21.05.21, 08:18fot. fb/platforma obywatelska/screen

Czy trzech polityków PO przejdzie do PSL?

W ostatnim czasie klub Platformy Obywatelski opuścili kolejni politycy, posłowie i jedna europosłanka, którzy w większości zasilili partię Szymona Hołowni Polskę 2050. Jak się jednak okazuje tym razem do PSL ma odejść trzech kolejnych polityków, a rozmowy mają być już nawet dosyć zaawansowane.

- Pierwsze informacje o współpracy PSL z byłymi posłami PO Ireneuszem Rasiem i Pawłem Zalewski oraz senatorem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim poda prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz; moim zdaniem będzie to jeszcze przed wakacjami – powiedział w piątek wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski – czytamy na portalu tysol.pl.

Jak stwierdził Zalewski, trzej politycy PO, o których mowa, mają utrwalone poglądy konserwatywne i PSL z nimi rozmawia, co nie jest tajemnicą.


mp/tvn24 / dorzeczy.pl / pap /tyso.pl

Komentarze

Piotr Nowak2021.05.21 13:47
Tak, zajoby z PO powinni przechodzić do PSL !! W końcu to kumple, którzy rządzili przez 8 lat ! Będzie wesoło !!!
tak myślę2021.05.21 11:53
Myślę, ze po dobrym rozważeniu całej sprawy dołączą do Porozumienia Gowina bo PSL zwłaszcza bez Kukiza może nie przekroczyć progu wyborczego w przyszłym Sejmie a nawet jak przekroczy to szanse, że akurat oni się załapią są raczej marne a u Gowina mieli by nieco większe szanse tym bardziej, ze Gowin idzie z PiS, który obecnie rządzi i duża szansa, ze będzie rządził w następnej kadencji. Gowin doskonale o tym wie dlatego trzyma się Zjednoczonej Prawicy. Tak więc biorąc pod uwagę ich dalszą ścieżkę zawodową tam mają znacznie większe szanse żeby cos znaczyć. Gowin ich chętnie przygarnie.
tak2021.05.21 15:48
CI trzej jakby wstąpili do Porozumienia Gowina to mają jakąś szanse jaki ich elektorat pójdzie za nimi a jak swoją przyszłość zwiążą z PSL to może im absolutnie nic nie dać bo nie wiadomo czy PSL się załapie do Sejmu w następnych wyborach a nawet jeśli to ich szanse z tego ugrupowania są nikłe bo musieli by startować w rejonach, w których dotąd nie startowali a tam nikt ich nie poprze tylko raczej wyjdą ci z PSL.
Jacuś2021.05.21 8:31
Co do posła Ujazdowskiego to chyba nie ma partii, w której by przebywał. Szkoda,że takie chorągiewki wyborcy akceptują.
Anonim2021.05.21 8:34
Jak Czarneckiego akceptują, to każdą prostytutkę polityczna też zaakceptują.