17.11.20, 20:54Fot. screenshot - TVP Bydgoszcz

Dewastacje kościołów się nie kończą. Zniszczono figury dzieci fatimskich

Razem z manifestacjami Strajku Kobiet, którego jednym z głównych postulatów stała się walka z Kościołem katolickim w Polsce, rozpoczęły się w Polsce dewastacje katolickich kościołów i miejsc kultu. Do kolejnej profanacji doszło przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie, gdzie nieznani sprawcy zniszczyli figury przedstawiające dzieci fatimskie.

Figurce Franciszka Marto oderwano głowę, a figurkom przedstawiającym Hiacyntę Marto i Łucję Dos Santos oderwano ręce.

- „Sprawca zniszczył trzy figury gipsowe modlących się dzieci, przedstawiających inscenizację objawienia Matki Boskiej Fatimskiej. Jednej z nich urwał głowę, a dwóm innym po jednej ręce. Straty materialne zostały oszacowane na 1000 zł. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod kątem obrazy uczuć religijnych, które zgodnie z Kodeksem karnym zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności” – przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie asp. Tomasz Bartecki, w rozmowie z TVP Bydgoszcz.

Figurki zostały ufundowane przez parafian. Każdego 13. dnia miesiąca od maja do października, czyli w dni objawień Matki Bożej w Fatimie, parafianie odmawiają w tym miejscu różaniec.

