26.03.20, 16:38

Dziwne słowa Franciszka o koronawirusie i naturze

„Bóg zawsze przebacza. My przebaczamy czasami. Natura nigdy nie przebacza. Pożary, trzęsienia ziemi (...) – natura tupie nogą, abyśmy zatroszczyli się o przyrodę” – powiedział papież Franciszek w wywiadzie przeprowadzonym za pomocą Skype’a, który nadano w hiszpańskiej telewizji w ubiegłą niedzielę.

 

Papież odpowiedział w ten sposób dziennikarzowi i komikowi Jordi Évole, który mówiąc o tym, że „od długiego czasu planeta nie była bardzo czysta”, spytał: „Czy to możliwe, że jest to godzina sądu przyrody nad nami?”.

„Pokładam nadzieję w ludzkości, w mężczyznach i kobietach. Pokładam nadzieję w narodach. Mam dużo nadziei. Narody otrzymają nauczkę w wyniku tego kryzysu, by przemyśleć swoje życie. Wyjdziemy z tego lepsi – mniej liczebni oczywiście. Wielu pozostanie po drodze i to trudne. Ale mam wiarę, że wyjdziemy z tego lepsi” – powiedział papież Franciszek.

Odpowiedź ojca świętego sugerowałaby zatem, że epidemia koronawirusa, jest reakcją przyrody na tzw. „grzech ekologiczny”. Katolicki teolog dr Gavin Ashenden, który niedawno nawrócił się na katolicyzm z anglikanizmu, zwrócił uwagę na fakt, że jeśliby poważnie potraktować wypowiedź papieża, że „Bóg nas nigdy nie karze”, oznaczałaby ona „zamienienie Boga w XXI-wiecznego, nieoceniającego terapeutę”.

„Zamieniamy Boga w postać terapeuty, a nie Ojca, którego poznajemy w trwożnym podziwie i przyjmujemy w miłosierdziu” – powiedział dr Ashenden, nawiązując jednocześnie do fragmentu Listu do Rzymian, w którym w rozdziale pierwszym mowa o karze za odstępstwo od Boga w wyniku bałwochwalstwa i grzechów sodomii. Teolog dodał też, że traktowanie Boga jako terapeuty „pogłębia naszą wrodzoną skłonność do narcyzmu i patrzenia w głąb siebie”, gdy traktowanie go jako sprawiedliwego Ojca „kieruje nasze spojrzenie we właściwszy sposób poza nas samych w autentyczniejszej czci i pogłębieniu skruchy”.

Na fakt, że obecna epidemia koronawirusa może być karą za grzechy ludzi, zwrócili uwagę niektórzy biskupi na świecie. Meksykański biskup Ramón Castro Castro z Cuernavaca zauważył – wskazując zabijanie nienarodzonych, eutanazję i ideologię genderyzmu – że ludzie muszą ukorzyć się przed Bogiem. Duchowny uważa, iż epidemia ma nam pokazać, że nie jesteśmy bogami: „Ani wasz sukces, ani wasze pieniądze, ani wasza władza nie pomogą wam. Uświadomcie sobie, kim jesteście. Nie grajcie Boga” – stwierdził w swoim kazaniu bp Castro.

jjf/ChurchMilitant.com, LifeSiteNews.com

Komentarze

em. dr inż.2020.04.3 11:56
Zacietrzewiony nerwus, całujący po rękach i nogach: żydów, kryminalistów, pedałów, lewaków; wygaduje głupoty, nie ma pojęcia o otaczającym świecie, Dekalog to dla niego zupełnie coś nie istniejącego, szczególnie I przykazanie, ale też i V. Co zrobił, by pomóc katolikom z Syrii, Egiptu? Dużo zrobiłby, gdyby mu dali kredę do ręki - bo tylko na tyle go stać. Staranny dobór nowych kardynałów na każdym konsystorzu da nam jako jego następcę lewaka i aborcjonistę!!! Panie Boże, czy Ty to widzisz?
heniu bomba2020.04.2 12:14
i tyle....
Rych2020.03.28 21:24
Czego się można spodziewać po człowieku który korzysta z seansów u żydowskiej psychoanalityczki, pomieszało się chłopinie w głowie. Zresztą plecie różne brednie od początku swego pontyfikatu. Modlił się do paczamamy i myśli ma eko zielone.
ale Smoleńskie maja teraz innnego Boga2020.03.28 14:38
Bardzo mądre słowa
Wyborca z dworca2020.03.27 10:39
To powinno dojść do świadomości każdego człowieka. Warto się nad tymi słowami zastanowić i wziąść sobie je do serca.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.27 10:21
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Palindrom2020.03.27 9:36
O przyrodę właśnie się troszczymy – spirytusem.
stanislaw2020.03.27 9:01
Gdy tak mówi Wszechmocny Pan ; Choćbym zesłał na świat moich czterech nieszczęsnych sędziów; miecz,dzikie zwierzęta,głód i zarazę aby wytępić z niego ludzi i bydło.Oto pozostanie grono wyratowanych.I poznacie ich postępowacie i ich czyny, że nie daremnie uczyniłem to wszystko, co uczyniłem.
janusz2020.03.27 8:59
ZIELONY!!!
