29.05.19, 18:09Zdj. Facebook/Magdalena Filiks (edytowane)

Działaczka KOD nie wytrzymała! MOCNY WPIS o POGARDZIE wyborców opozycji!!!

"Jest mi wstyd. Czuję poczucie bezsilności. Nie mogę patrzeć na mapy podziału i czytać o tym, że Wam duszno. To zabierzcie swoje tyłki na riwiery, może Wam przewietrzy głowy"- napisała na Facebooku Magdalena Filiks z zarządu głównego Komitetu Obrony Demokracji. 

Działaczka KOD skomentowała w ten sposób reakcje na wynik niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego, a konkretnie- wypowiedzi przedstawicieli "jej strony barykady" w stosunku do wyborców PiS. 

"Jest mi wstyd. Czuję poczucie bezsilności. Nie mogę patrzeć na mapy podziału i czytać o tym, że Wam duszno. To zabierzcie swoje tyłki na riwiery, może Wam przewietrzy głowy"-czytamy w długim wpisie Magdaleny Filiks. 

Członkini zarządu KOD odnosi się do pogardy, z którą po wyborach spotkali się sympatycy partii rządzącej, a niekiedy- ludzie po prostu biedni, którzy nie interesują się polityką, ale zagłosowali na PiS, gdyż otrzymali pomoc z któregoś z programów społecznych. 

"Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy. To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni. Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast. Nie znacie najwyraźniej zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju, to 2000 zł"- pisze Filiks. Jak dodaje, sama chętnie spędza czas na wsi z tymi pogardzanymi przez część sympatyków opozycji ludźmi, zna ich i rozumie. 

"Oglądam memy, które z ludzi robią klęczące bydło i mapy, które dzielą Polskę na lepszą i gorszą. Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy. To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni. Jak Wam nie wstyd śmiać się z emerytów, którzy dostali 1000 zł i poszli zagłosować na PiS. Przecież Ci ludzie żyją na granicy ubóstwa (...) Moja mama jest sama i ma 1500 zł emerytury, a 800 zł opłat. Ci ludzie od lat nikogo nie interesują. Chyba, że przed wyborami. Nikt realnie nie rozwiązuje ich problemów. Na jaką orbitę odlecieliście, że tego nie rozumiecie?"-pisze działaczka KOD. 

To jednak tylko część długiego wpisu, w którym Magdalena Filiks wyraża niezgodę na poczucie wyższości i pogardę wobec biedniejszych, mieszkających w mniejszych ośrodkach czy głosujących na PiS. 

