25.08.15, 12:08

Dziś 110. rocznica urodzin św. Faustyny

25 sierpnia 1905 r. urodziła się jedna z największych świętych Kościoła. Helena Kowalska, dziś znana jako św. Siostra Faustyna przyszła na świat we wsi w obecnym woj. łódzkim.

Helena Kowalska urodziła się w Głogowcu. Dwa dni później została ochrzczona w kościele parafialnym w Świnicach Warckich. Dziś rano sprawowano w tym miejscu eucharystię poprzedzoną całonocnym czuwaniem. Dzisiaj domem narodzin Apostołki Bożego Miłosierdzia  opiekują się siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała. Wstąpiła do zgromadzenia mając 20 lat. 5 października 1938 r. w klasztorze w Krakowie-Łagiewnikach zmarła, mając zaledwie 33 lata. 18 kwietnia 1993 r. Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł ją do chwały ołtarzy, a 30 kwietnia 2000 r. zaliczył do grona świętych Kościoła.
S. Faustyna przez lata na polecenie swojego spowiednika, ks. Michała Sopoćki spisywała doświadczenia mistyczne, które miała. Jezus objawiał się jej wielokrotnie, mówiąc o swoim miłosierdziu. Św. Faustyna miała wizje nieba i piekła, a także dotyczące tego, co w przyszłości stanie się z Polską. Jedno z objawień, w którym mowa o ukaraniu jednego z polskich miast uważane jest za zapowiedź losu Warszawy podczas II wojny światowej. W innym Chrystus mówi, że z naszego kraju może "wyjść iskra, która przygotuje świat na Jego powtórne nadejście". W jeszcze innym Zbawiciel stwierdza, że Polacy nie są mu wdzięczni za historię, jaką im przygotował. Za pośrednictwem św. Faustyny Jezus wielokrotnie wzywa do nawrócenia i pokuty.
KJ/Pch24.pl/ św. Faustyna, "Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej"

Komentarze

anonim2015.08.25 14:18
Bogu niech będą dzięki za dar tak wielkiej Świętej Faustyny.