Koniec swiata2020.03.27 8:49
Powiedział prawde to oczywiście niewygodne dla wszystkich katoli którzy uważali ze ekologia to wymysł i
smyk2020.03.27 8:04
Matka Ziemia zrobiła odruch obronny i ma rację .
Torchwood2020.03.27 7:43
Śmieszni są ci katolicy tutaj komentujący, że Papież mówi źle, bo według nich ten ich wymyślony bóg jest inny. Z definicji, jeżeli jesteście katolikami, to musicie przyjmować słowa Papieża - on, według waszego zabobonu, jest przedstawicielem waszego fikcyjnego boga na ziemi.
mirka2020.03.27 11:26
Jak tylko zmienią Przykazania Boże np zalegalizują aborcję , to sam na własnej skórze przekonasz się kto jest Stworzycielem i kto ustanowił prawa dla człowieka
Serafin2020.03.27 7:32
Jeźeli nie rozumiecie tych słów i wydają się wam dziwne to poproście o wyjaśnienie Matkę Kurkę ,oczywiście jeżeli zgodnie z zapowiedziami nie wyjechach popić w Toskanii.
Tom Bombadil2020.03.27 6:36
"Nie toczymy walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich." Św Paweł Ef. 2, 12
Stały czytelnik2020.03.26 23:48
Cały czas pamiętajcie, kogo Bergoglio mianował kardynałem kamerlingiem: Kevina Josepha Farrella. "Pochodzi z Irlandii. W 1966 wstąpił do zgromadzenia Legionu Chrystusa. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 grudnia 1978. Po święceniach został kapelanem uniwersytetu w Monterrey, następnie był nadzorcą seminariów Legionu Chrystusa we Włoszech, Hiszpanii i Irlandii." Tak, tak, to ten sam Legion Chrystusa, którego założyciel okazał się [...] "28 grudnia 2001 został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji Waszyngtonu ze stolicą tytularną Rusuccuru[1]. Sakry biskupiej udzielił mu kardynał Theodore McCarrick." Tak, tak, przygarnął go TEN McCarrick. Ten sam, który po upublicznieniu oskarżeń o molestowanie seksualne nieletniego jako pierwszy w XXI wieku zrzekł się godności kardynalskiej. Wydalony ze stanu duchownego 13 lutego 2019. Obecny kardynał kamerling, Kevin Joseph Farrell, mianowany przez Bergoglio, był blisko z oboma panami, należał do grona ich bliskich współpracowników, ale jak sam twierdzi, nie wiedział o tych wszystkich okropieństwach, których się latami dopuszczali. Widać Bergoglio uwierzył w tę jego wersję.
anonim2020.03.26 23:37
Nie wiem , czy Bóg zawsze przebacza ? Jeżeli jest naszym Ojcem , to raczej przebacza tak jak przebacza każdy ojciec swemu dziecku . Ale nie sądzę , by przebaczył wiarołomstwo w stosunku do siebie . Może przebaczyć winy , ale nie zdradę . Tak sądzę .A że natura nie przebacza --to wiem na pewno . Natura też sama reguluje populację istnień żyjących na planecie . Na początku lat 80--tych w moim mieście było dużo bezpańskich kotów . Za dużo . Przyszła zaraza i prawie wszystkie koty wyginęły . Obecnie na świecie za dużo jest ludzi . A więc prawdopodobnie będzie przychodzić jedna zaraza po drugiej . Chociaż mam też pewność , że ta obecna nie jest dziełem przyrody a człowieka . Ktoś chce przyspieszyć depopulację ludzi . Ale dowodów na to nie mam .
mirka2020.03.27 12:02
Kiedyś znalazłam wzmiankę że mąż królowej Elżbiety chciałby być mikrobem który dokona depopulacji teraz tego nie potrafię znaleść , ale znalazłam to https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ksiaze-william-powiedzial-ze-nalezy-rozwiazac-problem-przeludnienia-w-afryce-aby-uratowac a teraz książę Karol czyli syn jednego a ojciec drugiego ma koronawirusa poza tyn nasz Duda 3 tycodnie po swojej inauguracji podpisa łhttp://trybeus.neon24.pl/post/125239,prezydent-duda-powiernikiem-koncernow-szczepionkowych widziałam kiedyś na stronie sejmowej konferencję prasową z tego wydarzenia ale teraz konferencje prasowe są tylko od listopada
fen2020.03.26 23:18
Nie krytykujmy papieża, nie wiemy dlaczego tak postępuje, módlmy się za niego
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.03.26 21:41
DZIWNY człowiek pogubiony, mało inteligentny, zakompleksiony....i dziwne słowa, NAJGŁUPSZY papiez od 200 lat!!!
