19.01.15, 22:05fot. Wikimedia Commons

David Cameron: Mam prawo obrażać uczucia religijne innych!

David Cameron to postać tak cyniczna, że brak słów na jego niektóre wypowiedzi. Odnosząc się do ataków na redakcję magazynu „Charlie Hebdo”, których bezpośrednią przyczyną było opublikowanie przez gazetę karykatur proroka Mahometa, papież stwierdził, że „dałby w twarz” każdemu, kto „obraziłby jego matkę”. Franciszek mocno podkreślił, że wolność słowa nie może obrażać uczuć religijnych osób wierzących, musi posiadać odpowiednie granice. I religię należy traktować z szacunkiem.

Premier UK David Cameron został poproszony o komentarz do tej wypowiedzi papieża w telewizji CBS, Cameron powiedział: "Uważam, że żyjąc w wolnym kraju mamy prawo do obrażania uczuć religijnych. Uważam się za chrześcijanina. Jeśli ktoś obraża Jezusa, ja również czuję się urażony, ale funkcjonując w wolnym społeczeństwie nie mam prawa się za takie poglądy mścić”. Nawiązując do charakteru ukazujących się w „Charlie Hebdo” karykatur, premier powiedział, że ich publikacja była zgodna z prawem, nawet jeśli niektórzy odebrali ich treść jako obraźliwą. „Mam do papieża wielki szacunek, ale argumentacja, jakiej użył dla podkreślenia, że nie powinniśmy obrażać innych religii, czyli odwołanie do „uderzenia w twarz”, była dla mnie zaskakująca. Niektórzy odniesienie do bicia mogą uznać za usprawiedliwienie przemocy fizycznej jako reakcji na zniewagę” – mówił.

Cóż, pogratulować trzeba Cameronowi jednego: dobrego poczucia humoru. Bo przyznawać się do chrześcijaństwa a jednocześnie aprobować zwiazki homoseksualne, adopcje dzieci przez takie pary, i również opowiadać się za bluźnierstwem to naprawdę komizm, cynizm i głupota w jednym.

mm/polishexpress.co.uk


Komentarze

anonim2015.01.19 22:15
"przyznawać się do chrześcijaństwa a jednocześnie aprobować zwiazki homoseksualne, adopcje dzieci przez takie pary, i również opowiadać się za bluźnierstwem to naprawdę komizm, cynizm i głupota w jednym." Raczej - protestantyzm.
anonim2015.01.19 22:19
można więc zwyzywać Cameronowi matkę od kobiet lekkich obyczajów, w końca jak wolność słowa to wolność słowa
anonim2015.01.19 22:21
Franciszek odniósł się do debilizmu i chamstwa dziennikarzy tej pojeba..ej gazetki
anonim2015.01.19 22:22
Pan Jezus splótł bicz ze sznurków i dał paru handlarzom do wiwatu.
anonim2015.01.19 22:22
Jeden bydlak przyznaje sobie prawo do obrażania uczuć religijnych a inny bydlak przyznaje sobie prawo do ucinania głowy za owe obrażanie. Nie różnią się za bardzo od siebie. Najlepiej niech się powybijają na wzajem bez straty dla reszty ludzkości.
anonim2015.01.19 22:24
"Jeśli pan Gasbarri, który jest przyjacielem, obrzuci moją mamę przekleństwami, to dostanie cios. To normalne. Nie można prowokować, nie można znieważać wiary innych ludzi." Tekst pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2015/01/15/papieska_konferencja_prasowa_w_samolocie_/pol-843901 strony Radia Watykańskiego
anonim2015.01.19 22:28
A czego można oczekiwać po tych lewakach. Jeśli to lewackie bluźniące pismo szydzi ze wszystkich świętości w każdej religii a zwłaszcza katolickiej to to jest wolność słowa. Jednak gdy ktoś po Paryżu paraduje w koszulce małżeństwo to mężczyzna i kobieta to wielce obraża sodomitów i trafi do więzienia oraz dadzą mu mandat taki iż się nie wypłaci do śmierci. Tych lewaków trzeba eliminować w wyborach bo wszystko to co się dzieje to ich wina i oni są odpowiedzialni tak za bluźnierstwa tego szmatławca jak i za zamachy.
anonim2015.01.19 22:30
Papież Franciszek jest najbardziej ewangelicznym papieżem ostanich stuleci. Ten papież nie dba ani o dyplomację ani o poprawność polityczną. Słowa "uderzyłbym w twarz" każdego kto obraziłby moją matkę, nie oznaczają pochwały przemocy w stosunku do ludzi którzy zachwują się chamsko. Te słowa wyrażają zrozumienie dla ludzi, którzy nie potrafią zapanować nad sobą gdy znieważa się to co dla tych ludzi jest najcenniejszy. Papież nie pochwala w tych słowach braku opanowania ale wyraża zrozumienie dla ludzi których czyjaś cyniczna nienawiść potrafiła jednak z tej równowagi wyprowadzić. Fundamentaliści islamscy nie są dyplomatami, nie są wyrafinowanymi politykami, oni często reagują impulsywnie. Europejscy zimni politycy, duplomaci, ideolodzy doskonale to wiedzą! Stąd cynicznie prowokują muzułmanów. Pytanie jednak jest jedno: czemu jednak mają służyć owe cyniczne prowokacje europejskich technokratów? Jakiemu dobru to ma służyć? "co nam hańba gdy talary mają lepszy kurs od wiary" Cameron już dawno sprzedał wartości za karierę! https://www.youtube.com/watch?v=GXAEIPoxNew
anonim2015.01.19 22:35
"Co nam hańba gdy talary mają lepszy kurs od wiary wymienimy na walutę honor i pokutę...
anonim2015.01.19 22:38
Papież jednak nie powiedział, że „dałby w twarz” każdemu, kto „obraziłby jego matkę”. Powiedział, że ten ktoś dostałby cios.Tak jest przynajmniej w wersji angielskiej "This freedom is necessary, but without offending. Because it is true that one should not react violently, but if Mr. Gasbarri [note: voyage planner, standing beside the pope], who is a great friend, says a swear word about my mother, he can expect to receive a punch! It's normal... We cannot provoke, we cannot insult the faith of others, we cannot mock faith." Może ktoś ma oryginalną wypowiedź papieża ?
anonim2015.01.19 23:14
jak można obrażać wierzących to i ateistów, masonów i innych no po prostu WYKWIT KULTURY W TYM XXI WIEKU
anonim2015.01.20 7:47
Można znieważać wszystkich tylko nie sodomitów bo to przeciez homofobia...
anonim2015.01.20 8:03
@Paulo Żydów też raczej nie wolno tykać...
anonim2015.01.20 8:31
Tragiczne jest to, że za obrażanie muzułmanów przez ludzi takich jak Cameron płacą krwią (Nigeria) chrześcijanie. Słowem, on i paszkwilanci to zbrodniarze !
anonim2015.01.20 9:14
@Wojo Jest taki hotel w Holandii na B. Być może właśnie realizuje porozumienie tam zawarte? Zawsze są tam Rothschildowie, Rockefellerowie, Morganowie,Warburgowie i różni tam premierkowie...
anonim2015.01.20 13:15
Cameron to sojusznik PiS w europarlamencie. Jaka partia tacy sojusznicy.
anonim2015.01.22 19:39
On jest chrzescianinem tylko z nazwy jak wiekszosc brytyjczykow,ich wiara jest splycona do poziomu druzyn pilkarskich