10.10.19, 11:15

Dlaczego ,,źli'' esbecy mają większe emerytury niż ci ,,dobrzy''?

Ustawa o esbeckich emeryturach jest dziurawa. Część z byłych funkcjonariuszy czerwonej bezpieki nadal pobiera wysokie uposażenia.

Wysokie świadczenia z ZUS pobierają ci esbecy, którzy na początku lat 90... nie przeszli pozytywnie weryfikacji, wskutek czego odeszli ze służby. "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że takie osoby straciły prawa do emerytury mundurowej; przejął ich ZUS - a ustawa dezubekizacyjna tego nie objęła. Dlatego lata pracy w SB wliczają im się do emerytury jako okresy składkowe.

"Faktycznie, ci, którzy nie zdecydowali się na przejście przez komisję weryfikacyjną, obecnie są w lepszej sytuacji finansowej niż funkcjonariusze, którzy przeszli weryfikację" - powiedział w rozmowie z "DGP" adwokat Damian Sucholewski, który zajmuje się emeryturami mundurowych.

Z kolei według Zdzisława Czarneckigo, szefa Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, ustawa dezubekizacyjna to absurd: uderza w tych, którzy przeszli pozytywnie weryfikację i pracowali dla III RP, a zostawia nietkniętych tych, którzy zostali skompromitowani przez swoją działalność w PRL i weryfikacji nie przeszli.

bsw/money.pl

Komentarze

Max Fiend2019.10.10 14:19
Znowu pisowski bubel? Normalka! Cała ta ustawa to czysty i nikczemny bolszewizm :-D
Bron2019.10.10 18:00
Zapomniałeś wziąć tabletek panie Oracz.
Oszywna kacza mordka2019.10.10 12:11
Franz Maurer śmieje się zza grobu z głupich pisowców.
Piaskownica pod blokiem2019.10.10 12:48
Lewatywa dla lewaka.
Jola nielojalna2019.10.10 11:59
Poznaje jednego z lewej ze zdjęcia.Buja się dzisiaj beemką i snuje po galeriach icentrach handlowych przeglądająć drogie markowe ciuszki. Kiedyś się opił i mówił ,że jak by mógł to by małe dziewczynki z tornistrami pod tramwaje wpychał.Tylko ludzie patrzą i wszędzie kamery.
anonim2019.10.10 11:46
Trzeba to uporządkować.
jan lesiak2019.10.10 11:56
a unikać kontaktu z administracją tego pięknego Kraju;cwani esbecy wiedzieli o tym i slalomem ominęli, zaś ci, który poszli prosto, wpadli w tryby administracji.
Adam Łódź2019.10.10 11:34
Zastanawiająca cisza zapadła pod tym artykułem.Pod innymi zawsze wrzawa stałych obrońców demokracji.A tu ups.na ich temat.Społeczeństwo skapywuje:) się że opozycja totalna to zomowcy,esbecy i partyjniacy.Kto teraz będzie występować w roli pożytecznych idiotów na waszych śmiesznych demonstracjach?Tak tak, LGBT .Nikt rozsądny za wami nie pójdzie.Lesbijki,geje,biseksualiści i transwestyci.To partnerzy dla was.Każda partia za którą się schowacie brnie w dół.Spłuczka pociągnieta.Spływajcie.Powodzernia. No żeby za PRL mięsa nie było ze świń to trzeba się mocno starać.Przenigdy nie można was dopuścić do władzy.Bo znowu wrócą kartki na kalosze.Sługusy obozów sąsiednich.
PiotrS2019.10.10 11:33
Coś podobnego. Ktoś o tym wreszcie napisał. Wśród znajomych trąbię o tym od dawna. Tzw. "ustawa dezubekizacyjna" jest głupia - jeden wielki bubel. Ludzie, którzy pozytywnie przeszli weryfikację i pracowali w służbach Wolnej Polski są pokrzywdzeni. Słabe to jest tak bardzo, że nie znajduję odpowiednich epitetów na określenie. Funkcjonariusze, których działania były złe na tyle, że nie przeszli komisji weryfikacyjnej, bądź nawet nie podchodzili do weryfikacji, bo wiedzieli że np. ich przesłuchiwanie połączone z torturami nie będzie wysoko ocenione w 1989r. przeszli do sektora prywatnego. Mieli kontakty i możliwości takie, jakich nie miał przeciętny Kowalski i w "biznesie" (w mojej ocenie nieuczciwie, nierówne szanse) dorobili się dużych pieniędzy i teraz pobierają wysokie emerytury z ZUS. Nie wiem, kto tę ustawę pisał (wiadomo jedynie, kto firmuje), ale jest to tak słabe, że w swojej beznadziei zbliża się nawet do tragicznej reformy edukacyjnej przeprowadzonej ostatnio.
Marcin №2019.10.10 11:28
Umowa z Magdalenki wciąż obowiązuje, Kiszczak zza grobu słodko się usmiecha ;D