tfu2020.03.26 21:08
Papież jest głową kościoła katolickiego czy wam sięto podoba czy nie wy plujący jadem pisokatole. Franciszek nie potrzebuje bogactw, których potrzebuje zaklamany "polski kościół"/ Wstydźcie się pisowskie pomioty.
matis892020.03.26 21:44
Akurat pod Bergoglio Watykan potrzebuje kasy, mało kogo stać na życie w hotelu, a Niemieccy heretyccy słudzy Bergoglio pływają w luksusach. No i trzeba na ochronę by Bergoglio znowu nie pobił jakiejś kobiety po rękach. A i jak Bergoglio zatruwa spalinami swoją boginię ziemię pachamamę przy tych pielgrzymkach.
mysleć 2020.03.26 20:56
I bardzo to mądre a nie wymyślanie, że to kara Boża, chyba po to żeby jednych nastraszyć a drugich odstraszyć. Bóg nikogo nie karze to tylko ci nie myślący w to wierzą, człowiek poprzez swoje grzechy sam siebie karze a mogą to być też grzechy przeciwko przyrodzie i mamy skutki. Człowiek dostał wolną wolę i widać jak ją używa ale oczywiście łatwiej jest się usprawiedliwiać karą bożą bo to takie dyplomatyczne, bo nie mówi się prosto w oczy: macie skutki waszego życia, waszego rządzenia , chciwości i głupoty.
Jarek2020.03.27 8:57
Wow, w końcu ktoś inny oprócz mnie. Dzięki.
J.P2020.03.26 20:47
Natura nigdy nie przebacza i to jest prawdą. Procesy są długotrwałe dlatego nie odwracalne i nie litościwe. Co komu po religii gdy wyznawców trafi szlag, bo czynili sobie ziemię poddaną nie w symbiozie z nią samą. Franiszek wie o czy mówi, wierzący zdaje się oczekują bardziej farmazonow. Wkrótce czekają nas susze. To tyle.
antoni.s2020.03.26 20:30
Nawet papież ma dość,dwa tysiące lat udawania wszystkich przed wszystkimi,że wieży się w istnienie absurdalnego boga,duchów świętych i niepokalanych dziewic zdalnie zapłodnionych przez ducha to aż nadto,zwłaszcza w zderzeniu ze świeckim wirusem ,który nie lęka się zawierzeń,dzwonów ani zmasowanej modlitwy dokładnie w południe,upadek tej globalnej korporacji siłę czerpiącej z braku szkoły wraz z postępem i rozwojem nauki był nieunikniony,niestety będzie miał fatalne skutki dla świata,a tymczasem planeta umiera co zdaje się dostrzega papież franciszek.
leszczyna2020.03.26 23:03
Gratulacje za napisanie najdłuższego zdania na frondzie. Czy najmądrzejszego, to inna rzecz.
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.18 23:46
A poza tym w domu wszyscy zdrowi????? hehehehehehe
Kasia2020.03.26 19:52
Przecież papież jest głową Kościoła Katolickiego. Istnieje też coś takiego jak dogmat o nieomylności papieża od 1870 r. Jeśli twierdzicie, że gada głupoty, że się z nim nie zgadzacie i mówicie, że to nie jest prawdziwy papież, sprzeciwiacie się sukcesji apostolskiej i wybraniu przez Jezusa Piotra na na głowę Kościoła. To bluźnierstwo!
AVI2020.03.26 20:34
Bzdura. Dogmat nieomylności Papieża nie dotyczy wypowiedzi do prasy ani luźnych dywagacji w rozmowach czy wywiadach.
Helga2020.03.26 20:44
no tak, ten dogmat działa tylko wtedy, jak papież stanie na specjalnym magicznym polu xd lub, inaczej mówiąc, gdy jest to Kościołowi wygodne. jesteście głupi i naiwni.
mirka2020.03.26 20:58
Gdyby Pan Jezus chciał, aby Benedykt przestał by być papieżem to przecież w każdej chwili mógłby go odwołać z tego świata, ale nie. on dalej żyje. Dlaczego? a no właśnie dlatego abyśmy się nad tym zastanawiali i myśleli kogo słuchać, a od kogo się odwrócić
smutek2020.03.26 19:44
Ten Papież jest Niewierzący.
tfu2020.03.26 21:12
bluźnisz
Jarek2020.03.27 8:55
Tak smutek jaki? niewierzący, przymiotnik
Czy ktoś zauważył, że "dumny pedał" zniknął?2020.03.26 19:25
Czy ktoś chce wiedzieć dlaczego? Z powodu wirusa zamknęli "biuro" pełne kanali panoszących na blogach, portalach, forach. Jest banda płatych q..ew i sq... synów których jedynem zajęciem było sianie nienawiści. Zaraza się skończy a zaraza różnych płatnych "dumnych" q..rew i sq... synów powróci. Chyba, że ich wirus przetrzebi.
