11.02.14, 16:41(fot: Wikipedia)

Dla polskiego sądu Nergal jest niewinny!

Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu niższej instancji i uniwinnił Adama Darskiego "Nergala". Dzisiejszy wyrok jest ostateczny.

W 2007 roku Adam Darski,lidera zespołu Behemot, podczas koncertu w Gdyni podarł Biblię. Porwane strony rzucił w kierunku publiki, mówiąc: "żryjcie to gówno". Biblię określił jako "kłamliwą księgą", a o Kościele katolickim powiedział, że to "największa zbrodnicza sekta".

Ab/wyborcza.pl

Komentarze

anonim2014.02.11 17:38
Ten wrzeszczacy laluś to nie nadaje się nawet do czyszczenia szatanowi brudu zza pazura. Taka zwykła czarno-biała popierdółka!
anonim2014.02.11 18:19
Wyrok jest ostateczny? Cudownie, wreszcie skończy się ta farsa. Może następnym razem niech ci urażeni pójdą chociaż na koncert - wtedy będą mieli jakąś podstawę do pozywania Nergala za obrazę uczuć religijnych :P
anonim2014.02.11 18:56
Zawsze ten kto ma być w piekle jest chroniony od kary która mogłaby go nawrócić. Czy nie powiedział Pan Miłosierdziem Swoim scigam grzeszników, na wszystkich drogach (...) jeżeli udaremnią wszystkie Łaski Moje, poczynam gniewać się na nich - zostawiając ich samych sobie - i daję im czego pragną. (Dzienniczek Nr 1728) Co wiąc otrzymują wtedy od świata; sławę, powodzenie w życiu, mamonę, ect także unikają odpowiedzialności za zbrodnie, ect. To co ich czeka, wieczna kara w piekle, gdzie ulubieniec, kochanek, kochanka Lucyfera jest karana przez tego komu zaufała. Wąż jej zapewni odpowiednią rozrywkę, a właściwie to ona będzie cieszyć, radować swojego pana i boga czeluści piekielnych i jego gwardię na wiecznej arenie, scenie hańby i odrazy klakierami oklaskującym, przygrywającymi aby dobrze występowała, bardziej radowała swojego wiecznego menadżera, są ci którzy się przez taką osobę potępili niech nie myśli, że cios, kamień rzucony jej zadany ominie ją, potępieni osiągneli już doskonałość żaden cios, kamień rzucona nie minie takiej osoby. Na ziemi mogła się uchylić tu tak się nie może zdarzyć. Na ziemi nie każdy uderzenie jest celne, tu tak sią nie może zdarzyć, ect.
anonim2014.02.11 20:13
@Karljalan To znaczy, że ty nie jesteś katolikiem?
anonim2014.02.11 21:04
@obserwator - Ale po co wykreślać, skoro przepis ten godzi przede wszystkich w chamów, buców i prostaków. Wbrew temu, co się niektórym wydaje, karane jest wyłącznie _publiczne_ znieważanie symboli religijnych bądź miejsc kultu, czego żaden cywilizowany człowiek nie robi. Nawiasem mówiąc, art 196 k.k. mógł nie mieć w tym przypadku zastosowania, ponieważ koncert, na który sprzedawane są bilety nie zawsze musi być traktowany jako miejsce publiczne. @PetesWicked - Karty Tarota nie są przedmiotem kultu żadnej zarejestrowanej religii, więc to, że kogoś mogło to urazić nie generuje żadnego skutku prawnego.
anonim2014.02.11 23:36
@Gipsen Owszem. Pierwsza płyta Behemotha, która nadaje się do słuchania z uwagą (a nie puszczania w tle do kotleta, szorowania podłogi, czy nap... na siłowni).
anonim2014.02.12 2:08
Nie dość, że polska kultura "zeszła na psy", to jeszcze w tym samym kierunku schodzi coraz szybciej nasze sądownictwo...
anonim2014.02.12 5:49
Zaprzeczanie mordom w obozach koncentracyjnych nie jest zbrodnią ponieważ o nich nie czytałem???????? Ktoś tam napisał, ktoś POwiedział....
anonim2014.02.12 9:57
I dobrze, może skończy się ta szopka.