28.11.17, 13:30Fot. Pixabay, CC0

Egzorcysta z Irlandii do biskupów: Biada wam! Lekceważycie konieczność walki z szatanem

Ks. pat Collins, jeden ze znanych irlandzkich egzorcystów skrytykował lokalny Kościół za to, że ten zbyt małą wagę przykłada do walki z szatanem. Uznał, że jest pilna potrzeba szkolenia nowych egzorcystów, którzy pomagać będą wiernym w walce ze złymi duchami. O sprawie pisze Pch24.pl.

Biskupi jednak tę potrzebę zupełnie zaniedbują – twierdzi ks. Collins. Zaznaczył, że nikogo nie szkoli się do zajmowania tą walką a księża nie tyle się tym nie przejmują, co po prostu nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Podkreślił, że biskupom powiedziałby, że lekceważą troskę duchową o ludzi

Biada wam, którzy lekceważycie troskę duchową o ludzi. Jak wielu biskupów zgodnie z kanonem 1172 wyszkoliło lub mianowało kogokolwiek w irlandzkiej diecezji, by pomagać naszym biednym, nieszczęśliwym wiernym nękanym, a niekiedy opętanym przez te ohydne demony?”

Ks. Collins uznał, że biskupi atak naprawdę „opuścili swoje owce. Miejscowy episkopat poproszony o komentarz w tej sprawie odpowiedział, że w ostatnich latach nie było w Irlandii żadnego egzorcyzmu, gdyż to sprawa „niezwykle rzadka”. 

dam/pch24.pl,Fronda.pl