tfu2020.03.26 21:13
na razie to ty tu siejesz nienawiść, ty i tobie podobni
mirka2020.03.26 19:07
W co wierzy Franciszek ? sam to pokazał 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi http://exspace.pl/articles/show/1902 tam nie było ani słowa o Maryji
Szok!2020.03.26 18:40
Wzmożony ekologicznie papież-naturalista, który nie wierzy w infantylne bajdy o karach bożych? Jestem na tak.
bezlitosny internauta2020.03.26 18:28
Gdybym nie znał jego wcześniejszych wypowiedzi, gdy zmieniał zdanie jak chorągiewka i kluczył w myśl zasady "panu bogu świeczkę i Diabłu ogarek" powiedziałbym "ooo jaki mądry ten papież".
matis892020.03.26 18:20
,,Pokładam nadzieję w narodach. Mam dużo nadziei. Narody otrzymają nauczkę w wyniku tego kryzysu, by przemyśleć swoje życie. Wyjdziemy z tego lepsi – mniej liczebni oczywiście.'' Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik zdradza fakt że wypuszczono wirusa aby dać narodom nauczkę kryzysem i aby narody przemyślały że teraz muszą iść pod NWO Jednym Światowym Rządem i Religią Światową. To masoński oszust, a nie papież ani katolik.
tfu2020.03.26 21:14
a ziemia jest płaska.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.26 18:17
Dziwny ten kwik katotowarzyszy. Przecież podstawowym prawem w stworzonym przez Boga prawem jest ciągła zmiana, ewolucja, rozwój. Zakładanie, że to podstawowe boskie prawo nie dotyczy kościoła jest naiwne. Zresztą wystarczy spojrzeć wstecz. KK nie jest tym samym kościołem co 300, 500 czy 5000 lat temu. Ups 5000 lat temu nie było KK. No właśnie nie było, ale potem się zmieniło. Kościół się zmieniał i będzie się zmieniał. Wasze zachowawcze kwikanie, nic nie zmieni. Liczę na zmianę na lepsze, mądrzejsze, bardziej etyczne.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.26 18:16
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Szok!2020.03.26 18:10
Wzmożony ekologicznie papież-naturalista, który nie gustuje w bajdach o piekłach i karach bożych? Jestem na tak.
matis892020.03.26 18:09
„Bóg zawsze przebacza. My przebaczamy czasami. Natura nigdy nie przebacza.'' Kolejna pogańska herezja Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Bóg nie zawsze przebacza. Przebacza tylko wtedy gdy to my szukamy u Niego przebaczenia, przepraszamy i mamy skruchę. Dziś taka moda światowa w której Jezus to taki hipis i nawet jak nie przepraszamy ze skruchą to i tak mamy lajcik i jest cool. Natomiast natura jest tylko narzędziem w ręku Boga, nie ma czego przebaczać bo to ma Bóg i nie potrzebuje przeprosin bo te należą się Bogu. Bóg przepowiedział różne kataklizmy i to nie jest żadna obrona natury tylko kara Boga. Jeżeli natura się broni przed człowiekiem to znaczy że Bergoglio reprezntuje także lewacką masońską doktrynę w której człowiek jest szkodnikiem którego należy poddać depopulacji, a natura przed tym szkodnikiem się broni jak rozumna boska istota pachamama, bogini Bergoglio.
katolik2020.03.27 13:24
Dobrze mowisz matis szkoda tylko ze dales sie nabrac na manipulantow KOnfederatow KOlegow KO - Korwina Mordechaja Jajko i im POdobnym, mam nadzieje ze przestaniesz ich w koncu promowac. Szczesc Boze.
andy2020.03.26 17:53
Bergoglio to heretyk, który nie uznaje dotychczasowej nauki Kościoła, nie uznaje dotychczasowych prawd wiary, lub poddaje je takiej interpretacji, że wychodzi z tego animizm pomieszany z panteizmem i kultem przyrody (pachamama w Watykanie nie byla przez przypadek). To już nie ma nic wspólnego z katolicyzmem.
MaxFiend2020.03.26 17:45
Bardzo mądre słowa Franciszka spowodowały kwik jakiegoś nawróconego pseudoteologa przerażonego boską mściwością, który pewnie uważa, że "kara to nie zemsta, a przejaw Bożego Miłosierdzia". Ciekawe, skąd się tacy ludzie biorą i ich mentalność zestrachanego niewolnika? :-D
matis892020.03.26 18:49
Tak wiemy, że dla lewakoateistów lepiej jak ich Pan Głowa Watykanu Bergoglio mówi o bogini pachamamie i Religi Światowej niż o Jezusie. Bo na pewno nie mówi o ateizmie, który zlikwidował kiedy powybijał zęby lewakoateistom tak że już mają zakaz krytykowania Głowy Watykanu. Teraz bąkają już tylko pobocznie by nie urazić dobrego imienia Bergoglio :))). Z naukowym podejśćiem Bergoglio też nie ma wiele wspólnego bo jest najgłupszym papieżem chyba od wieków. A mimo to to włąśnie lewakoateiści najbardziej czczą najgłupszą Głowę Watykanu :))).
