Chcemy przedstawić lewicową wizję Polkom i Polakom – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Wiosna, Lewica Razem oraz SLD podjęło decyzję o wspólnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych. Na wspólnej konferencji prasowej wszystkich liderów ogłoszono, że blok trzech lewicowych partii to od dzisiaj „Lewica”.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że liderzy dogadali się po to „żeby wygrać wybory parlamentarne i wygrać z PiS”.

"W przyszłym tygodniu zaprosimy do współpracy wszystkie partie lewicowe, organizacje kobiece, ruchy miejskie, które będą chciały z nami współpracować"-zapowiedział Czarzasty.

Z kolei lider Wiosny Robert Biedroń dodał, że są „gotowi aby zwyciężyć i zmienić Polskę”.

"Zrobiliśmy to. Zebraliśmy się, żeby ogłosić to historyczne wydarzenie. Trzy siły polityczne zdecydowały, że zrobią ważny krok w kierunku wzmacniania polskiej demokracji"-mówił Biedroń.

Lider partii Razem Adrian Zandberg mówił o sprawach organizacyjnych nowopowstałego bloku. Oznajmił, że jutro powołany zostanie sztab wyborczy, a w kolejnych dniach zaprezentują kolejne filary programu wyborczego.

"Od dziś ruszamy z konkretnymi pracami, które przybliżają nas do tego celu"-ogłosił Zandberg.

Tysol.pl