kak/TVP Bydgoszcz, wPolityce.pl, Twitter

Komentarze

kriss2020.11.22 19:46
Panowie Gulbinowidz,Dziwisz,Jedraszewski,Jankowski i wielu wielu innych jest za to odpowiedzialnych.
katolik2020.11.18 8:49
To jest obraża moje uczucia religijne. Jak można tak potraktować nasze Święte gipsowe posążki? To były szatany w ludzkiej skórze. Szata wie, że przegra i przestał brać jeńców.
Anonim2020.11.18 11:55
pozostaje miec nadzieję, że ktoś ci zdefekuje na wycieraczkę i będziesz miał okazję pobiadolić, że tak potraktowano twoje drzwi umiłowane.
opty2020.11.18 6:40
Hołoty nie wychowasz, ..........
Tak PiS i jego Młodzieżówka,2020.11.18 4:51
GP i red. Sakiewicz bronią polskich kościołów
Jan Radziszewski2020.11.18 0:40
Rzucam klątwę Bożą z Woli Jezusa Chrystusa Króla Polski na profanatorów, którzy wyświetlili czerwony piorun na posągu Chrystusa Króla w Świebodzinie. Bogu nic nigdy nie ubywa lecz ci, którzy świadomie i bluźnierczo naruszają Jego cześć są karani. Lepiej być teraz ukaranym niż w przyszłym życiu. Gdy przyjdzie Oświecenie Sumień umrze wielu młodych ludzi, w Polsce także. Miecz wisi nad waszymi głowami. Gdy św. Jan w wizji Apokalipsy widzi Chrystusa, przed Jego obliczem pada jak martwy. Jan, ulubiony uczeń Jezusa, który jako jedyny miał przywilej kładzenia głowy na Jego piersi. Bóg Starego i Nowego Testamentu to jest ten sam Bóg. Szatan wie dlaczego zależało mu zwłaszcza na tej profanacji, ja też wiem. Dlatego posługując się imionami Aniołów, którzy zsyłają i zsyłać będą kary na ludzkość ku opamiętaniu, ale i niosąc Bożą sprawiedliwość: Przeklinam was w Imię Boże Przeklinam was w Imię Boże Przeklinam was w Imię Boże Chcecie ognia, będziecie mieć ogień. Amen. Mówi Bóg Ojciec: Amen mój synu. Jesteś Moim gniewem w tym narodzie. Jeszcze się to objawi gdy dostaniesz pełnię mocy jaka ci z Nieba przeznaczona. Na razie jesteś w szkole podstawowej ( Uśmiech Boga Ojca) lecz twoje serce zostało zranione i Ja, Bóg Ojciec dodatkowo wzmacniam tę klątwę. W przyszłości twoje przekleństwo w Imię Boże będzie zabijać i będzie tak, że w krótkim czasie po klątwie ktoś padnie martwy. Teraz tego ( jeszcze) nie ma, lecz będzie.
Jan Radziszewski2020.11.18 0:36
) Czy prorok Izajasz nie zapowiadał, co czeka tych, co z braku mądrości, z głupoty, wybierają się do piekła: „Wszyscy razem pójdą w strzępy jak odzież, mól ich zgryzie.” (…) „Oto wy wszyscy, którzy rozniecacie ogień, którzy zapalacie strzały ogniste, idźcie w płomienie waszego ognia, wśród strzał ognistych, któreście zapalili. Z Mojej ręki przyjdzie to na was: będziecie powaleni w boleściach.” (Iz 50,9; 50,11) Czy nie mówi Pan „O, dusze ukochane, odstąpcie od grzechu, od szatan, od złych czynów jego. Czyńcie tylko dobre uczynki, pokutujcie. + Ilu wielkich ludzi, których wam dał Bóg Ojciec, by przyszli w tym XX-tym wieku, zniszczyliście, zabiliście jako dzieci niepotrzebne? Ilu świętych, którzy by mogli uprosić dla was łaski u tronu Pańskiego w XX-wieku zamordowaliście, zabiliście. + I mówicie, że dokonaliście tego prawem - to prawda. + Prawo takie ustaliliście sami na ziemi. Prawo Boże mówi: Nie zabijaj! Wy, pod dyktando szatana to wszystko robicie, mordujecie dzieci poczęte, wśród których zabiliście wielkich geniuszów i wielkich świętych. Wyszkoliliście ludzi, którzy mają miano lekarza. Obowiązkiem lekarza jest ratować zdrowie i życie ludzkie, a wy wyszkoliliście go na wielkiego zbrodniarza, który zabija, ciągle zabija życie poczęte. To wy przyuczyliście do tej zbrodni i prawnie tę zbrodnię przyjęliście. O, dusze Moje, jak mam was poratować, gdzie i jaką wskazać wam drogę? Zastanówcie się wszyscy, wszyscy idziecie na wieczne zatracenie, w odmęt piekieł. Tam będzie płacz wielki i zgrzytanie zębów, ale już będzie za późno. Moje święte Serce boleje nad wami, nad wami wszystkimi i przez was ciągle krwawi. Płomienie Mojej świętej miłości chcą was zbawić, przygarnąć ku sobie, dać wam niebo. Zaufajcie Mi, odstąpcie od grzechu, od złego ducha, od jego czynów. Zawróćcie z drogi szerokiej, którą wam szatan wskazuje i którą was wiedzie. Każdy z was ma duszę daną przez Boga w Trójcy Jedynego, i dusza wasza będzie odpowiadała przed Sędzią sprawiedliwym, którym jestem Ja, Jezus Chrystus. Pokutujcie, módlcie się, przepraszajcie święty Majestat Boży. Amen Or Zb.- Nr 69