Piotrek2020.03.26 22:49
O ile wiem to Franciszek jest glową i panem KK. Lewacy nie maja pana - to wbrew ich naturze. Odwrotnie niz w KK.
Stały czytelnik2020.03.26 23:29
"Lewacy nie maja pana - to wbrew ich naturze" Akurat! Lewacy mieli i mają wielu panów, począwszy od Robespierre'a, Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina, Mao, Che itd. itd. Teoretycy zbrodni i praktycy zbrodni. Dla katolików jednym panem jest Pan Bóg. Dlatego gdy papież Franciszek zaczął głosić masońskie i neomarksistowskie idee, nie idą za nim. Lewacy wprost przeciwnie, są bardzo podatni na wpływy, bardzo konformistyczni, dla nich nawet Łysenko był autorytetem.
Piotrek2020.03.27 0:18
Ty zdaje sie pomyliles katolikow z protestantami. Przypomne ci ze KK jest hierarchiczny. Wola przelozonego jest utozsamiana z wola boza dla podwladnych. A papiez kieruje kosciolem. To jak to nazwiesz? Kto wg Ciebie jest panem feministek? Czy innych grup, ktore okresla sie lewactwem? Bo w KK dosc latwo wsazac osoby pelniace takie funkcje. Do tego wlasnie bardzo czesto osoby te zachowuja sie wlasnie tak jakby byly panami, a nie slugami slug.
matis892020.03.27 0:43
Bergoglio Głowa Watykanu jest panem lewakoateistów już od jego pierwszego dnia. Doszło nawet do tego że lewakoateiści bronią swojego pana Bergoglio przed katolikami, a politycy lewakoateistów to już sami mówią że oni są lepszymi wyznawcami Głowy Watykanu od katolików. Także role się odmieniły o 180 stopni. Lewakoateiści najniżej ze wszystkich religii padają na kolana przed swoim panem Głową Watykanu.
anonim2020.03.26 17:44
Leżałby w prochu i czynił pokutę a nie durne gadki z komikiem urządzał
Roman2020.03.26 17:41
Dn 9.27 mówi: "Na skrzydle zaś świątyni będzie ohyda ziejąca pustką i przetrwa aż do końca, do czasu ustalonego na spustoszenie." To skrzydło świątyni Chrystusa - ohyda spustoszenia - to m.in Franciszek i Ryś. Oboje do jeziora ognia będą wrzuceni. Oboje przyczyniają się do zrujnowania: Franciszek świata, Ryś Polski.
ja2020.03.26 17:41
Czyli Franciszek sugeruje nie bójcie się Boga bo On przebaczy, ale bardziej bójcie się natury (czyli demonów , Paczamamy itp) bo oni nie przebaczają.
Beno 2020.03.26 21:59
Masz rację, papież powiedział coś w tym stylu.
BOGAnieMA2020.03.26 17:34
Jeśli ktoś wierzy w zabobony jednego typu (bóg, jezus, magiczne wafle) to jest podatny na zabobony innego typu (natura tupie nogą). Zabobon to chory stan umysłu.
Aureliusz2020.03.30 11:43
A ty w co wierzysz ,w NICOŚĆ?Brawo jesteś Nikim i w NIc nie wierzysz .tylko nie wiesz po co żyjesz i jaki sens ma to twoje życie
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.18 23:43
Aureliuszu, nie tłumacz mu, on i tak nic nie pojmie!!! W jednym wszelako ma rację - wszystkie zabobony, w które sam wierzy (w rodzaju boga nie ma itp.) to rzeczywiście stan jego lewackiego umysłu hehehehehehe
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.26 17:32
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Ko\\305\\202odziej2020.03.26 21:03
Pamiętaj !!!!!!!!!!!Daj znać
Marcel2020.03.26 17:27
Przez takich ludzi jak wy, młodzi odschodzą od kościoła.
Stały czytelnik2020.03.26 17:33
Młodzi odchodzą od Kościoła z powodu pod nazwą Novus Ordo Missae. Wypłukano Boga z liturgii - skutki są opłakane.
anonim2020.03.26 17:24
Oj uważaj Papieżu, żebyśmy z tego nie wyszli o jednego papieża mniej... Papież Mąciciel dalej swoje...aborcja eutanazja nałogi hedonizm mafie handel ludźmi nieuczciwość łapówkarstwo wykorzystywanie biedniejszych narodów przez bogatsze i bardziej chytre wojny a obecny papież dalej o ekologii … jakby to był najważniejszy problem...skoro nawet Franciszek nie rozumie, o co chodzi w tym wszystkim, to jak ja zwykły szaraczek mam rozumieć..."ślepi przewodnicy ślepych..."
