaślepionych ludzi, niczym przywódca sekty. Zbrodniarz bez zdolności do empatii, bez uczuć wyższych, paranoik owładnięty rządzą władzy, nie ma już teraz żadnych wątpliwości, pod rządami takiego dyktatora jest teraz Polska
emil2020.04.3 1:55
Tyt kanalio jedna. Bardziej ludzki jest według ciebie gnój, który był w przymierzy z Ty kanalio jedna, dla ciebie pełen empatii jest gnój, który w 2006 roku rozpętał trwającą do dzisiaj wojnę, bo ucierpiała jego miłość własna, bo przerżnął w wyborach prezydenckich! Jest on rzeczywiście pełen empatii przyzwalając na grabież Polski na kilkaset miliardów, na kradzież dorobku milionów Polaków zgromadzonego w OFE. W imię polityki miłości podniósł wiek emerytalny i zwijał polskie państwo.