Jan Radziszewski2020.11.18 0:35
wyznania O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … ) Co wtedy, wówczas tj. już wkrótce, będzie z owymi Prawodawcami bezbożnego prawa, prawa GENDER, ect. rządzącymi i oczywiście z owymi jw. zniewolonymi i opętanymi synami i córkami złego?
Jan Radziszewski2020.11.18 0:33
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż + Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
Jan Radziszewski2020.11.18 0:32
żydzie anonimie diabły wiedzą którzy są tymi żydami a więc Niepotrzebnie się nie martwisz bo ich zabiorą wcześniej w ogniu Piekielnym do PIEKŁA na zawsze ++++ W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. ++ Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… +++ Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). +++ Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). +++ Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi. W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, ++ Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. ++ + Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. +++ Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… ++ Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). +++ Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. ++ Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). +++ Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
dilajla2020.11.21 21:44
dziwaczne pierdoły piszą zazwyczaj ci którzy nic od siebie nie mają nic do powiedzenia
Beata Mazurek (PiS)2020.11.17 23:32
"Sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem"
pancerfaustyna2020.11.17 23:11
FIGURA DZIECI - ŚWIĘTOŚĆ ZNISZCZENIE FIGURY - ZBRODNIA PRAWDZIWE DZIECI - GUWNIAKI ZGWAŁCENIE DZIECKA - MOŻNA WYBACZYĆ
"Trzeba tłumnie iść do wyborów. Wirus w odwrocie."2020.11.17 22:51
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
Anonim2020.11.18 0:21
Ikonoklazm to jest bełkot i oszustwo. Kij ci w duszę.
Jan Radziszewski2020.11.18 0:42
Rzucam klątwę Bożą z Woli Jezusa Chrystusa Króla Polski na profanatorów, którzy wyświetlili czerwony piorun na posągu Chrystusa Króla w Świebodzinie. Bogu nic nigdy nie ubywa lecz ci, którzy świadomie i bluźnierczo naruszają Jego cześć są karani. Lepiej być teraz ukaranym niż w przyszłym życiu. Gdy przyjdzie Oświecenie Sumień umrze wielu młodych ludzi, w Polsce także. Miecz wisi nad waszymi głowami. Gdy św. Jan w wizji Apokalipsy widzi Chrystusa, przed Jego obliczem pada jak martwy. Jan, ulubiony uczeń Jezusa, który jako jedyny miał przywilej kładzenia głowy na Jego piersi. Bóg Starego i Nowego Testamentu to jest ten sam Bóg. Szatan wie dlaczego zależało mu zwłaszcza na tej profanacji, ja też wiem. Dlatego posługując się imionami Aniołów, którzy zsyłają i zsyłać będą kary na ludzkość ku opamiętaniu, ale i niosąc Bożą sprawiedliwość: Przeklinam was w Imię Boże Przeklinam was w Imię Boże Przeklinam was w Imię Boże Chcecie ognia, będziecie mieć ogień. Amen. Mówi Bóg Ojciec: Amen mój synu. Jesteś Moim gniewem w tym narodzie. Jeszcze się to objawi gdy dostaniesz pełnię mocy jaka ci z Nieba przeznaczona. Na razie jesteś w szkole podstawowej ( Uśmiech Boga Ojca) lecz twoje serce zostało zranione i Ja, Bóg Ojciec dodatkowo wzmacniam tę klątwę. W przyszłości twoje przekleństwo w Imię Boże będzie zabijać i będzie tak, że w krótkim czasie po klątwie ktoś padnie martwy. Teraz tego ( jeszcze) nie ma, lecz będzie.