Marcel2020.03.26 17:28
Czy Ty grozisz papiezowi ?
Marek 2020.03.26 17:24
dlaczego....myslę że Bóg pokazuje nam ze papieżem co prawda można wybrać każdego,ale nie każdy ma DUCHA ŚWIETEGO.
BÓG JEST - JS2020.03.26 17:23
Franciszku ! Zerwij współpracę z nwo, z onz, z who ! Idź drogą Pana ! Tylko tą drogą a wszystko Jezus pomoże rozwiązać ! Pozdrawiam
Tam2020.03.26 21:12
jasiu jasiu jasiu ogarnij sie
rysio2020.03.26 17:22
Świrowirus trzepie papę Franka, episkopat łamie konstytucję i zabrania mszy w kościele, sejm się podzielił na dwie frakcje jedna zwolenników telefonów druga osobistej rozmowy, premier likwiduje narodową gospodarkę a prezydent w ciągłym wiecu wyborczym gwarantuje, że wybory się odbędą bo od maja wirus zdechnie. Ludzie takiej fabuły to nawet świr Ferdynand Kiepski nie wymyślił w serialu.
Stały czytelnik2020.03.26 17:18
Heretyk udający papieża jest po prostu ateistą. Boga na ustach ma dla kamuflażu.
Marcel2020.03.26 17:27
Heretyk ? Papież, głowa kościoła heretyk ?
Stały czytelnik2020.03.26 17:31
Nie pierwszy papież heretyk w dziejach Kościoła, niestety.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.26 17:09
franek zrozumiał że boga nie ma! to tylko wymysł strachliwych ludzi szukających życia po śmierci na których żeruje kościół!
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.18 23:39
A kiedy ty wreszcie zrozumiesz, że pod twoja czaszka rozumu nie ma tylko zlepek nienawistnych emocji??????? hehehehehehehehe
AVI2020.03.26 17:03
Co znaczy, że Bóg zawsze przebacza? To już nie ma grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, o którym mówił Chrystus? Poza tym Bóg przebacza żałującemu za grzechy, pokornemu, który chce zmienić swoje życie. Tylko jednemu z dwóch łotrów Chrystus na krzyżu obiecał szczęście wieczne, temu, który się przyznał do grzesznego życia i żałował. Chrystus wielokrotnie mówił o piekle, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów. Powiedzenie "Bóg zawsze przebacza" bez dodatkowych zastrzeżeń, rzeczywiście sugeruje, że wszyscy pójdziemy do nieba, bez względu na uczynki. A gdy Papież mówi, że "natura tupie nogą" ogarnia mnie zgroza. Czy to owa paczamama? To ona, a nie Bóg jest władczynią świata? Boże Miłosierny, Boże Miłosierny, zlituj się nad nami i nie pozwól następcy św. Piotra tworzyć jakiejś nowej, antychrześcijańskiej religii!!!!!!!!!
Jarek2020.03.26 17:34
AVI, czyli: Wybuch Wezuwiusza w I n.e. - to kara Boga za grzechy ludzi z Pompei czy innych pobliskich miasteczek? Małe dzieci też grzeszyły, i też musiały ponieść karę? Inne epidemie, pandemie, i kataklizmy gdzie giną, umierają niewinne dzieci, to też kara Boska? To jak się to ma do jednej z głównych prawd wiary? Zaraz mi napiszesz, że po śmierci jest w Raju. Przewidujecie rychły koniec świata. Na jakiej podstawie - objawień? Moim zdaniem, to największy przejaw pychy - znać plany Boga.
nie ślepy2020.03.26 19:40
A któż to taki tu na ziemi według ciebie zna plany Pana Boga, tak dokładnie, jak sam Pan Bóg? I jeszcze jedno, jak się zapali dom i zginie w nim niewinne dziecko razem z innymi (może i grzesznikami,lub może świętymi) to ginie za karę...? Jak głupi ojciec zabije w wypadku samochodowym całą rodzinę, w tym niewinne dziecko, to ono ginie za karę...?
AVI2020.03.26 20:28
Powyżej nic nie było o karze Pana Boga. Ale w Biblii rzeczywiście Pan Bóg karze ludzi za grzechy, każe całe narody. Co do Pompejów i Herkulanum nie wiem, czy to Była kara Boża, ale faktem jest, że rozwiązłość seksualna była w tych miejscach powszechna. Bogaci Rzymianie, którzy tam przyjeżdżali mieli do dyspozycji wiele przybytków rozkoszy, których ruiny pozostały do dziś. Życie ludzkie jest bardzo kruche, o czym chętnie zapominamy i kataklizmy przypominają nam, że ziemia nie jest rajem, że musimy myśleć o śmierci i o tym, co nas czeka później. Współczesny świat o tym myśleć nie chce, zwyrodniała ludzkość kultywuje zboczenia i aborcje, być może Pan Bóg chce pokazać ludziom, jak są nędzni naprawdę, jak mimo wielkiego rozwoju techniki jeden mały wirus zmienia całkowicie ich życie i wywraca do góry nogami.
