30.06.19, 15:00screenshot Youtube - Pomorskie.eu

Dulkiewicz spotka się z posłem PiS. Chodzi o Westerplatte

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotka się w poniedziałek z posłem Prawa i Sprawiedliwości Kazimierzem Smolińskim. Chodzi o Westerplatte – Smoliński jest autorem ustawy dotyczącej zagospodarowania terenu Westerplatte.

Dziś prezydent Gdańska powiedziała dziennikarzom:

Spotkanie odbędzie się z mojej inicjatywy – napisałam list do pana posła w tej sprawie czwartek lub piątek. Jestem wdzięczna, że pan poseł życzliwie się do niej odniósł. Jesteśmy umówieni. Temat wiadomy – Westerplatte, ale przede wszystkim specustawa”.

Dulkiewicz powiedziała też, że propozycja, jaką w tym tygodniu złożyła wiceministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Jarosławowi Sellinowi w kwestii współtworzenia Muzeum Westerplatte przez samorząd oraz stronę rządową, jest kompromisowa. Dodała:

Potwierdziłam ją też pisemnie ministrowi Sellinowi. Panu posłowi Smolińskiemu także o tej propozycji napisałam. I pytanie jest zasadnicze, jaka będzie reakcja pana posła jako reprezentanta grupy posłów będących gospodarzami procesu legislacyjnego”.

Wyraziła nadzieję na to, że dopóki prowadzone są rozmowy, to szansa na porozumienie wciąż istnieje. Zapowiedziała, że w zbliżającym się tygodniu będzie rozmawiała z wiceministrem Sellinem na temat odpowiedzi na swoją propozycję.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jack Em2019.06.30 21:44
Natychmiast PiS powinien przejąć te tereny na potrzeby wojska i zbudować tam muzeum ośrodek dydaktyczny ... nosz kuźwa !!!
ChryzantemyKurwaZlociste2019.07.1 7:10
I ze 7 pomników Kakensztajna
Pietro2019.06.30 19:26
Kto ma władzę w Polsce samorządy czy rząd ,samowolka w tych samorządach kto im na to pozwala ,prawo? to trzeba zmienić prawo
wania bolszewik2019.06.30 15:43
Czym ona jest zeby wyznaczala spotkania poslowi czy ministrowi,olac ja.Jak najszybciej uchwalic specustawe ktora pozbawi tych volksdeutchow gdanskich prawa do Westerplatte i fertig.
Agnieszka2019.06.30 15:50
Jest prezydentem miasta, ustalenia mają dotyczyć spraw, które leżą w gestii samorządu, więc Dulkiewicz zaprasza na rozmowy. Nic w tym złego, ani niestosownego.
wania bolszewik2019.06.30 16:34
Ten teren nalezal kiedys do wojska i ci gdanscy volksdeutche nie wykupili go tylko poprostu przejeli.Nalezy wiec zwrocic go wojsku.Ten teren duzo lepiej wygladal za komuny jak pod troskliwa opieka tych narodowych zaprzancow z Gdanska.Teraz brakuje tam tylko urzadzic wysypisko smieci.Co takiego sie stalo ze nagle tak bardzo sie nim zainteresowali,moze sie tego dowiemy jak odtajnia depesze z Berlina
szymek2019.06.30 18:06
14 marca 1924 Rada Ligi Narodów przyznała Polsce teren na półwyspie Westerplatte , ......nie Gdańskowi , ale Polsce ....ależ dzieweczko jesteś zacietrzewiona........
Leon zawodowiec2019.06.30 20:56
Dulkiewicz to ostatnie antypolskie goowno!!!niech rząd natychmiast specustawą odbierze teren Gdańskowi