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze

Ja2019.06.1 15:40
majstruje nową akcję przeciw ludziom wierzącym. Mamy potężną broń przeciw szatanowi i ludziom jemu podległym. Zalecamy modlitwę w tej i podobnych sprawach. Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogrążyć raczył pokornie o to prosimy; a Ty Wodzu niebieskich zastępów szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Zygfryd2019.05.30 10:07
Juz nie będzie tak jak bylo i to jest podstawa ta cała czerwono lewcka zaraza która chciała wtoczyć sie do polski przez PO i reszte tej czerwonej zarazy została zatrzymana dzieki Bogu i Polakom którzy nie akceptują tego chlewu zboczeńców wchodzących z butami do naszych szkół demoralizując serca naszych dzieci
anonim2019.05.30 20:27
Dobrze mówisz, ale imię podejrzane.
west2019.05.30 7:42
"Najwyższym tryumfem rozumu jest zwątpienie w swoją własną słuszność.” Miguel de Unamuno Póki ta prawda do całej totalnej opozycji nie dotrze, będą one i oni żywym dowodem na potwierdzenie starej prawdy głoszącej, że ich całe rozumowanie jest zwycięstwem idei nad rozumem.
Moly2019.05.30 2:42
Zgadzam sie z refleksja ze metody opozyzji sa niekiedy nie do przyjecia: grubianskie, agresywne i pogardliwe. Jednoczesnie obraz ktory sie wylania z opisu dzialaczki jest splaszczony. Po przeczytaniu tego tekstu mozna byloby zostac pod wrazeniem ze elektorat PIS- u to niewinne owieczki, zagonione matki i zahukane staruszki. Na pewno ten opis odzwierciedla CZESC prawdy o PIS-owskim elektoracie. Jednoczesnie: podczas nawet pobieznej analiza chociazy wypowiedzi na Frondzie wskazuje ze wiele wyborco PIS-u promuje homofobiczne "wartosci", wyrazaja agresje wobec osob genedr, czy po prostu innych ( p. Anna Grodzka na przyklad). Ludzie tytulujacy sie profesorami mowia o ulomnosci jaka jest brak uczuc wyzszych o osob homeseksualnych -to tez jest elektorat PIS. Jest to bardzo bardzo realna destruktywna sila w Polsce. Tez chcialabym zeby ludzie opozycji znalezli jezyk bardziej obiektywny, zeby wskazywali na fakty zamiast sie tak miatac bezsensownie. I czesto nieelgancko,przyznaje. Zeby przekuli swoja uzadniona zlosc w prawdzila sile.
Polak2019.05.29 22:31
Kurde wstyd przyznać bo jestem facetem, ale rozbeczałem się jak to przeczytałem
Mir.2019.05.29 22:28
Dziekuje ze jeszczcze sa tak madrzy i mlodzi ludzie pelny szacunek i uznaniie .
Polak2019.05.29 22:23
Kurcze blade! Prawdę powiedziała
Artur2019.05.29 20:23
Te prostackie tłumaczenia się koalicjantów z KE, to takie próby podniesienia się po totalnej porażce. Wydaje się, że ci ludzie nie są w stanie niczego zrozumieć. Np pan Kosiniak, nawiasem mówiąc niczym nie powiązany ze wsią a reprezentujący środowiska wiejskie, tłumaczy, że ideologia nie była dobrym pomysłem na wybory bo nikogo nie zainteresowała. Otóż właśnie ta ideologia wszystkich zainteresowała. Wybory były nie tylko sprzeciwem wobec przedmiotowego traktowania ludzi i nieliczenia się z ich interesami, oraz sprzedawania Polski niemiecko-francuskim grupom interesu ale przede wszystkim były wyrazem niezgody na szarganie świętości, propagowanie zboczeń i tolerancję dla kradzieży.
Albert2019.05.29 20:02
Rzeczywistość jest taka, że każdy, kto zagłosował na PIS, zasługuje na pogardę i wytykanie palcem. Nie ma w tym niczego dziwnego.
Ergo sum2019.05.29 20:53
Dobry Człowiek buduje swoją wartość wiedzą, talentem, pracowitością, itd. Niektórzy budują swoje ego na pogardzie i poniżaniu innych, tak jak autor powyższego komentarza.
Albert2019.05.29 21:59
I tak, jak wszystkie prawackie oszołomy.
Czytelnik2019.05.30 2:01
Albert ile ci zapacili ???
henio2019.05.30 9:22
Albercik, a jak myślisz? Co do ciebie czuję po przeczytaniu twojego wpisu? To, na co zasługujesz. Zwykłą pogardę. Taka jest rzeczywistość. Nie spodziewaj się niczego innego, niż sam możesz zaoferować, prymitywny głupku.
Albert2019.05.30 9:49
Inwektywy i pogarda ze strony wyborców PISu oznacza, że mam rację. Ciemnogród i skrajny katolicki fanatyzm jest czymś, co należy wyplenić wszelkimi sposobami.
Jack Em2019.05.29 19:39
Ale dalej jest KODomitką , dalej z ferajną elyty kretynek , kretynów , rzyga na ich widok obciera się i dalej w tej chlewni prymitywów warszawki itp kwiczącej wieprzowiny!
dr n.med. faszysta2019.05.29 19:34
Czy ta tępota intelektualna z totalnej targowicy uważająca się za oświeconych europejczyków i ludzi wykształconych, mądrzejszych od ciemnogrodu i moherów nie kuma, że nie można opierać perspektywicznej polityki wyłącznie na nienawiści do polityków i wyborców PiS, a jedynym punktem programu jest odsunięcie PiS od władzy i później rozliczenie i zemsta na nich za proludzkie rządy.Czy politycy i wyborcy totalnej targowicy wraz z rodzinami nie korzystają z dobrodziejstw rządu Komendanta?Jesli maja odrobinę honoru niech zrezygnują z pobierania kasy !!!!
JR2019.05.30 8:02
Ci luzie z totalnej bandy (wie Pan, to trudno nawet nazwać opozycją) są tak tępi, że jadą ciągle na tej samej retoryce i nie wyciągają żadnych wniosków. To faktycznie świadczy o tym jakie mają cele. Nie chodzi im o dobro kraju, w którym mieszkają, chodzi im o zniszczenie naszej Ojczyzny! O tym powinie wiedzieć każdy Polak.
Grizzly2019.05.29 19:32
Problem w tym, że ci uważający się za mądrzejszych to są prawdziwi, żałośni durnie!
P2019.05.29 19:08
Nieszczęśliwa kobieta, dlatego sfrustrowana...
JR2019.05.30 7:40
To widać z jej twarzy.
Magda2019.05.29 19:07
Miło usłyszeć taką refleksję. Lepiej późno, niż wcale. A tak szczerze mówiąc opozycja powinna otrząsnąć się w końcu z pogardy i nienawiści uznając, że wygrał lepszy.
lir2019.05.29 18:58
"I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni." Mądrzejsi? Durni jak Niemry którzy wybierają zielonych komuchów.
zmiecz2019.06.2 0:37
Cyt; "I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni." lir - nie wyczytales w tym ironii