Jarek2020.03.27 8:53
@ AVI, napisałeś: "... być może Pan Bóg chce pokazać ludziom, jak są nędzni naprawdę,..." Być może? Już nie na pewno? Wow. W Biblii masz wszystko wyjaśnione. Zwolennikom kar Bożych zadam jedno pytanie. Czy mord ludzi przez hitlerowców w obozach, to była kara Boża dla ludzi mordowanych, czy chwilowy tryumf szatana?
anna bruno2020.03.26 20:46
Bóg nas kocha przebacza wiele ale czy po śmierci po śmierci dostąpimy zaszczytu przejścia do prawdziwego nieba zależy od nas od naszego życia tu na ziemi,nie od papieża czy księży tylko od nas,dlatego żyjmy dobrze kochajmy bliżnich, pomagajmy to wcale nie jest trudne wystarczy zapomnieć o egoizmie nie skupiać się tylko na sobie
meg2020.03.27 9:01
"następcy sw. Piotra " - czas zrozumieć ,że to ludzkie wymysły.Duch św. wybrał na następcę Piotra każdego papieża , Aleksandra i innych okrutników i zboczeńców z pewnością też.Czas otworzyć oczy i wsłuchać się w Słowo Boga ,tylko i wyłącznie ,bo tylko Ono jest prawdą.
olo2020.03.27 17:42
spózniłeś się ,już jest nowa religia- nazywa się EKOLOGIZM i propagują ją wszyscy niewierzący, łącznie z Francem
Jarek2020.03.26 17:02
Znów kler sieje strach. Bóg dał ludziom wolną wolę, dał przykazania. Jeśli to Jego kara, to dlaczego karze niewinnych? Jeśli jest sędzią sprawiedliwym - to dlaczego karze niewinnych? Od czasów Chrystusa nie było, żadnej kary Bożej przedestawioniej np. w Dziejach Apostolskich, czy w innym fragmencie Biblii. A not tak objawienia - po co objawienia skoro są jasne przykazania i wolna wola dana od Boga. Opamiętajcie się. Tymi objawieniami i stwierdzeniami o jego karze, umniejszacie samemu Bogu. Bóg zrobił co mógł, aby ratować człowieka - posłał na śmierć Swego Syna. Każdy kiedyś umrze i zda relację ze swego - Ci, którzy sieją strach również. Ci, którzy uważają się za lepszych od innych - nie komentuję.
lenka2020.03.26 18:29
Jarku - Jak dobrze, że Ty to rozumiesz, że Bóg jest miłością, a nie mściwym i karzącym Bożkiem. Słusznie zauważyłeś, że inaczej ludzie niewinni byliby karani przez Boga, który jest przecież sprawiedliwy. Ludzie wierzą w różne objawienia nie znając Pisma świętego, jak również wykazują się zupełnym brak znajomości Magisterium Kościoła. Później taki Cejrowski wygaduje bzdury, a ludzie zamiast słuchać nauczania Kościoła, słuchają ludzi dziwnie nawiedzonych...
AVI2020.03.26 20:58
Ci, którzy sieją głupoty i nienawidzą np. kleru zdadzą relacje przed Bogiem również. Mimo objawień i naszego rozumu, nie wszystko wiemy, nie wszystko pojmujemy. Jesteśmy w tych sprawach jak niektóre zwierzęta, widzące tylko dwa kolory. Nie mamy odpowiednich receptorów, stąd konieczność wiary, zaufania Bogu i Chrystusowi. Ojcowie Kościoła pisali, że cierpienie dzieci na przykład jest dla nas tajemnicą. Podobnie nie wiemy, czy coś jest karą Boża, czy nie. A za lepszego od kleru uważasz się na pewno; - co za pycha! Szukaj belki we własnym oku, nie zdźbła w oku bliźniego.
Jarek2020.03.27 8:47
@ AVI "A za lepszego od kleru uważasz się na pewno; - co za pycha! Szukaj belki we własnym oku, nie zdźbła w oku bliźniego." Robisz za jasnowidza? To Twoja opinia, masz do niej prawo. Ale przeczytaj swoje posty, co TY wypisujesz. Oceniasz Papieża - dość radykalnie jak na zwykłego wiernego. Przez kogo jesteś upoważniony do takich osądów?
Jan2020.03.27 10:12
A od kiedy potrzebujemy czyjegoś upoważnienia do myślenia i wyrazania swoich poglądów? Tęsknimy za bolszewizmem panie Jarku?
Jarek2020.03.27 10:17
@ Jan To było odnośnie belki w moim oku. Ponoć każdy sądzi wg siebie - ja wiem za czym tęsknię, a Ty?