Grażdanie2020.11.17 22:44
Jedwabne raz jeszcze!
Marian2020.11.18 10:03
Do bolszewickiej barbarii taki argument dotrze.
Polacy2020.11.17 22:37
Czekamy na więcej. Tak trzymać.
Loża Polin oferuje subskrypcje:2020.11.17 22:21
https://imgur.com/a/TkVUo3S
man.of.Stagira2020.11.17 22:13
"Można wybaczyć dziecku, że boi się ciemności. Prawdziwą tragedią jest gdy boi się światła." Plato
Po 11 ...2020.11.17 22:09
Ups ... dzieci fatimskie są PUSTE w środku. Ale wtopa :)
sąsiad2020.11.18 23:11
zupełnie jak ty
poznaniak od urodzenia2020.11.17 22:07
A to ci Mogilianie wstyd wielki wstyd. Tyle razy u was byłem.
Anonim2020.11.17 22:04
Trudno. Zakaz aborcji tego wymagał, to znaczy jeszcze nie ma publikacji ,ale kto wie może będzie. Kaczyński doskonale wiedział że będą dewastacje, ale uznał że warto poświęcic kilka kościołów.
Obywatel2020.11.17 21:59
Już rzygam waszymi pomnikami. Wszędzie nastawialiscie tej tandety i jeszcze wielce się katole oburzają, ze ludzie maja dosyć. Przyda się trochę oczyścić parki z tej szkarady. Popieram tych, którzy to zrobili.
A od kiedy żyd to "obywatel"?2020.11.17 22:06
Tylko w Wysraelu.
A na Florydzie nie?2020.11.17 22:53
j.w.
Jan Radziszewski2020.11.18 0:45
Rzucam klątwę Bożą z Woli Jezusa Chrystusa Króla Polski na profanatorów, którzy wyświetlili czerwony piorun na posągu Chrystusa Króla w Świebodzinie. Bogu nic nigdy nie ubywa lecz ci, którzy świadomie i bluźnierczo naruszają Jego cześć są karani. Lepiej być teraz ukaranym niż w przyszłym życiu. Gdy przyjdzie Oświecenie Sumień umrze wielu młodych ludzi, w Polsce także. Miecz wisi nad waszymi głowami. Gdy św. Jan w wizji Apokalipsy widzi Chrystusa, przed Jego obliczem pada jak martwy. Jan, ulubiony uczeń Jezusa, który jako jedyny miał przywilej kładzenia głowy na Jego piersi. Bóg Starego i Nowego Testamentu to jest ten sam Bóg. Szatan wie dlaczego zależało mu zwłaszcza na tej profanacji, ja też wiem. Dlatego posługując się imionami Aniołów, którzy zsyłają i zsyłać będą kary na ludzkość ku opamiętaniu, ale i niosąc Bożą sprawiedliwość: Przeklinam was w Imię Boże Przeklinam was w Imię Boże Przeklinam was w Imię Boże Chcecie ognia, będziecie mieć ogień. Amen. Mówi Bóg Ojciec: Amen mój synu. Jesteś Moim gniewem w tym narodzie. Jeszcze się to objawi gdy dostaniesz pełnię mocy jaka ci z Nieba przeznaczona. Na razie jesteś w szkole podstawowej ( Uśmiech Boga Ojca) lecz twoje serce zostało zranione i Ja, Bóg Ojciec dodatkowo wzmacniam tę klątwę. W przyszłości twoje przekleństwo w Imię Boże będzie zabijać i będzie tak, że w krótkim czasie po klątwie ktoś padnie martwy. Teraz tego ( jeszcze) nie ma, lecz będzie. mówiąc wprost - zdechniesz wkrótce ty - Obywatelu żydzie
Jasiu, Tadziu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.11.17 21:27
Może, dla urozmaicenia, kilka słów na temat judaizmu, rabinów, hmm ...? Co to oni wyprawiają z nożem w łapie z niemowlakami, jak nieprzyjemnie mordują zwierzynę na kolacje szabesowa. Dyplomatycznie omijasz ten temat. A dla katola krwiopijcy to temat iście fascynujący.
Anonim2020.11.17 21:19
Ścigać za zniszczenie mienia i ukarać grzywną i obowiązkiem naprawienia szkody. Karanie za obrazę uczuć religijnych to absurd.
Jim2020.11.17 21:17
Padł rozkaz zabijania dzieci
AAAtomek2020.11.17 21:16
Na 95% dzieło ochrzczonych polskich katolików?
Anonim2020.11.17 21:18
To pewnie hoolsi z sąsiedniej parafii.
AAAtomek2020.11.17 21:36
Dobre! :D
man.of.Stagira2020.11.17 21:09
TO TEN słynny KOŁTUN jest lewacki! TO JEST BIGOTERIA anarchistów osławiona! Domagać się od słońca, żeby inaczej świeciło! Od katolika, żeby przestał być katolikiem! Od pracodawcy, żeby płacił ZA NIC! OD nauczyciela, żeby dał SZÓSTKĘ bo ja tak CHCĘ! OD księdza, żeby błogosławił czyniącemu zło -bo on tak CHCE! To jest słynne osiągnięcie bigoterii całego świata, słynne W*******Ć! Bigoci i kołtun, ot co..