Jarek2020.03.27 10:27
Zwolennikom kar bożych. Mam pytanie: Czy mord milionów ludzi przez hitlerowców był karą bożą dla pomordowanych? Czy może chwilowym tryumfem szatana?
filizof2020.03.27 13:51
Filizofie - NIC NIE rozumiesz. Czy Pan Jezus umierajac na krzyzu byl winny? Pan Bog nie stosuje naszej miary i to musisz pojac zanim cos bekniesz.
mysz2020.03.26 17:01
Nie mieszajcie Boga do wszystkiego i nie straszcie nim na każdym kroku bo to są tylko ludzkie życzenia. Kościół tak mówi bo jest okazja postraszyć owieczki, które już było coraz trudniej zagonić do zagrody. Trafiła się okazja to trzeba wykorzystać ją maksymalnie i oczywiście wiedzą najlepiej, z pierwszej ręki jak to jest naprawdę.
anna bruno2020.03.26 20:37
masz rację Pan Bóg dał nam wolną wolę, a co myśmy zrobili z tym światem to jest tylko nasza zasługa Bóg nas kocha i nie on sprowadził epidemie na nas tylko chciwi ludzie myślacy że mogą wszystko,a kościół to wykorzystuje może nie kościół ale duchowieństwo bo władza wymyka im się z rąk już nie będą mogli nas straszyć
antymarksista2020.03.26 16:58
. Czasami mam wrażenie, że nasz papież Franciszek lewituje w innym wymiarze. .
anonim2020.03.26 16:55
Bergolio czyli Franciszek nie wierzy w Boga Ojca i Wcielone Słowa _ Jezusa Chrystusa, ON jest poganinem z Amazonii wierzy w boginię Pachamamę, albo nie wierzy wcale, udaje tylko wierzącego.
Marcel2020.03.26 17:23
Ty się znasz w co wierzy.
Marcel2020.03.26 16:53
Bardzo mądry człowiek.
robert- patryjota!2020.03.26 17:07
Tak, "mondry" inaczej! Robert=Katolik, patriota, ale odrzucam tego tzw. "papieża". Fałszywy prorok w "zielonym" ubraniu!
anonim2020.03.26 16:48
To nie są dziwne słowa, to KATASTROFA!
anonim2020.03.26 16:47
Franciszek wyznawca Pachamamy! Módlmy się za nawrócenie się Papieża, bo chyba nieprędko minie epidemia!
mirka2020.03.26 17:54
nie mylcie fałszywego proroka z papieżem bo może być tylko jeden żyjący papież i musi pozostać papieżem aż do śmierci Franio jest tylko i aż małym rogiem z księgi Daniela
sdfgh2020.03.27 8:37
B16 nie jest papieżem, a papajanpawełbis już dawno wystygł.
Lefebvre2020.03.27 9:33
A ty jesteś głupi.
man.of.Stagira2020.03.26 16:41
8 marca w hiszpańskim Madrycie 120 000 feministek i aborcjonistek wyszło na ulice w ramach tzw. "manify". Do udziału w tej propagandowej akcji zachęcała rządząca Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza a na czele pochodu przeszła tamtejsza wicepremier i minister ds. równouprawnienia płci Carmen Calvo. Demonstrantki niosły m.in. transparent z napisem: "Męskość zabija częściej niż koronawirus". Tego samego dnia w samym tylko Madrycie było już ok. 200 przypadków zachorowań. Dzisiaj w tym mieście jest ich już ponad 14 000 a w całej Hiszpanii ponad 49 000. Wielkie manifestacje aborcjonistyczne, oprócz Madrytu, odbyły się 8 marca również w Barcelonie i Bilbao. Teraz te trzy regiony przodują we wszystkich statystykach obecności wirusa w Hiszpanii. A wicepremier Calvo właśnie odebrała pozytywny wynik testu na zakażenie. . LIBERTE, Egalite, Fraternite ou la Mort... . wszystko się zgadza, u la, la....MORT!
_-_2020.03.26 17:09
Natura i ludzkość oczyszcza się z odpadów.Wcale ich nie żałuję!
Piotrek2020.03.26 17:46
Ty masz zdaje sie satysfakcje ze smierci ludzi, z ktorymi sie nie zgadzasz. Zacny chrzescijanin z ciebie.
leszczyna2020.03.26 18:41
To nie jest satysfakcja, ale dostrzeganie związku przyczynowo - skutkowego. Manifestacja słuszna ideologicznie odbyła się, choć wiadomo było, że jest już zagrożenie. Władze powinny to odwołać, a nie iść na czele pochodu. "Położę przed tobą życie i śmierć, po co wyciągniesz rękę, to będzie ci dane...'
Piotrek2020.03.26 21:46
Nie bronie postepowania feministek - zrobily bardzo glupio - po porstu dostrzeglem wyrazna satysfakcje autora wpisu z faktu, ze sa zakazone.
Anonim2020.03.27 8:22
A jak to zjawisko zinterpretować, jeśli okazałoby się, że korona jest wytworem człowieka, a nie samej czystej natury. Może jednak to prawda, że człowiek sam, dąży do swej zguby.